Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-21, 08:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami

Udrożniony odpływ w Pilszczu [fot. Mariusz Chałupnik]
Udrożniony odpływ w Pilszczu [fot. Mariusz Chałupnik]
Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach.
Takie prace wykonano już w kilku sołectwach, między innymi - Pilszczu, Nasiedlu i Rogożanach.

- To są działania o charakterze zapobiegawczym, pewien rodzaj profilaktyki. Łatwiej na pewno zapobiegać, niż potem zmagać się z konsekwencjami takich podtopień. A Kietrz jest pod tym względem doświadczony, bo zdarzają się takie sytuacje, kiedy wydawałoby się jakiś niegroźny ciek wodny, maleńka rzeczka, w sytuacji dużych opadów, czy nagłego topnienia, staje się bardzo groźna - mówi Dorota Przysiężna-Bator, burmistrz Kietrza.

Dodatkowo gmina oczyściła i wyregulowała koryto niewielkiej rzeki przepływającej przez Kietrz - Młynówki.

- Ta rzeczka też potrafi przysporzyć nam sporo problemów. Jest to niewielki ciek. Prace polegały to na tym, że brzegi i część koryta zostały oczyszczone. Tam rosły chaszcze, było niestety trochę śmieci. Dlatego wykonaliśmy zadanie, które ma na celu przyjęcie wody przez tę rzeczkę. A mogłyby wystąpić problemy, gdyby ona cały czas była tak zanieczyszczona - przekonuje Przysiężna-Bator.

Władze Kietrza zapowiadają, że w najbliższych tygodniach dokonają kolejnych oczyszczeń odpływów w gminie.
Dorota Przysiężna-Bator
Dorota Przysiężna-Bator

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »