Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 21:23 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Alternatywa opanowała amfiteatr. Rozpoczął się ostatni koncert [FILM, ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

The Dumplings, 56. KFPP w Opolu, Scena Alternatywna [fot. Paweł Stauffer]
The Dumplings, 56. KFPP w Opolu, Scena Alternatywna [fot. Paweł Stauffer]
Rozpoczął się ostatni koncert tegorocznego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na scenie alternatywnej wystąpią Barbara Wrońska, Lao Che, Rebeka, The Dumpligs, Miuosh i raper Otsochodzi. 40-lecie pracy twórczej obchodzi Tomasz Lipiński.
- Alternatywni wykonawcy to nie są wykonawcy bez sukcesu czy bez publiczności. Dziś wieczorem oglądamy takich, którzy wyłącznie żyją z tego, że są muzykami i grają koncerty - mówi Agnieszka Szydłowska, dziennikarka, która wspólnie z Markiem Horodniczym prowadzi ten koncert.

- Alternatywny oznacza inny sposób myślenia. Kiedy tworzą muzykę autorską myślą o sobie i o tym, co chcą powiedzieć, a potem o słuchaczach. Nie myślą, co by tu zrobić, aby napisać przebój, który świetnie sprzeda się. To jest różnica między muzyką alternatywną a popem, co nie oznacza, że utwór, który powstał w taki sposób, nie może zostać przebojem, tak się często zdarza. Ten podział dotyczy wyłącznie podejścia do sposobu tworzenia, a nie jest tak, że ci biedni alternatywni artyści śpiewają dla siebie w łazience czy dla swojej rodziny - dodaje.

Koncert transmitowany jest na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym festiwalu.

Scena Alternatywna. Ostatni koncert 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki (zdjęcie 360 stopni):

Scena Alternatywna - ostatni koncert 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki - Spherical Image - RICOH THETA
Barbara Wrońska w Festiwalowym Studio Radia Opole

Kultura i rozrywka

2019-07-23, godz. 17:00 Nokta Festival: ponownie wystąpią artyści z wielu państw. Nowością wydarzenia towarzyszące Japonia, Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Między innymi z tych państw do Opola przyjadą artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce n ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym udaje się wejść na za ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »