Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 14:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Jubileusz Tomasza Lipińskiego. Determinacja była kluczową decyzją [FILM, ZDJĘCIA]

56.KFPP: Jubileusz Tomasza Lipińskiego. Determinacja była kluczową decyzją
Tomasz Lipiński obchodzi w tym roku 40-lecie pracy artystycznej. Twórczości muzyka, wokalisty, autora tekstów i kompozytora poświęcona będzie druga część koncertu alternatywnego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta w 1979 roku założył zespół Tilt i debiutował w Klubie Remont w Warszawie.
- Od dziecka miałem skłonność do muzyki, ale warunki były takie, że nie mogłem się jej uczyć - mówi Tomasz Lipiński. - Nie miałem warunków finansowych. Byłem dzieckiem wychowanym przez samotną matkę w dość trudnych warunkach finansowych, w porównaniu z dzisiejszymi to bardzo nawet. Nie było opcji na naukę muzyki. Nie było miejsca, żeby wstawić pianino, więc spróbowałem sam się uczyć. Ta determinacja poznawania, wejścia w ten wszechświat, kosmos muzyczny i poznawania go to właściwie najważniejsza i kluczowa decyzja - dodaje.

Tomasz Lipiński wybrał cztery piosenki, które usłyszymy wieczorem w amfiteatrze opolskim.

- Z piosenkami to jest trochę tak jak z dziećmi - mówi artysta. - Niektóre z tych dzieci są bardziej popularne, niektóre są mądrzejsze. Niektóre są może fajniejsze i milsze. Wybrałem takie cztery trochę różne. Wszystkie należą do dzieci cieszących się popularnością. Wszystkie opowiadają o ważnych rzeczach - dodaje.

Koncert alternatywny rozpocznie się w opolskim amfiteatrze o godz. 21:00. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu. Będziemy ten koncert transmitować na naszej antenie.
Tomasz Lipiński 1
Tomasz Lipiński 2

Kultura i rozrywka

2019-07-23, godz. 17:00 Nokta Festival: ponownie wystąpią artyści z wielu państw. Nowością wydarzenia towarzyszące Japonia, Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Między innymi z tych państw do Opola przyjadą artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce n ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym udaje się wejść na za ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »