Radio Opole » Gospodarka
2018-03-11, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Inspektorzy PIP w terenie. Sprawdzą czy handlowcy nie łamią zakazu handlu w niedzielę

Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
[fot. AFRO]
[fot. AFRO]
Dzisiejsza (11.03) niedziela jest pierwszą wolną od handlu. Zakupów nie zrobimy w supermarketach, ale otwarte mogą być m.in. stacje paliw i małe rodzinne sklepy, w których za ladą stoją właściciele. Również restauracje, kawiarnie i kina w centrach handlowych mogą dziś świadczyć klientom swoje usługi. To, czy handlowcy zastosowali się do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele sprawdzi Państwowa Inspekcja Pracy.
- W niedzielę na terenie każdego powiatu będzie dyżurował inspektor pracy, który będzie prowadził czynności kontrolne - mówi nadinspektor Dawid Rusak, z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. - Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu na stronie internetowej przekazał informacje o specjalnym, wyodrębnionym numerze telefonu, na który wszystkie osoby, które stwierdzą naruszenie przepisów ustawy o ograniczaniu handlu w niedzielę, będą mogły kierować stosowne zgłoszenia. Każde z takich zgłoszeń zostanie przez pracowników PIP sprawdzone - dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nieprzestrzegane zakazu handlu w niedzielę jest zagrożone karą grzywny od tysiąca do stu tysięcy złotych.
Dawid Rusak

Gospodarka

2018-06-18, godz. 21:30 Opole: najlepsze pomysły branży energetycznej w MBP. Za nami kolejna edycja Startup Mixer Innowacyjne pomysły i ciekawe rozwiązania - za nami 33. edycja Startup Mixer. 5 najlepszych projektów związanych z nowatorstwem energetycznym zaprezentowano n ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:00 Remontują drogi lokalne, bo mieszkańcy tego oczekują Cztery odcinki dróg lokalnych będą w tym roku remontowane, a sfinansuje to samorząd gminy Bierawa. Co roku urzędnicy szukają wykonawców remontów odcinków dróg ... » więcej 2018-06-18, godz. 11:00 Kędzierzyn-Koźle i spółka gazownicza razem dla lepszego powietrza Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny będą ze sobą współpracować na rzecz poprawy jakości powietrza w mi ... » więcej 2018-06-17, godz. 14:30 Remontują przedwojenny urząd. Będzie siedzibą policji i poczty Rozpoczął się długo wyczekiwany remont przedwojennego urzędu w Cisku. Budynek jest w fatalnym stanie. Od kilku lat parter nie był użytkowany. Działający tam p ... » więcej 2018-06-17, godz. 14:00 Oceniali wymiona, nogi i chód. Na Opolagrze zaprezentowały się dorodne krowy [ZDJĘCIA] Wystawa bydła hodowlanego to jedna z atrakcji trzeciego dnia Opolagry 2018 na lotnisku w Kamieniu Śląskim. Krowy podzielono na kilkanaście kategorii. » więcej 2018-06-17, godz. 08:00 Mieszkańcy Prószkowa mogą dostać dotację na wymianę pieców na ekologiczne 120 tysięcy złotych przeznaczyły władze Prószkowa na dotacje na zadania służące ochronie powietrza. Mieszkańcy gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie wym ... » więcej 2018-06-16, godz. 18:00 Gminy będą dochodzić swoich racji w sądzie Sąd rozstrzygnie śmieciowy spór kilkunastu gmin z nyskimi decydentami. Sprawa dotyczy opłat za składowanie odpadów komunalnych w Domaszkowicach. Zdaniem oście ... » więcej 2018-06-16, godz. 12:00 Wygaszanie baterii i redukcja emisji pyłów. Zakłady Koksownicze inwestują w ochronę środowiska Zdzieszowickie Zakłady Koksownicze zredukują produkcję koksu i wygaszą dwie baterie, eliminując w ten sposób negatywny wpływ na środowisko. Inwestycje, opiewa ... » więcej 2018-06-15, godz. 18:00 Najnowocześniejsze maszyny rolnicze prezentują się na Opolagrze w Kamieniu Śląskim [ZDJĘCIA] Ponad 400 wystawców z całej Europy prezentuje się na XV Opolagrze, największej w regionie wystawie maszyn i urządzeń rolniczych w Kamieniu Śląskim. Na płycie ... » więcej 2018-06-15, godz. 17:00 Dobrodzień: będzie remont rynku, parku i okolic Domu Kultury Dobrodzień wyremontuje rynek, tereny w okolicach Domu Kultury i park jordanowski. Miasto podpisało dzisiaj (15.06) umowę na rewitalizację w ramach Regionalneg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »