Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-26, 14:22 Autor: Daniel Klimczak

Namysłów, Brzeg i Nysa - magistraty "odmrożone". Wciąż obowiązują środki bezpieczeństwa

Urząd Miejski w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kolejne urzędy na Opolszczyźnie otworzyły swoje drzwi dla petentów. Bez większego problemu, choć z obostrzeniami, powinniśmy załatwić swoje sprawy w namysłowskim, brzeskim czy nyskim magistracie.
Od wczoraj (25.05) Urząd Miejski w Namysłowie działa przy w pełni otwartych drzwiach. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski zapewnia, że na wizytę nie trzeba się wcześniej umawiać.

- Wszyscy petenci mogą wejść do urzędu tak, jak to było przed epidemią, załatwić wszystkie sprawy. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych, czyli maseczki, dezynfekcje, zachowanie możliwych odstępów - tłumaczy.

Z kolei w brzeskim magistracie otwarte jest jedynie wejście od strony parku nad fosą. Każdy odwiedzający musi zdezynfekować dłonie, zgodzić się na pomiar temperatury, a pracownik przeprowadza krótki wywiad epidemiologiczny.

- Następnie można udać się do biura, gdzie przyjmowane są podania, wnioski. Można też poprosić właśnie o kontakt z urzędnikiem i wtedy jest on wywoływany, ewentualnie wychodzi po daną osobę, zaprasza do biura - wskazuje burmistrz Jerzy Wrębiak.

Natomiast nyski magistrat zapewnia, że jego drzwi pozostawały otwarte właściwie przez cały czas pandemii, jednak wcześniej należało umówić wizytę. Teraz do budynku można wejść bez ograniczeń. Po dezynfekcji dłoni, należy udać się do recepcji i podać cel wizyty. Stamtąd pracownik dzwoni do konkretnego urzędnika, informując o naszej obecności. Jeżeli ten nie jest zajęty - można udać się do właściwego biura. W innym wypadku należy poczekać w holu, aż skończy się obsługa poprzedniej osoby.
Bartłomiej Stawiarski
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2020-08-15, godz. 07:00 Gmina Jemielnica zadba o wsparcie rozwoju przedszkolaków. Poprawi się też wyposażenie placówek Zadbają o rozwój najmłodszych mieszkańców Jemielnicy i poprawią komfort przedszkolnych placówek. Gmina Jemielnica przystąpiła do projektu 'Przedszkolak… » więcej 2020-08-14, godz. 20:55 Zablokowana A4 w kierunku Wrocławia. Lądował śmigłowiec LPR. Kierowca TIR-a miał atak padaczki [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Ochodze, między węzłami Opole Południe a Opole Zachód. » więcej 2020-08-14, godz. 20:30 Ponad połowa maturzystów w powiecie krapkowickim nie zdała egzaminu dojrzałości. "Uczniom brakuje motywacji" Powiat krapkowicki odnotował najmniejszą zdawalność egzaminów maturalnych w regionie. Egzamin dojrzałości pozytywnie napisało tu jedynie 46,6% osób, przy… » więcej 2020-08-14, godz. 18:57 Utrudnienia na DK 46 w Niemodlinie. Zderzenie dwóch samochodów osobowych, poszkodowany pieszy [AKTUALIZACJA] Do wypadku doszło na alei Wolności w Niemodlinie. Ok. 18:30 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowany został także przechodzień. » więcej 2020-08-14, godz. 18:30 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Sześć razy więcej zachorowań niż ozdrowień Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 832 nowych zachorowaniach w kraju, w tym o 31 na Opolszczyźnie. To dobowy rekord zakażeń w regionie. Od… » więcej 2020-08-14, godz. 17:00 Święto Ziół w Talentowi upłynie pod znakiem porad zielarskich, warsztatów i naturalnych kosmetyków Będą promować naturalne kosmetyki, produkty spożywcze i porady zielarskie, a przede wszystkich alternatywne rozwiązania zdrowotne. Fundacja Kwitnące Talenty… » więcej 2020-08-14, godz. 16:15 Święto Wojska Polskiego w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Z powodu pandemii koronawirusa bez pikniku wojskowego Uroczystą zbiórką żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła przypadające na jutro (15.08) święto Wojska… » więcej 2020-08-14, godz. 16:00 Remont autostrady. Powstają kilkukilometrowe zatory Zatory na opolskim odcinku autostrady A4. Dzisiaj (14.08) na wysokości Gogolina kierowcy jadący na południe stali w 40-minutowym korku. Utrudnienia powstały… » więcej 2020-08-14, godz. 15:45 Ojciec major Seweryn Jędrysik zostanie uhonorowany w Kamieniu Śląskim. Plan obchodów 100. rocznicy II Powstania Ś… Obchody setnej rocznicy drugiego Powstania Śląskiego zaplanowano na 22 sierpnia w Kamieniu Śląskim. » więcej 2020-08-14, godz. 14:45 Oleska interna znów przyjmuje pacjentów. Testy na koronawirusa dały wynik negatywny Wznowiono dziś (14.08) rano przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***