Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 17:19 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Rozgrzewka przed alternatywą! [FILM, ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

56. KFPP: Rozgrzewka przed alternatywą!
Trwają próby do koncertu alternatywnego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie wystąpią The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh, Lao Che i raper Otschodzi. Wystąpi też Tomasz Lipińskim z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej. Pierwsza część koncertu ma upamiętnić 60-lat polskiego big-bitu, ale pojawią się też autorskie piosenki zaproszonych twórców.
- Usłyszymy piosenki z moje debiutanckiej płyty "Dom z ognia" - mówi Barbara Wrońska. - Będą to piosenki "Nie czekaj", "Dom z ognia i lodu", który jest ostatnim singlem promującym płytę. Będzie też piosenka "Niespodzianka", która nie była na płycie. Jest bardzo premierowa. Oprócz tego będzie też moja wersja dwóch coverów zespołu Blackout - dodaje.

- Sporo historii zostanie opowiedzianych na scenie w pierwszej części koncertu - mówi Marek Horodniczy, który razem z Agnieszką Szydłowską poprowadzi to muzyczne wydarzenie. - Będzie można trochę jak woda z ogniem połączyć przeszłość z nowoczesnością. Myślę, że to będzie niesamowity walor tego koncertu. Pozwolę sobie też na kilka osobistych uwag o zespołach. Miałem przyjemność 4 z pośród 7 artystów, którzy dzisiaj wystąpią, gościć na scenie alternatywnej TVP Kultura. To również prywatnie jest święto muzyki alternatywnej i święto również w pewnym sensie mojego programu - dodaje.

Początek koncertu o godz. 21:00. Transmisja na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym festiwalu.

Próba Lao Che [zdjęcie 360 stopni]:


Lao Che na próbie koncertu Scena Alternatywna - Spherical Image - RICOH THETA
Barbara Wrońska
Krzysztof Respondek

Kultura i rozrywka

2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej 2020-07-04, godz. 12:00 Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w Muzealnej Akademii Odkrywców organizowanej przez Muzeum Ziemi Kozielskiej Archeologiczne zagadki czy zgłębianie wiedzy o twierdzach i zamkach to tylko niektóre z atrakcji, jakie Muzeum Ziemi Kozielskiej przygotowało w czasie wakacji… » więcej 2020-07-03, godz. 15:15 Kino Bajka w Kluczborku rusza z seansami plenerowymi. Sobotni wieczór z komedią romantyczną, ale w rygorze sanitarnym Rusza kino plenerowe w Kluczborku. Jutro (04.07) wieczorem Kino Bajka pokaże komedię romantyczną 'Rozumiemy się bez słów' na przebudowanym terenie po byłej fabryce… » więcej 2020-07-03, godz. 12:00 57. KFPP: Ruszyły eliminacje do Debiutów i Premier tegorocznego festiwalu Tradycyjnie od wielu lat Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza wykonawców z całej Polski do wzięcia udziału w opolskich eliminacjach do koncertu… » więcej 2020-07-03, godz. 12:00 Kino Helios w Opolu otwiera swoje sale Po blisko czterech miesiącach przerwy działające w Opolu Kino Helios otwiera swoje sale dla widzów. Wszystkie seanse odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego… » więcej 2020-07-02, godz. 16:15 Wakacje w MBP w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w sieci. Tym razem nie odbędą się stacjonarne zajęcia, ale pracownicy biblioteki… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nauczyciele z Opola nagrali piosenkę dla uczniów Nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej 'Nasza Szkoła' w Opolu nagrali piosenkę dla uczniów i stworzyli do niej teledysk. Piosenka ma być podziękowaniem za… » więcej 2020-07-02, godz. 11:10 Zmarł Bogusław Żurakowski W wieku 81 lat zmarł w szpitalu w Krakowie Bogusław Żurakowski, poeta, literaturoznawca, aksjolog, pedagog, profesor Uniwersytetu Jagielońskiego, wcześniej wykładowca… » więcej 2020-07-02, godz. 08:30 Zespół EABS skończył nagrywać kolejną płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kilka lat temu wrocławska grupa zarejestrowała u nas już swoje kawałki, tyle, że na szpulowych taśmach. Tym razem na najnowszym krążku pojawią się zabawy różnymi… » więcej 2020-07-01, godz. 21:00 Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu wystartowała z ofertą wakacyjną Pierwsze zajęcia online pod hasłem „Zrób to w wakacje” przygotowane przez Ignacego Nowodworskiego dotyczyły prac plastycznych, które można stworzyć dzięki materiałom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »