Radio Opole » Gospodarka
2018-03-13, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Trzy przypadki złamania zakazu handlu w niedzielę na Opolszczyźnie. OIP podsumował kontrole w regionie

Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
Powiatowi inspektorzy pracy skontrolowali 313 miejsc, w których ubiegłej niedzieli mógł odbywać się handel na Opolszczyźnie. Swoje usługi w tym dniu świadczyło 100 placówek.
- W trzech przypadkach inspektorzy sprawdzają, czy pracodawcy złamali ustawowy zakaz - mówi Arkadiusz Kapuścik, okręgowy inspektor pracy w Opolu. - W jednym przypadku chodziło o zatrudnienie obywatelki Ukrainy. W drugim natomiast pracodawca zatrudnił kuzynkę i koleżankę. Kolejnym przypadkiem było zatrudnienie pracownicy, przy czym pracodawca dokonał zmiany w zakresie przeważającej działalności i tutaj musimy wyjaśnić, czy zrobił to zgodnie z prawem.

Zdaniem szefa OIP tylko 1% nieprawidłowości w regionie to bardzo dobry wynik, zaś opolscy przedsiębiorcy zasługują na pochwałę.

W kolejną niedzielę (18.11) z ograniczeniem handlu inspektorzy ponownie wyjdą na kontrole. - Proszę, by przedsiębiorcy nie kalkulowali, że jeśli już mieli kontrolę, to inspektor pracy już ich nie odwiedzi. To tak nie działa. Apeluję, by do sprawy podchodzić całkowicie legalnie - dodaje Kapuścik.

Przypomnijmy, że za nieprzestrzeganie zakazu handlu w niedzielę grozi mandat w kwocie od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Jeżeli do sądu karnego zostanie skierowany odpowiedni wniosek, przedsiębiorcy grozi kara nawet do stu tysięcy złotych.
Arkadiusz Kapuścik

Gospodarka

2018-09-23, godz. 13:00 Lubrza: wiejska gmina będzie miała największe na południu regionu centrum handlowe 40 mln złotych kosztować ma park handlowy w Lubrzy, która jest wiejską gminą graniczącą z Czechami. Według zapowiedzi będzie to największa inwestycja ostatnic ... » więcej 2018-09-23, godz. 08:00 Czy zbiornik Racibórz Dolny zostanie wypełniony wodą? Budowa jest prawie na półmetku Budowa zbiornika Racibórz Dolny posuwa się w dostatecznym tempie. Według dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie w Gliwicach Łukasza Langego ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Program Rozwoju Retencji będzie dotyczył także Opolszczyzny. Powstaną zbiorniki retencyjne - Statystycznie Polska jest na przedostatnim miejscu jeśli chodzi o dostępność wody słodkiej w Europie - twierdzi Przemysław Daca. Prezes Państwowego Gospodar ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:25 Prudnik: ich tradycje sięgają średniowiecza, dobrze radzą sobie również współcześnie 525-lecie świętuje Cech Rzemiosł w Prudniku. Jest to największa organizacja pracodawców w tym regionie. Zrzesza ona ponad 200 zakładów. Zatrudniają one ponad ... » więcej 2018-09-22, godz. 10:08 Jedna oddana, dwie w realizacji. W powiecie kluczborskim budują ścieżki dla rowerzystów Blisko 5 kilometrów dróg rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych zostanie jeszcze w tym roku oddane do użytku w powiecie kluczborskim. Złożą się na nie trzy od ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:15 "Specgrupa" rusza w teren. OCRG wychodzi do przedsiębiorców Będą pomagać przedsiębiorcom korzystać z przygotowanych dla nich ofert. Grupa pracowników OCRG ruszy w teren, żeby spotykać się z przedstawicielami firm i zac ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:30 Kiedy barki na stałe będą kursować po Odrze? Poznaliśmy daty [FILM, ZDJĘCIA] Na Odrę ma wrócić regularny transport. Takie są plany Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o których rozmawiano podczas 1. Kongresu Żeglugi ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:00 Marek Gróbarczyk: Barki na Odrze za dwa lata będą pływały regularnie. Trwa I Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu Budowa 29 stopni wodnych na Odrze do 2030 roku, czy uruchomienie regularnego transportu na rzece do 2020 roku - to założenia ministra gospodarki morskiej i że ... » więcej 2018-09-20, godz. 14:50 Na terenie byłej FSD w Nysie Włosi będą wykańczać tłoczniki do produkcji karoserii Kilkadziesiąt osób ma już wkrótce rozpocząć pracę w otwartej dziś (20.09) fabryce form do produkcji karoserii na terenie byłej FSD w Nysie. » więcej 2018-09-19, godz. 19:00 Studnia zabezpieczy mieszkańców Graczy. Wody tam nie zabraknie Nowa studnia zapewni bezpiecznie czerpanie wody. W Graczach uruchomiono studnię głębinową, która w razie awarii pozostałych, będzie dostarczała wodę do domów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »