Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Andrzej Buła: umowa w sprawie koalicji 7 maja
2024-04-25, 09:42 Autor: Ireneusz Prochera

Andrzej Buła: umowa w sprawie koalicji 7 maja

Andrzej Buła: umowa w sprawie koalicji 7 maja
To Koalicja Obywatelska i Śląscy Samorządowcy utworzą koalicję, która będzie rządziła województwem opolskim w najbliższych latach - ujawnił w Porannej Rozmowie Radia Opole marszałek Andrzej Buła.
- Nigdy się nie pokłóciliśmy i chyba dostaliśmy za to premię. Mamy przetarte szlaki od kilkunastu lat. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach i 7 maja chcielibyśmy się ukonstytuować. - przekazał lider struktur Platformy Obywatelskiej w regionie.

Ustalono już, że KO będzie miał 4 członków zarządu województwa a BS jednego. Bezpartyjni Samorządowcy obsadzą także funkcję przewodniczącego Sejmiku - będzie nim Rafał Bartek.

Plany na przyszłość i podsumowanie tego, co udało się dotąd zrobić, ma zawierać porozumienie programowe, które zostanie podpisane w maju.
Pytany o dalsze losy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zarządzie regionu marszałek Buła powiedział, że PSL trochę się zagubił i powinien się odbudować.
-Wcale nie musi być tak, że ktoś nie może być koalicjantem nie będąc w zarządzie - przekonywał gość PRRO.

Andrzej Buła potwierdził także, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na liście. Jego zdaniem to dowód docenienia przez władze partii osiągnięć politycznych Platformy Obywatelskiej i KO w ostatnich wyborach parlamentarnych i samorządowych w woj. opolskim.

Marszałek Buła mówił, że chciałby wnieść do PE spojrzenie praktyka, na co dzień wykorzystującego fundusze europejskie, by łatwiej było z nich korzystać.

Zobacz także

2024-05-27, godz. 15:16 Witold Zembaczyński: Afera, która nie tyczy się wyłącznie samej kwestii ofiar Pegasusa Nawet kilka lat może potrwać praca sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić między innymi okoliczności użycia przez państwo systemu Pegasus. Tak zapowiada… » więcej 2024-05-27, godz. 08:46 Arkadiusz Wiśniewski: cieszę się, że festiwal ponownie łączy - Działo się też wiele dobrego, ale kontrowersje polityczne trzeba było odciąć. I cieszę się, że festiwal znowu zaczyna łączyć. - tak prezydent Opola… » więcej 2024-05-24, godz. 08:49 Zuzanna Donath-Kasiura: chirurgia w wojewódzkim ruszy od poniedziałku! Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura potwierdziła, że udało się zażegnać problem związany z odejściem sześciu chirurgów ze Szpitala Wojewódzkiego… » więcej 2024-05-23, godz. 08:36 Artur Żurakowski: przedsiębiorcy nie wytrzymują presji płacowej, dlatego zwalniają Zdaniem ekonomisty dra Artura Żurakowskiego, jednym z powodów, dla których firmy w Polsce zawieszają albo kończą działalność jest duża presja płacowa… » więcej 2024-05-22, godz. 08:30 Marek Staszewski o leczeniu oraz zwiększaniu świadomości problemu endometriozy W środę w Warszawie rozpoczyna się Endoforum organizowane przez Opolskie Centrum Onkologii. To wydarzenie dla lekarzy z całego świata, którego celem jest… » więcej 2024-05-21, godz. 08:49 Adam Drosik: wojna nie tylko na polu bitwy, ale również w sferze informacyjnej - Z dezinformacją da się walczyć, choć jest to niesamowicie trudne. - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr hab. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk… » więcej 2024-05-20, godz. 09:06 Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego - W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów… » więcej 2024-05-17, godz. 09:08 „Prezydent powinien podpisać tę ustawę” - Ryszard Galla o języku śląskim i współpracy z marszałkiem sejmu Były poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla został w tym tygodniu doradcą marszałka sejmu do spraw mniejszości narodowych i etnicznych. W Porannej… » więcej 2024-05-16, godz. 09:32 "Nie wierzę Donaldowi Tuskowi" - Anna Zalewska o pakcie migracyjnym i pracach nad polską elektrownią atomową We wtorek przyjęto unijny pakt migracyjny. Choć Polska była przeciwna tym rozwiązaniom, premier Donald Tusk zapewniał, że nasz kraj przez nie nie ucierpi… » więcej 2024-05-15, godz. 09:00 "Najwyraźniej tak się zarządy partii umówiły" - Róża Thun o starcie z okręgu opolsko-dolnośląskiego Ubiegająca się o czwartą kadencję w europarlamencie Róża Thun po raz pierwszy kandyduje z okręgu opolsko-dolnośląskiego. W Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »