Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-18, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Więcej miejsc dla dzieci, nowe sale i plac zabaw. Oleski żłobek został oficjalnie otwarty po remoncie

Otwarcie wyremontowanego Żłobka Miejskiego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie wyremontowanego Żłobka Miejskiego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie wyremontowanego Żłobka Miejskiego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie wyremontowanego Żłobka Miejskiego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie wyremontowanego Żłobka Miejskiego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie wyremontowanego Żłobka Miejskiego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
O 40 miejsc więcej niż 2 lata temu ma Żłobek Miejski w Oleśnie po gruntownym remoncie. Teraz codzienną opiekę w tej placówce może znaleźć 90 najmłodszych.
Dużą część kosztów inwestycji pokryła dotacja z rządowego programu Maluch Plus. Urząd Miejski w Oleśnie uczestniczył w dwóch edycjach programu, dzięki którym udało się pozyskać około miliona złotych.

- Do tej pory na liście oczekujących co roku mieliśmy około 30 dzieci - mówi burmistrz Sylwester Lewicki. - Ten temat mógł zostać zrealizowany w dużej mierze z pieniędzy rządowych, dlatego wystartowaliśmy o pieniądze w roku ubiegłym i obecnym. Trafiliśmy na bardzo dobrą firmę, która wykonała wszystko w terminie. Mam nadzieję, że dzieci są zadowolone, a przede wszystkim rodzice, którzy mogą wysyłać swoje pociechy do bajecznie kolorowego żłobka.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski zaznacza, że dzięki programowi Maluch Plus na Opolszczyźnie powstało już kilkaset nowych miejsc żłobkowych. Były też dotacje do miejsc istniejących.

- Zachęcamy te samorządy, które jeszcze nie zdecydowały się, a jest kilka takich samorządów w województwie opolskim, do tworzenia podobnych miejsc żłobkowych. W dzisiejszych czasach to jest olbrzymie ułatwienie dla młodych ludzi, którzy chcą szybko wrócić do zakładów pracy i być aktywni zawodowo. Często nie decydują się jednak na ten krok, bo nie mają opieki dla swoich maluchów.

Ewelina Królikowska, dyrektor żłobka, ocenia, że placówka dla dzieci zmieniła się diametralnie.

- Żłobek powiększył się nie tylko pod względem liczby miejsc, ale też jesteśmy silniejsi kadrowo. Mamy sześć nowych etatów, gdzie personel wychowawczy powiększył się aż o pięć osób, a dla kuchni zyskaliśmy dodatkowego kucharza. Cały budynek został wymalowany, podłogi wymienione, a nowe sale są przepiękne, więc cieszy mnie wszystko.

Żłobek Miejski w Oleśnie ma też nowy plac zabaw.
Sylwester Lewicki
Violetta Porowska
Ewelina Królikowska

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 08:15 Uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia odbędą się także w Prudniku Wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci także Prudnik. Zakończenie procesu jego beatyfikacji ogłosił niedawno pap ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »