Radio Opole » Gospodarka
2019-08-26, 12:13 Autor: Grzegorz Frankowski

Ulica Kolejowa w Baborowie czeka na kapitalny remont

Ulica Kolejowa w Baborowie czeka na kapitalny remont - [fot: Strażnicy czasu]
Ulica Kolejowa w Baborowie czeka na kapitalny remont - [fot: Strażnicy czasu]
W przyszłym tygodniu ma zostać podpisana umowa techniczna, dotycząca opracowania projektu remontu ul. Kolejowej w Baborowie w powiecie głubczyckim. To jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych dla władz gminy w tej kadencji.
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie i wprowadzenie zadania związanego z przebudową ul. Kolejowej w połączeniu z ul. Opawską i Polną.

- Gmina Baborów od listopada 2018 roku prowadzi uzgodnienia z PKP w zakresie przejęcia części terenów dworca kolejowego w celu wykonania pełnej infrastruktury drogowej dla ul. Kolejowej - informuje Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa.

- Na chwilę obecną musimy wykonać wymianę sieci wodociągowej wraz z kanalizacją deszczową. Musimy ją rozbudować i połączyć z ul. Opawską. Ten układ logistyczny dróg zmusza nas do tego, żeby po pierwsze zapewnić bezpieczeństwo, po drugie bardzo dobry układ połączeń pomiędzy "powiatówką'', a drogą gminną. Stworzyć warunki rozwojowe dla przedsiębiorców, którzy tam akurat zdecydowali się na rozbudowę swojej firmy - dodaje włodarz Baborowa.

Gmina Baborów jest już po wstępnych rozmowach z powiatem głubczyckim na temat dofinansowania tej inwestycji. Całość prac przy ul. Kolejowej, które powinny ruszyć w przyszłym roku ma kosztować od 3 do 4 mln złotych.
Tomasz Krupa

Gospodarka

2019-09-20, godz. 15:30 Rok 2019 to łącznie 26 milionów złotych na inwestycje dla samorządów. Wojewoda opolski w Radiu Opole 180 inwestycji drogowych o wartości około 300 milionów złotych udało się zrealizować w regionie w latach 2015 -2018. Wsparcie rządowe tych zadań to ponad 150 ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Starostwo powiatowe w Prudniku po raz kolejny ogłosiło przetarg na remont drogi Trzebina-Skrzypiec Na tę inwestycję drogową prudnickie starostwo otrzymało spore dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Droga Trzebin ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Strzeleczki: powstanie kolejny odcinek ścieżki przy drodze wojewódzkiej w kierunku Mosznej Zarówno turyści jak i mieszkańcy będą mogli już za kilka miesięcy skorzystać z nowej ścieżki rowerowej, która połączy miejscowości Zielina i Moszna. To już ko ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Remontują drogę w centrum osiedla. W końcu będzie chodnik i pas zieleni Łagodny początek jesieni sprzyja drogowcom. Spore prace trwają na drogach gminy Polska Cerekiew. Remontowane są głównie trasy dojazdowe do pól, ale największą ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »