Radio Opole » Gospodarka
2019-03-20, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu

Wkrótce rozpocznie się budowa kanalizacji w części Kopic [fot. Daniel Klimczak]
Wkrótce rozpocznie się budowa kanalizacji w części Kopic [fot. Daniel Klimczak]
Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o ponad półtora miliona złotych zaplanowany na ten cel budżet, gmina postanowiła nie zwlekać dłużej z rozpoczęciem prac.
Brakujące pieniądze udało się znaleźć dzięki spłacie pożyczki zaciągniętej przez miejską spółkę wodociągową. To pozwoliło skorzystać z prawie miliona 400 tysięcy złotych, które samorząd wcześniej wyłożył na poręczenie kredytu.

- Spółka wcześniej spłaci te zobowiązania, które miała wobec programu, który realizowaliśmy wcześniej i uwolni nasze środki, które są zabezpieczeniem tego kredytu. Do dzisiaj do rana spieraliśmy się, ale to jest chyba najbardziej bezpieczne wyjście - wyjaśnia burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

Rozstrzygnięty przetarg był piątą próbą skanalizowania części Kopic. Wcześniejsze postępowanie unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty. Tym razem znaleziono wykonawcę, który wykona prace za prawie milion złotych mniej niż wynosiła najtańsza oferta złożona w poprzednim naborze. Budowa ma zakończyć się w listopadzie.

Dodajmy, że Kopice będą 21 spośród 35 sołectw w gminie Grodków, które posiadają kanalizację.
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »