Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-21, 14:42 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu

Mała Akademia Piosenki z Wandą Kwietniewską [fot. Katarzyna Zawadzka]
Mała Akademia Piosenki z Wandą Kwietniewską [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lombard, ale najbardziej znana jest dzięki formacji Wanda i Banda.
Artystka w Muzeum Polskiej Piosenki rozmawiała z dziećmi o tym, jak wygląda praca twórcy. Śpiewała także dla nich oraz wspólnie z nimi.

Wanda Kwietniewska wyznała dzieciom, że jako mała dziewczynka nie wiedziała czy woli zostać tancerką czy piosenkarką.

- To początkowo było dla mnie tajemnicą - mówiła artystka. - Później to śpiewanie wzięło górę, ponieważ zafascynowałam się również graniem na instrumencie w szkole podstawowej, gdzieś w czwartej lub piątej klasie. Rodzice zapisali mnie do ogniska muzycznego. Zaczęłam uczyć się gry na gitarze. To było ogromnie przydatne, bo w tym samym czasie byłam też harcerką. Jeździłam na obozy harcerskie, gdzie przy ogniskach wieczorami wszyscy gromadzili się. Było wspólne śpiewanie i ja byłam tą osobą, która przyciągała uwagę i zauważyłam, że to podoba się... - dodaje.

Mała Akademia Polskiej piosenki to cykliczne spotkania dla dzieci z gwiazdami polskiej sceny. Organizatorem jest Muzeum Polskiej Piosenki przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Opola.
Wanda Kwietniewska

Kultura i rozrywka

2020-04-06, godz. 09:00 Targi Panieńskie odwołane. W gminie Ujazd nie będzie imprez masowych do końca czerwca W tym roku Targów Panieńskich, sztandarowej imprezy gminy Ujazd, nie będzie. Decyzją burmistrza wszystkie wydarzenia masowe, które miały się odbyć do końca czerwca… » więcej 2020-04-05, godz. 17:50 Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej dopiero jesienią Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zostaje przeniesiony na jesień. Jak dowiedziało się Radio Opole, festiwal muzyczny, który… » więcej 2020-04-05, godz. 09:00 "Siedzimy w grodzie, pomagamy też okolicznym mieszkańcom". Pandemia wymusiła zmiany w kalendarzu rycerskich imprez Opolskie Bractwo Rycerskie odwołało cztery imprezy zaplanowane na najbliższe trzy miesiące. » więcej 2020-04-04, godz. 18:58 "Chodź do muzyka" - ruszyły zapisy do szkoły muzycznej w Opolu 'Nie graj bez sensu, graj na instrumencie' oraz 'Chodź do muzyka' - takimi hasłami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zachęca… » więcej 2020-04-04, godz. 14:33 Filharmonia Opolska: koncerty zawieszone do odwołania, pozostają internetowe publikacje archiwalnych nagrań Kantata Józefa Elsnera 'Na wdzięcznej Polaków ziemi' - to kolejne dzieło, które zaprezentowała (03.04) Filharmonia Opolska w ramach piątkowych, internetowych spotkań… » więcej 2020-04-04, godz. 11:48 Koncert poezji śpiewanej online. Inicjatywa Wołczyńskiego Ośrodka Kultury na sobotnie popołudnie Czy da się zorganizować koncert poezji śpiewanej w czasach epidemii? Wołczyński Ośrodek Kultury udowadnia, że tak. » więcej 2020-04-02, godz. 15:07 Premiera książki "Lee Schubienik". Aleksandra Konefał debiutuje literacko Dziś (2.04) premiera literackiego debiutu opolanki Aleksandry Konefał. To gotycka powieść dla młodzież pt. 'Lee Schubienk'. Jej dystrybucji podjęła się znana sieć… » więcej 2020-04-02, godz. 09:00 Kolejna gmina odwołuje imprezy. Nie będzie Dni Gorzowa Śląskiego ani Festiwalu Tańca Disco i Hip-Hop Odwołane zostały tegoroczne Dni Gorzowa Śląskiego. Przyczyną jest oczywiście epidemia koronawirusa. » więcej 2020-04-01, godz. 20:00 Przestój koncertowy nie oznacza bezczynności: muzycy z filharmonii nie marnują czasu Ćwiczą, aranżują i uczą przez internet - muzycy z Filharmonii Opolskiej twórczo wykorzystują czas przestoju w koncertowaniu. Niemal wszyscy muzycy pytani o obecną… » więcej 2020-04-01, godz. 15:15 Prestiżowe wyróżnienie dla Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach otrzymało Europejski Znak Dziedzictwa 2019. Do udziału w konkursie zostało nominowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »