Radio Opole » Gospodarka
2019-01-31, 14:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Baborów planuje zmiany wokół dworca PKP. Chce przejąć działki od kolei

Baborów chce bezpłatnie przejąć działki od PKP [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów chce bezpłatnie przejąć działki od PKP [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów chce bezpłatnie przejąć działki od PKP [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów chce bezpłatnie przejąć działki od PKP [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów chce bezpłatnie przejąć działki od PKP [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów chce bezpłatnie przejąć działki od PKP [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów chce przejąć od PKP trzy działki. Pozyskanie nieruchomości pozwoli na połączenie dwóch części miasta oraz umożliwi stworzenie infrastruktury drogowej wokół stacji.
Działki bezpośrednio przylegają do baborowskiego dworca. Gmina chce wykorzystać przejęcie nieruchomości w celach rozwojowych. Burmistrz Baborowa, Tomasz Krupa zakłada, że dzięki takiemu ruchowi, można będzie stworzyć wiele ułatwień dla przedsiębiorców i mieszkańców.

- Te tereny chcemy dobrze skomunikować - tłumaczy Krupa. - Mamy w pobliżu drogę gminną, to ul. Kolejowa. Projekt na nią został stworzony kilka lat temu i teraz chcemy go rozbudować. Mieliśmy spotkania z kilkoma przedsiębiorcami. To zadanie musi spełniać określone wartości bezpieczeństwa. Chcemy również połączyć się z drogą powiatową. Dodatkowo chcemy połączyć dwie części Baborowa. Jedna od drugiej oddzielona jest teraz torowiskiem i dla mieszkańców nie ma bezpiecznego przejścia.

Baborów stara się również o przejęcie działki, na której znajduje się zabytkowa wiata.

- Ona przebiega nad jednym z naszych peronów. To pozwoliłoby nam ładnie zagospodarować cały teren - mówi Krupa. - Ten cały zamysł ma tworzyć jeden układ logistyczny. Do tego na razie potrzebujemy przejęcia tych terenów. Chodzi minimum o dwie działki, choć docelowo postaramy się o trzy. Jeżeli udałoby się również przejąć torowisko, to na pewno je zostawimy, bo to jest super sprawa pod kątem promocyjnym.

Gmina wystąpiła do PKP o bezpłatne przekazanie działek. Sprawa ich przejęcia powinna wyjaśnić się do połowy lutego.
Tomasz Krupa
Tomasz Krupa

Gospodarka

2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej 2019-07-17, godz. 14:30 Praca wre na trasach powiatu brzeskiego Zgodnie z harmonogramem - jak zapewniają władze powiatu brzeskiego idzie przebudowa drogi Wójtowice - Sulisław. Prace są zaawansowane w 80%. » więcej 2019-07-17, godz. 13:00 Ostatni dokument przekazany. W sierpniu rusza budowa obwodnicy Niemodlina Jest zielone światło dla rozpoczęcia budowy obwodnicy Niemodlina. W urzędzie wojewódzkim w Opolu przekazano wykonawcy decyzję o udzieleniu Zezwolenia na Reali ... » więcej 2019-07-16, godz. 20:00 Kontrole PIP nie wykazały nadużyć w zakresie zatrudniania cudzoziemców Obcokrajowcy są coraz lepiej traktowani w pracy - wynika z kontroli inspekcji pracy, prowadzonych w firmach działających w naszym regionie. » więcej 2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »