Radio Opole » Gospodarka
2018-12-19, 09:45 Autor: Wiktoria Palarczyk

Dworzec Głuchołazy-Miasto w remoncie. "W końcu doczekał się lepszych czasów"

Dworzec Głuchołazy- Miasto w remoncie. "W końcu doczekał się lepszych czasów" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Dworzec Głuchołazy- Miasto w remoncie. "W końcu doczekał się lepszych czasów" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Do końca tego roku budynek dworca Głuchołazy-Miasto zyska nowe zadaszenie. To pierwszy etap modernizacji zapomnianego obiektu, który od ponad 20 lat odstraszał mieszkańców, ale i turystów. W miejscu byłego dworca ma powstać nowoczesne centrum przesiadkowe z poczekalnią, małą gastronomią i dużym parkingiem.
- Zapomniany dworzec w końcu doczekał się lepszych czasów - mówi Roman Sambor, zastępca burmistrza Głuchołaz. - Budynek ma wartość historyczną i jest po opieką konserwatora, więc jego kształt będzie zachowany. Wyremontujemy w środku całą instalacje, toalety i odnowimy pomieszczenia. Stworzymy tam poczekalnię, małą gastronomię, parking, a także miejsce dla dróżnika. Zrewitalizujemy także teren wokół dworca. Pewne prace już się rozpoczęły, ale te najważniejsze będą prowadzone dopiero na wiosnę - dodaje Sambor.

Prace mają zakończyć się późną jesienią przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Projekt jest współfinansowany w ramach RPO.
Roman Sambor

Gospodarka

2019-08-24, godz. 17:22 Kolonowskie: na potęgę remontują drogi lokalne Kolejny rok z rzędu samorząd gminy Kolonowskie skupia się na remontach dróg lokalnych. Coraz więcej tras, które do tej pory nie miały pokrycia asfaltowego, do ... » więcej 2019-08-24, godz. 09:46 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 11:00 Strzelce Opolskie: Powiat i gminy wspólnie remontują drogi i chodniki Ponad 700 tysięcy złotych wydało wspólnie starostwo i 7 gmin powiatu strzeleckiego na inwestycje w drogi i chodniki. Ukończona jest już przebudowa ulicy Ujazd ... » więcej 2019-08-22, godz. 09:16 Unijna dotacja na wymianę źródeł ciepła trafi m.in. do Olesna Ponad sto osób w gminie Olesno skorzysta z unijnej dotacji na wymianę źródeł ciepła. Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę w tej sprawie. » więcej 2019-08-22, godz. 07:00 PKS wraca do Tułowic. Od września mieszkańcy dojadą do Korfantowa i Niemodlina Tułowice odzyskują kluczowe połączenia autobusowe. Od 2. września mieszkańcy będą mogli dzięki komunikacji zbiorowej dostać się do pobliskich - Niemodlina i K ... » więcej 2019-08-21, godz. 21:00 Opole czeka na nowe autobusy - 51 nowych autobusów z ostatniego projektu 'Czyta komunikacja publiczna' jeździ już po Opolu. Czekamy na kolejnych 10. Przetarg jest rozstrzygnięty - powiedz ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:16 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od k ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:25 Remontują drogi, żeby zdążyć przed zimą Koniec wakacji, to czas prowadzenia intensywnych prac drogowych w gminie Gogolin. Na ukończeniu jest największa inwestycja, czyli przebudowa skrzyżowania w Ch ... » więcej 2019-08-21, godz. 10:30 Elektryczny Ixar z Nysy ładuje się w Otmuchowie Elektryczny samochód z Nysy wyjechał na drogi. Stworzony przez Pawła Dytko elektryczny prototyp mini samochodu Ixar przemierza pierwsze testowe kilometry. Hom ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:00 Problemy z wyłonieniem wykonawcy przebudowy dworca PKS w Prudniku Samorząd Prudnika unieważnił przetarg na przebudowę dworca autobusowego. Dotychczasowa koncepcja zakładała wyburzenie obiektu dawnego PKS i wybudowanie tam ce ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »