Radio Opole » Gospodarka
2019-08-26, 12:13 Autor: Grzegorz Frankowski

Ulica Kolejowa w Baborowie czeka na kapitalny remont

Ulica Kolejowa w Baborowie czeka na kapitalny remont - [fot: Strażnicy czasu]
Ulica Kolejowa w Baborowie czeka na kapitalny remont - [fot: Strażnicy czasu]
W przyszłym tygodniu ma zostać podpisana umowa techniczna, dotycząca opracowania projektu remontu ul. Kolejowej w Baborowie w powiecie głubczyckim. To jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych dla władz gminy w tej kadencji.
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie i wprowadzenie zadania związanego z przebudową ul. Kolejowej w połączeniu z ul. Opawską i Polną.

- Gmina Baborów od listopada 2018 roku prowadzi uzgodnienia z PKP w zakresie przejęcia części terenów dworca kolejowego w celu wykonania pełnej infrastruktury drogowej dla ul. Kolejowej - informuje Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa.

- Na chwilę obecną musimy wykonać wymianę sieci wodociągowej wraz z kanalizacją deszczową. Musimy ją rozbudować i połączyć z ul. Opawską. Ten układ logistyczny dróg zmusza nas do tego, żeby po pierwsze zapewnić bezpieczeństwo, po drugie bardzo dobry układ połączeń pomiędzy "powiatówką'', a drogą gminną. Stworzyć warunki rozwojowe dla przedsiębiorców, którzy tam akurat zdecydowali się na rozbudowę swojej firmy - dodaje włodarz Baborowa.

Gmina Baborów jest już po wstępnych rozmowach z powiatem głubczyckim na temat dofinansowania tej inwestycji. Całość prac przy ul. Kolejowej, które powinny ruszyć w przyszłym roku ma kosztować od 3 do 4 mln złotych.
Tomasz Krupa

Gospodarka

2020-09-29, godz. 20:00 Jest korekta budżetu województwa za pierwsze półrocze Deficyt budżetu województwa opolskiego w tym roku wzrośnie do 108 mln złotych - tak po zmianach wygląda plan dochodów i wydatków za pierwsze półrocze… » więcej 2020-09-29, godz. 18:30 Pandemia na rynku pracy w Opolskiem uderzyła na początek w obcokrajowców - Obcokrajowcy i pracujący na umowach o dzieło, jako pierwsi podczas pandemii koronawirusa stracili zatrudnienie - mówi dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy… » więcej 2020-09-29, godz. 15:14 Obwodnica otwarta od 3 tygodni, ale ciężarówki nadal są w ścisłym centrum Dobrodzienia. Czy kierowcy jeżdżą na… Druga obwodnica Dobrodzienia na razie nie wyprowadziła ruchu ciężarowego z miasta. Kierowcy nadal wybierają przejazd przez ścisłe centrum Dobrodzienia. » więcej 2020-09-29, godz. 15:05 Mieszkańcy regionu chętnie aktywują bon turystyczny Co piąty rodzic w naszym regionie na przełomie sierpnia i września aktywował bon turystyczny. To daje Opolszczyźnie 4 miejsce wśród 16 województw. W tej… » więcej 2020-09-29, godz. 09:50 Mieszkańcy Lubszy produkują coraz więcej śmieci. Opłaty naliczane przez gminę nie pokryją wszystkich kosztów ich… Lubsza będzie musiała w tym roku dopłacić do odbioru odpadów. Według szacunków władz gminy, kwota ta może wynieść około 300 tysięcy złotych. » więcej 2020-09-29, godz. 09:40 Trwają prace nad tarczą antykryzysową 5.0. Ustawa dotyczy głównie jednej branży - 292 miliony złotych - to wysokość składek na ubezpieczenia społeczne umorzonych opolskim przedsiębiorcom w związku z pandemią koronawirusa - powiedziała… » więcej 2020-09-28, godz. 13:45 Trwają prace na drodze z Większyc do Radziejowa Zamknięto drogę Większyce - Radziejów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. To skutek przebudowy trasy, która łączy Radziejów z DK 40 w Większycach… » więcej 2020-09-27, godz. 19:10 Opolanie produkują coraz więcej odpadów. Opolski ratusz zamierza zabiegać o pieniądze na projekt edukacyjny, który… Opole chce przygotować i realizować projekt 'Eko-nawyki dobre praktyki - gospodarka o obiegu zamkniętym'. Podczas czwartkowej (24.09) sesji 21 radnych jednogłośnie… » więcej 2020-09-26, godz. 14:20 Znikną bramki poboru opłat na autostradzie A4 w woj. opolskim. W Polsce będzie działał system e-Toll Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przygotowują wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Zakończył się remont drogi pomiędzy Białą a Sowinem - alternatywnej do DW 414 w powiecie prudnickim Zakończyła się gruntowna przebudowa drogi między Białą a Sowinem w powiecie prudnickim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***