Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 17:19 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Rozgrzewka przed alternatywą! [FILM, ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

56. KFPP: Rozgrzewka przed alternatywą!
Trwają próby do koncertu alternatywnego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie wystąpią The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh, Lao Che i raper Otschodzi. Wystąpi też Tomasz Lipińskim z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej. Pierwsza część koncertu ma upamiętnić 60-lat polskiego big-bitu, ale pojawią się też autorskie piosenki zaproszonych twórców.
- Usłyszymy piosenki z moje debiutanckiej płyty "Dom z ognia" - mówi Barbara Wrońska. - Będą to piosenki "Nie czekaj", "Dom z ognia i lodu", który jest ostatnim singlem promującym płytę. Będzie też piosenka "Niespodzianka", która nie była na płycie. Jest bardzo premierowa. Oprócz tego będzie też moja wersja dwóch coverów zespołu Blackout - dodaje.

- Sporo historii zostanie opowiedzianych na scenie w pierwszej części koncertu - mówi Marek Horodniczy, który razem z Agnieszką Szydłowską poprowadzi to muzyczne wydarzenie. - Będzie można trochę jak woda z ogniem połączyć przeszłość z nowoczesnością. Myślę, że to będzie niesamowity walor tego koncertu. Pozwolę sobie też na kilka osobistych uwag o zespołach. Miałem przyjemność 4 z pośród 7 artystów, którzy dzisiaj wystąpią, gościć na scenie alternatywnej TVP Kultura. To również prywatnie jest święto muzyki alternatywnej i święto również w pewnym sensie mojego programu - dodaje.

Początek koncertu o godz. 21:00. Transmisja na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym festiwalu.

Próba Lao Che [zdjęcie 360 stopni]:


Lao Che na próbie koncertu Scena Alternatywna - Spherical Image - RICOH THETA
Barbara Wrońska
Krzysztof Respondek

Kultura i rozrywka

2019-07-23, godz. 17:00 Nokta Festival: ponownie wystąpią artyści z wielu państw. Nowością wydarzenia towarzyszące Japonia, Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Między innymi z tych państw do Opola przyjadą artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce n ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym udaje się wejść na za ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »