Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-22, 16:12 Autor: Jakub Biel

Zakasali rękawy i posadzili drzewa w pobliżu Dobrzenia Wielkiego w ramach akcji "Lasy pełne energii"

Akcja "Las Pełen Energii" [fot. Jędrzej Łuczak]
Akcja "Las Pełen Energii" [fot. Jędrzej Łuczak]
Dęby, jawory, lipy czy sosny – kilka tysięcy sadzonek tych drzew dzięki pracy młodzieży, pracowników Elektrowni Opole i Nadleśnictwa w Kup wzbogaciło przestrzeń w pobliżu lasu w sąsiedztwie Dobrzenia Wielkiego. Było to możliwe dzięki akcji Polskiej Grupy Energetycznej „Lasy pełne energii”, która odbywa się już od 24 lat.
- Ten projekt ma charakter warsztatowo-edukacyjny – podkreśla Justyna Soppa, zastępca dyrektora w Elektrowni Opole. - Sadzimy drzewa, sadzimy lasy w 14 województwach. Akcja ma na celu wsparcie środowiska i wymiar ekologiczny. Polityka odpowiedzialnego biznesu zobowiązuje nas też do tego, abyśmy wspierali środowisko.

- To wielka lekcja biologii i cieszymy się, że możemy wziąć w niej udział – mówi Barbara Baucz-Malij, wicedyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. - Bardzo się cieszymy, że możemy kolejny raz brać udział w tej szczytnej akcji sadzenia lasów i szczególnie, że jest to teren nam bliski, blisko naszej szkoły, wszyscy będziemy z tego korzystać. Uczniowie widzą, jak wygląda las. Jest to lekcja biologii w terenie, ekologii, o której się uczymy, widzimy. Jakie są gatunki, które rosną naturalnie, którym musimy pomóc. No i naprawdę jesteśmy zadowoleni, że możemy to wszystko obserwować tutaj w terenie.

- Asortymentu z pewnością nam nie zabraknie - mówi Marek Koteluk, leśniczy z Nadleśnictwa w Kup. - Sadzimy tutaj cztery gatunki drzew. Dęba, jawora, lipę oraz sosnę. Powierzchnia ma około 3,5 ha. Wysadzimy tutaj około 21 tys. sadzonek. Będziemy sadzić tu w 50% sosnę, w 30% dęba i reszta gatunków to będzie zajmowało 20%.

W 2023 roku podczas akcji „Lasy pełne energii” zasadzono 110 tys. drzew. W tym roku ten wynik ma być jeszcze lepszy.
Justyna Soppa
Barbara Baucz-Malij
Marek Koteluk

Wiadomości z regionu

2024-05-20, godz. 16:58 Ruszają Piastonalia. Święto studentów zapewni wiele muzycznych wrażeń Ruszają Piastonalia, czyli święto studentów opolskich uczelni. Tydzień pełen muzycznych wrażeń rozpoczyna się już dziś i potrwa do soboty. Piastonalia… » więcej 2024-05-20, godz. 16:00 We wrześniu ulice stolicy regionu opanują biegacze. Wystartuje Półmaraton Opole 2024 Nieco ponad 21 kilometrów - z takim dystansem zmierzą się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy na Półmaratonie Opole 2024. Już 7 września, po kilku latach… » więcej 2024-05-20, godz. 15:44 Jest szansa, że oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wznowi wkrótce działalność Czasowo zawieszony oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu prawdopodobnie wznowi działalność w przyszłym tygodniu. » więcej 2024-05-20, godz. 15:12 Europosłanka Róża Thun chce współpracować z samorządami Europosłanka Róża Thun, liderka Trzeciej Drogi w eurowyborach w okręgu dolnośląsko-opolskim, chce działać na rzecz samorządów. Pierwsze kroki w tym celu… » więcej 2024-05-20, godz. 15:02 "Mamy młode dusze". Do piątku Opolem rządzą seniorzy [ZDJĘCIA] Seniorzy przejęli rządy w Opolu. Ruszyły 26. Opolskie Dni Seniora. W tym roku mają one charakter królewski, bo takie też jest ich hasło - 'Po królewsku'… » więcej 2024-05-20, godz. 14:40 „To dzięki nim mamy co jeść”. Światowy Dzień Pszczół w prudnickiej szkole Obchody Światowego Dnia Pszczół zorganizował Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku. Celem jest uświadamianie znaczenia owadów w naszym ekosystemie i dla… » więcej 2024-05-20, godz. 14:26 Beata Kempa w Opolu. Ma poparcie Patryka Jakiego 'W tej kadencji Parlamentu Europejskiego traktat przeszedł zaledwie dziewięcioma głosami, w związku z tym każdy głos w kolejnej kadencji ma naprawdę kluczowe… » więcej 2024-05-20, godz. 13:10 Zatrzymany przez "łowców głów". 31-latek spędzi 4 lata w więzieniu Opolscy policjanci zatrzymali 31-letniego Kamila S., który by uniknąć więzienia ukrywał się w Holandii. » więcej 2024-05-20, godz. 12:35 Ruszył remont oddziału paszportowego. Czy klienci odbiorą na czas dokumenty? Uwaga mieszkańcy Opolszczyzny. Ruszył remont oddziału paszportowego w Opolu. Prace przeprowadzane są w hali, gdzie obsługiwani są petenci. Według zapewnień… » więcej 2024-05-20, godz. 11:15 Każdy znajdzie coś dla siebie. III Piknik Zdrowia na Uniwersytecie Opolskim Na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego trwa III Piknik Zdrowia. Studenci razem ze swoim wykładowcami będą przez cały dzień wykonywać darmowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »