Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-17, 21:23 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Alternatywa opanowała amfiteatr. Rozpoczął się ostatni koncert [FILM, ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

The Dumplings, 56. KFPP w Opolu, Scena Alternatywna [fot. Paweł Stauffer]
The Dumplings, 56. KFPP w Opolu, Scena Alternatywna [fot. Paweł Stauffer]
Rozpoczął się ostatni koncert tegorocznego 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na scenie alternatywnej wystąpią Barbara Wrońska, Lao Che, Rebeka, The Dumpligs, Miuosh i raper Otsochodzi. 40-lecie pracy twórczej obchodzi Tomasz Lipiński.
- Alternatywni wykonawcy to nie są wykonawcy bez sukcesu czy bez publiczności. Dziś wieczorem oglądamy takich, którzy wyłącznie żyją z tego, że są muzykami i grają koncerty - mówi Agnieszka Szydłowska, dziennikarka, która wspólnie z Markiem Horodniczym prowadzi ten koncert.

- Alternatywny oznacza inny sposób myślenia. Kiedy tworzą muzykę autorską myślą o sobie i o tym, co chcą powiedzieć, a potem o słuchaczach. Nie myślą, co by tu zrobić, aby napisać przebój, który świetnie sprzeda się. To jest różnica między muzyką alternatywną a popem, co nie oznacza, że utwór, który powstał w taki sposób, nie może zostać przebojem, tak się często zdarza. Ten podział dotyczy wyłącznie podejścia do sposobu tworzenia, a nie jest tak, że ci biedni alternatywni artyści śpiewają dla siebie w łazience czy dla swojej rodziny - dodaje.

Koncert transmitowany jest na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym festiwalu.

Scena Alternatywna. Ostatni koncert 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki (zdjęcie 360 stopni):

Scena Alternatywna - ostatni koncert 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki - Spherical Image - RICOH THETA
Barbara Wrońska w Festiwalowym Studio Radia Opole

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »