Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-21, 08:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami

Udrożniony odpływ w Pilszczu [fot. Mariusz Chałupnik]
Udrożniony odpływ w Pilszczu [fot. Mariusz Chałupnik]
Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach.
Takie prace wykonano już w kilku sołectwach, między innymi - Pilszczu, Nasiedlu i Rogożanach.

- To są działania o charakterze zapobiegawczym, pewien rodzaj profilaktyki. Łatwiej na pewno zapobiegać, niż potem zmagać się z konsekwencjami takich podtopień. A Kietrz jest pod tym względem doświadczony, bo zdarzają się takie sytuacje, kiedy wydawałoby się jakiś niegroźny ciek wodny, maleńka rzeczka, w sytuacji dużych opadów, czy nagłego topnienia, staje się bardzo groźna - mówi Dorota Przysiężna-Bator, burmistrz Kietrza.

Dodatkowo gmina oczyściła i wyregulowała koryto niewielkiej rzeki przepływającej przez Kietrz - Młynówki.

- Ta rzeczka też potrafi przysporzyć nam sporo problemów. Jest to niewielki ciek. Prace polegały to na tym, że brzegi i część koryta zostały oczyszczone. Tam rosły chaszcze, było niestety trochę śmieci. Dlatego wykonaliśmy zadanie, które ma na celu przyjęcie wody przez tę rzeczkę. A mogłyby wystąpić problemy, gdyby ona cały czas była tak zanieczyszczona - przekonuje Przysiężna-Bator.

Władze Kietrza zapowiadają, że w najbliższych tygodniach dokonają kolejnych oczyszczeń odpływów w gminie.
Dorota Przysiężna-Bator
Dorota Przysiężna-Bator

Wiadomości z regionu

2019-12-10, godz. 21:30 8,5 miliona złotych dla opolskich samorządów. Ostatnie w tym roku dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano ostatnie w tym roku umowy w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Z pieniędzy skorzysta powiat namysłowski i… » więcej 2019-12-10, godz. 19:30 Uczniowie z Błotnicy Strzeleckiej włączyli się w akcję pomocy dla Polaków na Wschodzie Młodzi wolontariusze działający w Zespole Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej włączyli się w zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach. To akcja… » więcej 2019-12-10, godz. 19:20 "Wigilia bez granic" okazją do poznania tradycji, obyczajów i integracji zagranicznych studentów Zagraniczni studenci z Kazachstanu, Ukrainy, Chin, czy Indii spotkali się przy wigilijnym stole w sali seminaryjnej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2019-12-10, godz. 19:00 Opolska policja przypomina, że kieszonkowcy są szczególnie aktywni przed Bożym Narodzeniem. Pamiętajmy o kilku zasadach Przedświąteczna gonitwa i szał zakupów to nie lada okazja dla kieszonkowców. Opolska policja przypomina o podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć straty … » więcej 2019-12-10, godz. 18:00 Centrum Usług Publicznych w Opolu coraz bardziej realne. Urzędnicy zapowiadają, że przetarg zostanie rozstrzygnięty Za 2 lata ma być gotowe Centrum Usług Publicznych w Opolu. Wszystko wskazuje na to, że uda się w końcu rozstrzygnąć przetarg na tę inwestycję. Wcześniejsze dwa… » więcej 2019-12-10, godz. 16:00 Opolanie aktywnie włączają się w akcję pomocy Polakom na Wschodzie Cztery razy jedna z mieszkanek Opola przyniosła do Radia Opole dary w ramach akcji świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie. » więcej 2019-12-10, godz. 15:36 Kietrz dumny z Olgi Tokarczuk. Pisarka odbierze dziś Literacką Nagrodę Nobla Olga Tokarczuk odbierze dziś (10.12) w Sztokholmie z rąk króla Szwecji, Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Polska pisarka została wyróżniona 'za narracyjną wyobraźnię… » więcej 2019-12-10, godz. 15:00 Osoby samotne i bezdomne 22 grudnia znów zasiądą do wspólnej wigilii w CWK Tradycyjne świąteczne potrawy, wspólne kolędowanie i namiastka rodzinnej atmosfery - to wszystko czeka na uczestników 27. Opolskiej Wigilii dla Samotnych i Bezdomnych… » więcej 2019-12-10, godz. 14:00 " To duża szansa dla szkół i uczniów". Opolskie placówki oświatowe coraz chętniej biorą udział w programie Erasmus+ Coraz więcej opolskich szkół i przedszkoli bierze udział w programie Erasmus+. Kuratorium oświaty zaprezentowało dzisiaj (10.12) przedstawicielom placówek oświatowych… » więcej 2019-12-10, godz. 12:00 Kolizja radiowozu z osobówką w Opolu. Poważnie uszkodzona sygnalizacja na skrzyżowaniu Plebiscytowej i Ozimskiej Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Kierujący osobowym citroenem zderzył się z jadącym na sygnale radiowozem. W wyniku zdarzenia kierujący autem osobowym został… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »