Radio Opole » Gospodarka
2019-01-19, 16:17 Autor: Mariusz Chałupnik

Kietrz liczy na odrolnienie gruntów. To da szanse na stworzenie terenu przemysłowego

Kietrz [fot. kietrz.pl]
Kietrz [fot. kietrz.pl]
Kietrz chce pozyskać tereny inwestycyjne. W tym celu gmina stara się o pozwolenie na odrolnienie 50 hektarów. To tereny, które rozciągają się wzdłuż cały czas funkcjonującej linii kolejowej.
- Liczymy, że to będzie atrakcyjne miejsce dla przyszłych inwestorów - mówi burmistrz Dorota Przysiężna-Bator.

- Myślimy, że jeśli jakieś instytucje, firmy byłyby zainteresowane tymi terenami, to miałyby dodatkowy atut w postaci możliwości transportowych.

Największym problemem w powstaniu takiego terenu w Kietrzu będzie zgoda na odrolnienie ziem. Wydać może ją Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

- Wiemy, że będzie trudno, ale musimy próbować, bo inaczej nie będziemy się rozwijać. Nie jest to rzecz prosta, choć nie twierdzę, że niewykonalna. Staramy się. Na razie jesteśmy na etapie wymiany pism. Od tego się taki proces zaczyna. Bardzo oczekujemy takiego terenu i to jak najszybciej. Bowiem chcemy pozyskiwać inwestorów, a bez areału jest to niemożliwe - przekonuje Przysiężna-Bator.

Obecnie Kietrz nie posiada żadnego terenu, który mógłby wykorzystać, albo sprzedać pod inwestycję. W związku z tym gmina przygotowuje się również do wystąpienia o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego.
Dorota Przysiężna-Bator
Dorota Przysiężna-Bator

Gospodarka

2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:15 25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy ... » więcej 2019-07-14, godz. 10:25 Popyt na inwestycje w Kluczborku. Budują rodzime firmy Nie ma już wolnych miejsc na terenach zarządzanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK” w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Z kolei na da ... » więcej 2019-07-13, godz. 16:20 ZUS w Opolu ostrzega przed zainfekowanymi mailami ZUS w Opolu ostrzega swoich petentów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komp ... » więcej 2019-07-12, godz. 17:00 Japońska gra pomoże studentom Politechniki Opolskiej Politechnika Opolska, jako jedna z nielicznych w Polsce dostała licencję na wykorzystanie w celach edukacyjnych gry 'Koromo - Japoński warsztat'. » więcej 2019-07-11, godz. 18:00 Wołczyn: opóźni się utworzenie przedszkola w budynku PSP nr 2 Nie uda się do 1 września przystosować budynku szkoły podstawowej numer 2 w Wołczynie na potrzeby przedszkolaków. Włodarze gminy przeznaczyli 450 tysięcy złot ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »