Radio Opole » Gospodarka
2018-03-11, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Inspektorzy PIP w terenie. Sprawdzą czy handlowcy nie łamią zakazu handlu w niedzielę

Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
[fot. AFRO]
[fot. AFRO]
Dzisiejsza (11.03) niedziela jest pierwszą wolną od handlu. Zakupów nie zrobimy w supermarketach, ale otwarte mogą być m.in. stacje paliw i małe rodzinne sklepy, w których za ladą stoją właściciele. Również restauracje, kawiarnie i kina w centrach handlowych mogą dziś świadczyć klientom swoje usługi. To, czy handlowcy zastosowali się do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele sprawdzi Państwowa Inspekcja Pracy.
- W niedzielę na terenie każdego powiatu będzie dyżurował inspektor pracy, który będzie prowadził czynności kontrolne - mówi nadinspektor Dawid Rusak, z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. - Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu na stronie internetowej przekazał informacje o specjalnym, wyodrębnionym numerze telefonu, na który wszystkie osoby, które stwierdzą naruszenie przepisów ustawy o ograniczaniu handlu w niedzielę, będą mogły kierować stosowne zgłoszenia. Każde z takich zgłoszeń zostanie przez pracowników PIP sprawdzone - dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nieprzestrzegane zakazu handlu w niedzielę jest zagrożone karą grzywny od tysiąca do stu tysięcy złotych.
Dawid Rusak

Gospodarka

2018-09-26, godz. 13:33 Rosną wpływy z podatku CIT do budżetu województwa Do końca września urząd marszałkowski z daniny od dochodów przedsiębiorstw otrzymał 73 mln złotych. Skarbnik Stanisław Mazur przewiduje, że ten rok pod tym wz ... » więcej 2018-09-26, godz. 07:20 Prudnicka lokalizacja inwestycji wygrała z Ostrawą. Zdecydowały warunki stworzone przez polski rząd i dogodne położenie 100 mln złotych to wartość inwestycji, którą zamierza w Prudniku zrealizować czeska firma z branży budowlanej. Przedsięwzięcie to jest efektem dwumiesięcznych ... » więcej 2018-09-25, godz. 17:30 Nie ma już kolein na DW 463 między Ligotą Turawską a Kadłubem Turawskim Oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 463 między Ligotą Turawską a Kadłubem Turawskim. Prace warte przeszło milion 600 tysięcy ... » więcej 2018-09-25, godz. 13:00 Błękitne paliwo popłynie do kolejnych wsi w powiecie nyskim Jest szansa, że za kilka lat mieszkańcy gminy Pakosławice będą mogli korzystać z sieci gazowej. » więcej 2018-09-25, godz. 11:00 Po dwunastu miesiącach wzięli się za most. Mieszkańcy Prędocina odetchną z ulgą Dokładnie rok temu Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu zamknął przeprawę mostową na kanale Odry ze względu na jej zły stan techniczny. Początkowo powiat borykał ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 W Prudniku ma powstać zakład z branży budowlanej, który będzie się liczyć w Europie. Szczegóły we wtorek Pojawienie się tej firmy diametralnie zmieni rynek pracy w Prudniku - twierdzą politycy rządzącej ekipy. Konkretyzują się zabiegi posłanki PiS Katarzyny Czoch ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Polder Żelazna. Teraz marszałek i Wody Polskie czekają na pieniądze z budżetu Opola Budowa polderu Żelazna ruszy dopiero po podpisaniu specjalnego porozumienia między urzędem marszałkowskim, prezydentem Opola a prezesem Wód Polskich. Takie są ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:02 Drogowe remonty w gminie Kolonowskie Kilkanaście dróg lokalnych w gminie Kolonowskie zyskało nowe nawierzchnie. W tym roku wykonano wyjątkowo dużo tego typu inwestycji, a już trwają przygotowania ... » więcej 2018-09-24, godz. 11:43 Dzisiaj zamknięcie drogi Zalesie Śląskie - Kędzierzyn-Koźle Dzisiaj ma zostać zamknięta droga powiatowa łącząca Zalesie Śląskie z Kędzierzynem-Koźlem (trasa przez Cisową). Przygotowane jest już oznakowanie objazdu, któ ... » więcej 2018-09-24, godz. 10:48 Kto wypłaci emeryturę za pracę za granicą? Opolski ZUS organizuje dni poradnictwa Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu zachęca do uczestnictwa w Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Polscy i niemieccy eksperci od ju ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »