Radio Opole » Gospodarka
2019-05-14, 17:33 Autor: Daniel Klimczak

Brzeska spółka wodociągowa zakończyła kolejny etap rozbudowy kanalizacji. Z sieci korzysta 120 tysięcy osób

Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu [fot. PWiK Brzeg]
Artur Stecuła, prezes PWiK Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Artur Stecuła, prezes PWiK Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Uroczyste zakończenie III etapu projektu "Oczyszczanie ścieków w Brzegu" [fot. Daniel Klimczak]
Uroczyste zakończenie III etapu projektu "Oczyszczanie ścieków w Brzegu" [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie wodociągi zakończyły kolejny etap rozbudowy kanalizacji. Za prawie 5 milionów złotych wymieniono część pomp, uszczelniono kanały sanitarne czy zakupiono agregaty prądotwórcze.
- To najmniejszy z realizowanych przez nas do tej pory etapów, ale otrzymaliśmy na niego największe, bo 85-procentowe dofinansowanie - wyjaśnia Artur Stecuła, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu.

- Pierwszy projekt był na ponad 130 milionów złotych, drugi na blisko 23. Wyjątkowość zakończonego niedawno projektu polegała również na tym, że jego zakończenie zbiegło się tak naprawdę z 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej - dodaje.

Brzeska oczyszczalnia odbiera nieczystości z 6 gmin w 2 powiatach województw opolskiego i dolnośląskiego. Bezpośrednio korzysta z niej blisko 120 tysięcy osób, choć, jak dodają władze spółki, zakres oddziaływania jest znacznie szerszy.

- Skutkiem realizacji naszych projektów jest ochrona środowiska, która tak naprawdę obejmuje już aglomerację wrocławską, bo poprzez budowę naszej infrastruktury chronimy tereny wodonośne dla miasta Wrocławia, miasta Oławy, więc można powiedzieć, że beneficjentami nie są tylko mieszkańcy tych dwóch powiatów, ale również, pośrednio, mieszkańcy Wrocławia - zauważa Artur Stecuła.

To nie koniec planowanych inwestycji. Za blisko 20 milionów złotych PWiK zmodernizuje dalszą część miejskiej kanalizacji oraz rozbuduje sieć na terenie Żłobizny. Prace te mają zakończyć się w przyszłym roku.
Artur Stecuła

Gospodarka

2019-05-22, godz. 21:00 Namysłów wyremontuje osiedlowe drogi. Miasto przymierzało się do tej inwestycji od 2016 roku Prawie 2 miliony złotych trafiło do Namysłowa w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu, remontu doczekają się ulice Lipo ... » więcej 2019-05-22, godz. 20:00 Zintegrowany System Kwalifikacji pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy. Skorzystają pracodawcy i szukający zatrudni ... Ma być łatwiej dla pracodawców i osób poszukujących pracy. Instytut Badań Edukacyjnych wdraża Zintegrowany System Kwalifikacji. To rozwiązanie pozwoli opisać, ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki powstanie punkt zbiórki odpadów W czerwcu może rozpocząć się budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych gminy Strzeleczki. Do tej pory nie było takiego miejsca, do którego mieszka ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:00 Budują nową ulicę w strefie. Będzie alternatywą dla autostrady Do końca maja roboty będą ukończone i kolejny odcinek ulicy Europejskiej w strefie gospodarczej pod Ujazdem zostanie oddany do użytku. Na razie kończy się ona ... » więcej 2019-05-22, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe będzie gotowe do końca wakacji. Wciąż nie wiadomo, co z budynkiem dworca Na półmetku jest budowa centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Oleśnie. » więcej 2019-05-22, godz. 07:00 Będą utrudnienia dla kierowców w Praszce. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Listopadowej rusza budowa ronda W środę (22.05) rusza przebudowa skrzyżowania ulicy Mickiewicza z Listopadową w centrum Praszki. Budowa ronda zajmie około sześciu tygodni. » więcej 2019-05-21, godz. 17:45 Kolejne pieniądze na drogi. Gminy z Opolszczyzny korzystają z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 22 umowy na ponad 23 mln złotych podpisano dziś (21.05) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. To wsparcie dla gmin w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, którego bu ... » więcej 2019-05-21, godz. 13:52 Opolskie cieszy się dużym zainteresowaniem imigrantów. W regionie legalnie pracuje już 18 tysięcy obcokrajowców 17 procent zatrudnionych na Opolszczyźnie to obcokrajowcy, a niemal 14 procent firm działających w regionie zatrudniło imigrantów. Prawie 90 procent z nich to ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:45 Kolejni inwestorzy są zainteresowani strefą w Ujeździe Od początku roku kilkunastu potencjalnych inwestorów interesowało się terenami w strefie gospodarczej w Olszowej, w gminie Ujazd. Zlokalizowana tuż przy autos ... » więcej 2019-05-21, godz. 07:45 Przejście na emeryturę w czerwcu może się nie opłacić. Powodem niekorzystna waloryzacja Niekorzystna waloryzacja może obniżyć wysokość emerytury osób, które zdecydują się zakończyć swoją karierę zawodową w czerwcu. Zgodnie z ustawą o emeryturach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »