Radio Opole » Gospodarka
2019-04-21, 15:03 Autor: Mariusz Chałupnik

Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe

Centrum przesiadkowe ma powstać na rynku w Baborowie [fot. Mariusz Chałupnik]
Centrum przesiadkowe ma powstać na rynku w Baborowie [fot. Mariusz Chałupnik]
Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wygodna poczekalnia wraz z toaletami.
Aby inwestycja przyniosła oczekiwane efekty, to władze Baborowa rozpoczęły rozmowy z gminą Kietrz oraz głubczyckim starostwem powiatowym

- Chcemy to dobrze zsynchronizować, bo tylko wtedy będzie miało to prawdziwy sens - twierdzi Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa. - Głównie chodzi nam o zatrzymanie naszych młodych mieszkańców. Żeby nie odpływali nam na inne tereny. Wspólnie z panią burmistrz Kietrza uzgodniliśmy, że chcemy zaoferować dla młodzieży w szkołach ponadpodstawowych w Kietrzu, w Głubczycach, dostanie się do tych szkół w gminie Baborów. Chcemy mieć możliwość przewożenia dzieci, młodzieży i osób dorosłych z każdej miejscowości gminy Baborów.

Aby oferta była dla pasażerów jak najbardziej atrakcyjna i wygodna, to władze Baborowa rozmawiają z różnymi przewoźnikami.

- Na pewno nikomu nie chcemy uniemożliwiać świadczenia usług, więc tych rozwiązań będzie zapewne kilka - dodaje Krupa. - Jesteśmy na pograniczu dwóch województw. bardzo dobrze współpracujemy z PKS-ami Racibórz i Głubczyce oraz naszą spółką. Nasza spółka także realizuje transport publiczny, głównie przewozu dzieci i młodzieży do szkół. Jeżeli więc chodzi o przewoźnika docelowego, to takiego nie ma. To mają być trzy przedsiębiorstwa, które realizują usługę wspólnie.

Centrum przesiadkowe ma zostać utworzone w ramach modernizacji całego baborowskiego rynku. Do tej inwestycji gmina przygotowuje się wraz ze starostwem powiatowym w Głubczycach.
Tomasz Krupa
Tomasz Krupa

Gospodarka

2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »