Radio Opole » Gospodarka
2019-03-20, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu

Wkrótce rozpocznie się budowa kanalizacji w części Kopic [fot. Daniel Klimczak]
Wkrótce rozpocznie się budowa kanalizacji w części Kopic [fot. Daniel Klimczak]
Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o ponad półtora miliona złotych zaplanowany na ten cel budżet, gmina postanowiła nie zwlekać dłużej z rozpoczęciem prac.
Brakujące pieniądze udało się znaleźć dzięki spłacie pożyczki zaciągniętej przez miejską spółkę wodociągową. To pozwoliło skorzystać z prawie miliona 400 tysięcy złotych, które samorząd wcześniej wyłożył na poręczenie kredytu.

- Spółka wcześniej spłaci te zobowiązania, które miała wobec programu, który realizowaliśmy wcześniej i uwolni nasze środki, które są zabezpieczeniem tego kredytu. Do dzisiaj do rana spieraliśmy się, ale to jest chyba najbardziej bezpieczne wyjście - wyjaśnia burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

Rozstrzygnięty przetarg był piątą próbą skanalizowania części Kopic. Wcześniejsze postępowanie unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty. Tym razem znaleziono wykonawcę, który wykona prace za prawie milion złotych mniej niż wynosiła najtańsza oferta złożona w poprzednim naborze. Budowa ma zakończyć się w listopadzie.

Dodajmy, że Kopice będą 21 spośród 35 sołectw w gminie Grodków, które posiadają kanalizację.
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2019-11-11, godz. 09:00 Program Maluch+ od stycznia nie będzie dofinansowywał żłobków niepublicznych Od stycznia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie będzie dofinansowywało pobytu dzieci w żłobkach niepublicznych. Dla wielu rodziców oznacza to… » więcej 2019-11-10, godz. 15:25 Basen w Leśnicy jest już gotowy. Została budowa dróg dojazdowych Basen w Leśnicy przeszedł gruntowną modernizację. Prace budowlane w obiekcie zostały już zakończone, sprawdzono działanie pomp i szczelność niecki. Na wiosnę zaplanowano… » więcej 2019-11-10, godz. 08:22 Będzie asfalt między Steblowem a Nowym Młynem Do tej pory była zwykłą, polną drogą rozjeżdżoną przez traktory. Niedługo będzie równa i asfaltowa. Trwają prace przy budowie drogi między Steblowem a Nowym Młynem… » więcej 2019-11-09, godz. 14:58 W Walcach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne. Jedno z czterech takich w Polsce Za trzy lata w Walcach ma zostać otwarte centrum opiekuńczo-mieszkalne. To jedna z czterech takich placówek, które powstają w kraju i jedyna na Opolszczyźnie. » więcej 2019-11-09, godz. 10:00 Kędzierzyn-Koźle proponuje WIOŚ: damy nasze pyłomierze, dodajcie detektory benzenu Zamiast jednego punktu mierzącego poziom benzenu w Kędzierzynie-Koźlu, mogłoby ich być 26. Miasto proponuje Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska wykorzystanie… » więcej 2019-11-08, godz. 19:45 Pracowita jesień na trasach wojewódzkich. Trwa remont 8 dróg Kończy się remont drogi wojewódzkiej nr 407 w Pogórzu. 14 listopada oficjalnie zakończy się również remont 382 w Paczkowie, a w przyszłym tygodniu Zarząd Dróg… » więcej 2019-11-08, godz. 17:21 WSSE kupiła 30 hektarów terenów inwestycyjnych w gminie Nysa Ponad 30 hektarów gruntów inwestycyjnych w gminie Nysa kupiła Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. » więcej 2019-11-07, godz. 14:15 Opolscy przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie finansowe z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Ponad miliard złotych ma do rozdysponowania na projekty innowacyjne Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Eksperci Centrum podczas dzisiejszego (07.11) spotkania w… » więcej 2019-11-07, godz. 11:15 Z powodzeniem aktywizują zawodowo m.in. kończących szkoły średnie Tytuł „Lider aktywizacji osób młodych 2019' przyznano Powiatowemu Urzędowi Pracy w Prudniku. Konkurs nagradza najlepsze praktyki instytucji rynku pracy. Zorganizowała… » więcej 2019-11-06, godz. 19:00 Dwa razy drożej za śmieci niesegregowane i o 6 złotych więcej za segregowane. Tak mogą wyglądać opłaty w Opolu 19 złotych od osoby za odpady segregowane i 38 złotych za niesegregowane. Tak mogą wyglądać opłaty w Opolu, jeśli rada miasta przegłosuje projekt podczas sesji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »