Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-18, 16:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Póki na to czas" i Andrzej Krzywy w Małej Akademii Piosenki

Andrzej Krzywy w Małej Akademii Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Andrzej Krzywy w Małej Akademii Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Andrzej Krzywy był dziś (18.11) w poniedziałek gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu. Najmłodsi mogli posłuchać jego piosenek i porozmawiać z artystą w Muzeum Polskiej Piosenki.
Mała Akademia Piosenki to cykliczne wydarzenie mające wprowadzić dzieci w świat muzyki i przybliżyć im zagadnienia związane ze sceną. W rozmowie z Radiem Opole lider zespołu De Mono przyznał, że po raz pierwszy uczestniczył w tego typu wydarzeniu.

- Zdarzało mi się śpiewać na imprezach charytatywnych w szkołach na rzecz jakiegoś dziecka, ale żeby tak śpiewać i prowadzić zajęcia to pierwszy raz w moim życiu - mówi Andrzej Krzywy. - "Kolory" czy "Póki na to czas" to piosenki, które są na tyle uniwersalne, więc wydaje mi się, że docierają również do dzieciaków - dodaje.

Dodajmy, że spotkanie dla dzieci z Andrzejem Krzywym prowadził muzyk i kompozytor Igor Przebindowski. Wcześniej gośćmi Małej Akademii Piosenki byli między innymi Wanda Kwietniewska, Stanisław Karpiel-Bułecka czy Kasia Moś.
Andrzej Krzywy i Mała Akademia Piosenki

Kultura i rozrywka

2020-09-25, godz. 09:32 Opolskie Archiwum Państwowe nagrodzone w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” w kategorii „Edukacja i mult… Opolska placówka wraz z katowicką stworzyły stronę internetową - powstancyslascy.pl. Konkurs zorganizowało Muzeum Historii Polski. » więcej 2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej 2020-09-24, godz. 07:13 Praga osobista Mariusza Szczygła. Spotkanie w WBP O 'Osobistym przewodniku po Pradze' Mariusz Szczygieł opowiedział w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wśród 60 opisanych w książce obiektów nie… » więcej 2020-09-23, godz. 15:30 Opolska aktorka Barbara Lach nagrodzona Aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora Barbara Lach odebrała nagrodę przyznawaną przez Sekcję Teatrów Lalkowych Związku Artystów Scen Polskich. W uzasadnieniu… » więcej 2020-09-23, godz. 13:15 "Wyszli stąd, podążali różnymi drogami". Film o Biedrzychowicach sprzed wieku Na stronie internetowej Muzeum Ziemi Prudnickiej możemy zobaczyć film dokumentalny o znanych osobach pochodzących z Biedrzychowic. Róża Zgorzelska przybliża… » więcej 2020-09-23, godz. 11:45 Za niespełna dwa tygodnie na zamku w Mosznej zabrzmi muzyka klasyczna Od 5 października na zamku w Mosznej będzie można usłyszeć muzykę klasyczną. Rusza XXXVI Festiwal Muzyczny Święta Kwitnących Azalii. Potrwa on do 9 listopada… » więcej 2020-09-23, godz. 09:00 Resoraki zagrają w Studiu M im. SBB Radia Opole Pochodząca z Wrocławia grupa Resoraki zagra w czwartek (24.09) w legendarnym Studiu M imienia SBB. Kolejny koncert bez publiczności będzie transmitowany na… » więcej 2020-09-22, godz. 16:09 Kolejny opolanin napisał kryminał i akcję osadził w stolicy regionu Student Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu napisał kryminał, którego akcja rozgrywa się w stolicy regionu. Wśród bohaterów książki jest też dziennikarka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***