Radio Opole » Gospodarka
2019-01-02, 11:01 Autor: Witold Wośtak

Budżet Gogolina pod znakiem remontów i reformy oświaty

Urząd Miejski w Gogolinie [fot. UM w Gogolinie]
Urząd Miejski w Gogolinie [fot. UM w Gogolinie]
Joachim Wojtala [fot. Marcin Skomudek]
Joachim Wojtala [fot. Marcin Skomudek]
Trwająca reforma oświaty będzie jednym z większych wyzwań budżetowych dla gminy Gogolin. Plan finansowy zakłada 66 milionów złotych dochodów i wydatki na poziomie 68 milionów.
Burmistrz Joachim Wojtala zaznacza, że pieniądze będą inwestowane, a nie biernie konsumowane. Niemal milion złotych kosztować będzie projekt wiaduktu przy linii kolejowej E30. Rozbudowa i ocieplenie szkoły podstawowej w Malni to łączny koszt 7,5 miliona złotych, gdzie ponad 2 miliony 800 tysięcy wpisano do budżetu 2019.

- Szkoła służy mieszkańcom Malni, Choruli i Odrowąża, a poza tym w budynku są trzy oddziały wychowania przedszkolnego. Okazuje się, że brakuje miejsca, więc musimy zadbać o dobre warunki lokalowe i pracownie dydaktyczne do fizyki czy chemii.

Gmina przeznaczy też pieniądze na rozbudowę Izby Tradycji w Kamieniu Śląskim i rozpoczęcie budowy kanalizacji w Obrowcu. W planie są również inwestycje infrastrukturalne.

- Na wysokości kościoła w Gogolinie Karłubcu będzie nowa droga dojazdowa do cmentarza i niewielki parking przy nekropolii. Jest także bardzo ważna informacja, zwłaszcza dla rowerzystów, bo w planie mamy kolejny odcinek ścieżki w ciągu gogolińskiej ulicy Wierzbowej aż do wysokości ulicy Kamiennej.

Poza tym mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie do wymiany pieca.
Joachim Wojtala 1
Joachim Wojtala 2

Gospodarka

2019-06-19, godz. 10:30 Umowa podpisana. W Malni rozpocznie się budowa sieci gazowej Podpisano umowę i w gminie Gogolin rozpocznie się budowa sieci gazociągu. Pierwszą miejscowością, w której pojawi się gaz będzie Malnia. Gminie udało się podp ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:30 Dobrzeń Wielki inwestuje w drogi. Część zadań już realizuje, na część szuka pieniędzy Dobrzeń Wielki rozpoczął największą tegoroczną inwestycję drogową. To przebudowa ulicy Konopnickiej. Wymieniona zostanie podbudowa, nawierzchnia, a sama droga ... » więcej 2019-06-18, godz. 21:15 Rolnicy z całej Opolszczyzny przyjechali do Łosiowa aby poznać nowe technologie uprawy. "Dzięki temu wiemy, co stosowa ... Około 500 rolników z całej Opolszczyzny odwiedziło Łosiów, gdzie odbyła się kolejna edycja warsztatów polowych zorganizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:02 Koreańska firma chemiczna zainwestuje 100 mln euro w Kędzierzynie-Koźlu. Ma wsparcie MPiT Foosung to koreańska firma chemiczna, która inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu kupiła prawie 20-hektarową działkę na terenach inwestycyjnych ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Raport o stanie województwa opolskiego. Zarząd twierdzi, że region się bogaci a opozycja, że coś jest nie tak Mało konkretów - tak raport o stanie województwa opolskiego ocenia sejmikowa opozycja. Radni udzielili wotum zaufania (przy podziale głosów 19/9), ale członko ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:00 Opolskie chce wysłać specjalny pociąg na festiwal Pol'and'rock Województwo opolskie chce sfinansować połączenie kolejowe na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzyniu nad Odrą. W tej chwili nie mówią ile taka ekstra usługa będzie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:39 Zbliża się remont dwóch kluczborskich ulic w ramach FDS. Będą utrudnienia dla kierowców Będą utrudnienia dla kierowców w Kluczborku z powodu zbliżającego się remontu ulic Powstańców Śląskich i Różanej. Według planu, prace mają rozpocząć się w pie ... » więcej 2019-06-17, godz. 22:00 Remont niemal zakończony. Trzeba jeszcze dokupić sprzęt. Kończą się prace w sali widowiskowej w Głubczycach Kończy się remont sali widowiskowej w głubczyckim Miejskim Ośrodku Kultury. Podniesiony zostanie komfort występujących w niej artystów, jak i widzów. Remont t ... » więcej 2019-06-17, godz. 18:00 Konstytucja Biznesu - spotkanie informacyjne w Opolu Uproszczenie przepisów dotyczących dziedziczenia firm, zmiany w rozliczeniach się z ZUS, czy odprowadzania składek do Pracowniczych Planów Kapitałowych - to t ... » więcej 2019-06-17, godz. 08:00 Nysa liczy na duże pieniądze z Funduszy Norweskich i EOG. Miasto chce zdobyć nawet 10 mln euro Nysa chce sięgnąć nawet po 10 milionów euro. Możliwość taką dają Fundusze Norweskie i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które w najbliższych latach mają tr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »