Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-14, 08:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Kietrzańscy seniorzy doczekali się nowego klubu. Otwarcie w przyszłym tygodniu

seniorzy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
seniorzy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
W Kietrzu przygotowano nowe miejsce spotkań dla seniorów. Lokal, który mieści się w budynku zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Głowackiego, ma być dostosowany dla potrzeb osób starszych. W jego skład wejdzie między innymi kuchnia.
- Cieszymy się, że nasi seniorzy otrzymają miejsce, na które swoją aktywnością zasługują - mówi Dorota Przysiężna-Bator, burmistrz Kietrza.

- To są bardzo schludne, przytulne, nowoczesne pomieszczenia. Przypuszczam, że nasi seniorzy będą się w nich dobrze czuć. Zwłaszcza, że w tej chwili gościny użycza im ośrodek kultury, ale te warunki, które może im zaproponować są nieporównywalnie gorsze.

Oprócz lokalu gmina zagwarantuje seniorom również opiekę. W tym celu zatrudni dwóch pracowników.

- Jedna osoba będzie pełniła rolę animatora, także zadba o plan zajęć i rozrywkę dla naszych seniorów - dodaje Przysiężna-Bator. - Będzie proponował zajęcia, ale nie narzucał. Przypuszczam, że będzie wspólnie układany harmonogram takich zajęć. Natomiast druga osoba zadba o czystość tego lokalu. Trzeba tam posprzątać, czy umyć okna. Myślę, że zapewnienie takich osób spowoduje, że naszym seniorom będzie w tym miejscu dobrze, aktywnie i twórczo.

Oficjalne otwarcie kietrzańskiego klubu seniora odbędzie się w piątek (18.01).
Dorota Przysiężna-Bator
Dorota Przysiężna-Bator

Wiadomości z regionu

2019-06-17, godz. 20:00 Roszady w kluczborskim szpitalu. "Potrzeba nowego zarządzania" Zmiany personalne w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Prezes Sylwia Jarczewska złożyła wypowiedzenie. Zastąpił ją Marcin Kisilica. » więcej 2019-06-17, godz. 19:45 Arbuzy to dla niego pestka. Absolwent ZSZ nr 4 w Opolu wicemistrzem Polski w carvingu Daniel Bewko, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu został drugim wicemistrzem Polski w carvingu. Mistrzostwa rozegrano w Ostoi Chobienic ... » więcej 2019-06-17, godz. 19:45 Opolskie służby gotowe do sezonu letniego. O bezpieczeństwo zadbają m.in. policjanci, strażacy, woprowcy - Począwszy od policji, straży pożarnej, woprowców, czy służb sanitarnych, nasze służby są gotowe do tego, aby wszystkie osoby, a zwłaszcza dzieci spędzili be ... » więcej 2019-06-17, godz. 19:29 Brzeski stadion nadal bez patrona. Radni nie uwzględnili także wniosku o nadanie imienia powstającemu rondu. "Nie chce ... - Propozycje patronów są dobre, ale nie chcemy działać zbyt wcześnie - w ten sposób władze Brzegu komentują fakt nieuwzględnienia petycji w sprawie nadania na ... » więcej 2019-06-17, godz. 18:00 Loża Radiowa: Poseł Jerzy Naszkiewicz chce w sejmie zabiegać o przywrócenie kolei w powiecie głubczyckim - Mam kilka pomysłów, które zacząłem wdrażać w Głubczycach, ale nie wiem, czy mi się uda je zrealizować. Cztery miesiące, które pozostały do kolejnych wyborów ... » więcej 2019-06-17, godz. 17:45 Dzięki takim inicjatywom pamięć o pomordowanych nie zniknie. Rozstrzygnięto I edycję konkursu "Katyń zbrodnia bez kary" Biografie, kroniki, prace plastyczne. 11 zgłoszeń wpłynęło na wojewódzki konkurs 'Katyń zbrodnia bez kary'. Ich autorami byli uczniowie szkół ponadpodstawowyc ... » więcej 2019-06-17, godz. 16:45 Opole: Z powodu prac na stopniu we Wróblinie w Odrze brakuje wody Nie susza, a modernizacja jazu we Wróblinie przyczyną bardzo niskiego stanu wody w Odrze w Opolu. » więcej 2019-06-17, godz. 15:59 Zaatakowała nożem konkubenta. Sąd skazał kobietę na 3 lata Sąd Okręgowy w Opolu skazał Beatę S. na 3 lata więzienia, za dźgnięcie swojego konkubenta nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:56 "Podstawą jest ład i porządek". Konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne rozstrzygnięty Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic (w gminie Kluczbork) zwycięzcami konkursu KRUS na 'Bezpieczne Gospodarstwo Rolne' na Opolszczyźnie. Małżeństwo prowadzi 4 ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:30 Zmiany w ruchu na ulicach Opola W piątek i sobotę (21-22.06) odtwarzana będzie nawierzchnia na ul. Kołłątaja, natomiast w poniedziałek (24.06) na ul. Oleskiej, w pobliżu Dworca Wschodniego k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »