Radio Opole » Gospodarka
2019-05-14, 17:33 Autor: Daniel Klimczak

Brzeska spółka wodociągowa zakończyła kolejny etap rozbudowy kanalizacji. Z sieci korzysta 120 tysięcy osób

Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Artur Stecuła, prezes PWiK Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Artur Stecuła, prezes PWiK Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Uroczyste zakończenie III etapu projektu "Oczyszczanie ścieków w Brzegu" [fot. Daniel Klimczak]
Uroczyste zakończenie III etapu projektu "Oczyszczanie ścieków w Brzegu" [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie wodociągi zakończyły kolejny etap rozbudowy kanalizacji. Za prawie 5 milionów złotych wymieniono część pomp, uszczelniono kanały sanitarne czy zakupiono agregaty prądotwórcze.
- To najmniejszy z realizowanych przez nas do tej pory etapów, ale otrzymaliśmy na niego największe, bo 85-procentowe dofinansowanie - wyjaśnia Artur Stecuła, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu.

- Pierwszy projekt był na ponad 130 milionów złotych, drugi na blisko 23. Wyjątkowość zakończonego niedawno projektu polegała również na tym, że jego zakończenie zbiegło się tak naprawdę z 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej - dodaje.

Brzeska oczyszczalnia odbiera nieczystości z 6 gmin w 2 powiatach województw opolskiego i dolnośląskiego. Bezpośrednio korzysta z niej blisko 120 tysięcy osób, choć, jak dodają władze spółki, zakres oddziaływania jest znacznie szerszy.

- Skutkiem realizacji naszych projektów jest ochrona środowiska, która tak naprawdę obejmuje już aglomerację wrocławską, bo poprzez budowę naszej infrastruktury chronimy tereny wodonośne dla miasta Wrocławia, miasta Oławy, więc można powiedzieć, że beneficjentami nie są tylko mieszkańcy tych dwóch powiatów, ale również, pośrednio, mieszkańcy Wrocławia - zauważa Artur Stecuła.

To nie koniec planowanych inwestycji. Za blisko 20 milionów złotych PWiK zmodernizuje dalszą część miejskiej kanalizacji oraz rozbuduje sieć na terenie Żłobizny. Prace te mają zakończyć się w przyszłym roku.
Artur Stecuła

Gospodarka

2020-06-03, godz. 17:15 "Współpraca buduje". Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego o działaniach w czasie pandemii koronawirusa 315 milionów złotych z pieniędzy unijnych na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego, ekonomicznego i społecznego. Ponad 132 miliony złotych w ramach tarczy antykryzysowej… » więcej 2020-06-03, godz. 09:30 Cudzoziemców na Opolszczyźnie mniej, ale chętniej zakładają własne firmy W opolskich placówkach ZUS zmniejszyła się liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. W regionie jest niespełna 16 tysięcy takich osób. Jednocześnie… » więcej 2020-06-02, godz. 17:47 PSZOK w Rudnikach wznowił działalność na wniosek mieszkańców. Obowiązują letnie godziny otwarcia Znów można korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnikach. » więcej 2020-06-02, godz. 14:47 Olescy przedsiębiorcy doceniają pomoc z tarczy antykryzysowej. Wojewoda: ten powiat jest wzorem do naśladowania 10 milionów złotych trafiło do firm z powiatu oleskiego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. » więcej 2020-06-02, godz. 11:26 Gminne spółki będą połączone, żeby ograniczyć koszty. Jest już wybrany nowy prezes Nowym prezesem firmy Gogolińskie Usługi Komunalne został Adam Gacka. Jednocześnie jest on członkiem zarządu spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie… » więcej 2020-06-01, godz. 21:06 Praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne już możliwe dla uczniów technikum i trzecich klas szkół branżowych Uczniowie technikum i trzecich klas szkoły branżowej mogą od dziś (01.06) wrócić na praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne. » więcej 2020-06-01, godz. 14:00 ZUS przypomina o nowych limitach dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Mowa o grupie nadal pracującej Zmieniły się limity dodatkowych zarobków dla osób na wcześniejszej emeryturze lub rencie. Warto uważać, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych może pomniejszyć wypłacane… » więcej 2020-06-01, godz. 10:00 19 milionów złotych nie wystarczy na przebudowę oleskiej oczyszczalni. Najtańsza oferta przekracza 24 miliony 11 firm zgłosiło się do przetargu na gruntowną przebudowę oczyszczalni ścieków w Oleśnie. » więcej 2020-05-29, godz. 21:10 Ostatni weekend na rozliczenie się z fiskusem. Można dopisać lub zmienić wspieraną organizację pozarządową Ostatni dzwonek na złożenie rocznego rozliczenia PIT. W tym roku wyjątkowo można to zrobić do 1 czerwca, a nie do 30 kwietnia. » więcej 2020-05-29, godz. 10:30 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach przeznaczył zarząd województwa opolskiego Jako pomoc bezzwrotna to działanie jest skierowane do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatów brzeskiego, nyskiego, namysłowskiego, prudnickiego i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »