Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-22, 07:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Odmrażanie" opolskich uczelni. Od poniedziałku ruszają wybrane zajęcia dydaktyczne

Uniwersytet Opolski [fot.M.Matuszkiewicz]
Uniwersytet Opolski [fot.M.Matuszkiewicz]
Środki dezynfekcji na Uniwersytecie Opolskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Środki dezynfekcji na Uniwersytecie Opolskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Opolskie uczelnie przygotowują się do wznowienia zajęć dydaktycznych. Od poniedziałku (25.05) będą prowadzone wybrane wykłady i ćwiczenia, których nie można prowadzić na odległość. Uruchomione zostaną także domy studentów.
- Obecnie dziekani poszczególnych wydziałów prowadzą analizę dotyczącą tego, które zajęcia laboratoryjne musimy przeprowadzić jeszcze w tym semestrze - mówi profesor Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. - Będziemy maksymalnie ograniczać liczbę laboratoriów, aby ograniczyć mobilność i konieczność przeprowadzania fizycznie zajęć. Tam, gdzie nie będzie możliwości zdalnego nauczania, będziemy przeprowadzać zajęcia zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Natomiast tam, gdzie będzie możliwość, chcemy zrobić taką rzecz, że laboratoria z tego semestru będziemy przesuwać na semestr następny.

Na Uniwersytecie Opolskim przywrócone zostaną głównie zajęcia na wydziale chemii i fizyki. Prowadzone będą z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.

- Jeżeli zajęcia będą musiały być w większej liczbie osób, to wtedy po każdych z nich będzie dezynfekcja sali, przemycie ławek, krzesełek, klamek i wietrzenie, tak aby studenci na następne wykłady mogli wejść do bezpiecznego i czystego pomieszczenia. Wszystkie budynki wyposażone są w dozowniki z płynem dezynfekującym. Będziemy również zachęcać studentów, aby korzystali z maseczek w budynkach, jeżeli będą spotykali się z większą grupą osób - mówi Maciej Kochański, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

Dla studentów, którzy będą musieli skorzystać z noclegu, zostanie otwarty Dom Studenta "Kmicic".
prof.Marcin Lorenc
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2020-08-08, godz. 08:30 Wyobraźnia, zero alkoholu i brawury - tak powinien wyglądać wypoczynek nad wodą podczas upalnych dni O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypominają ratownicy z opolskich kąpielisk i basenów. » więcej 2020-08-08, godz. 07:30 Rusza remont 12-kilometrowego odcinka autostrady A4 na Opolszczyźnie Rozpoczyna się remont 12-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach tylko jedną… » więcej 2020-08-08, godz. 06:00 Od soboty rząd wprowadza obostrzenia sanitarne w powiatach graniczących z północną i wschodnią częścią Opolszczyzny Z powodu zwiększonej liczby nowych zakażeń od soboty (08.08) wracają obostrzenia sanitarne w 19 powiatach kraju z sześciu województw: śląskiego, wielkopolskiego… » więcej 2020-08-07, godz. 22:00 Wandal zdemolował odnowione tereny dawnej Fampry w Kluczborku. Szybko wpadł w ręce policji Policja zatrzymała wandala z gminy Byczyna. 31-letni Krzysztof C. zdewastował zrewitalizowane centrum Kluczborska Bajka. » więcej 2020-08-07, godz. 21:00 Burmistrz Gogolina z absolutorium za wykonanie budżetu 2019. "To był dobry rok dla wspólnoty samorządowej gminy" Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina z absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku i z wotum zaufania. Przychody gminy wzrosły o blisko 44%, z kolei wydatki zrealizowano… » więcej 2020-08-07, godz. 20:45 Raport dnia: padł dobowy rekord zakażeń. 809 przypadków koronawirusa w kraju, w tym 26 na Opolszczyźnie. Zmarł 73-letni… 26 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (07.08) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii patogen z Chin wykryto u 1286 mieszkańców regionu, z czego… » więcej 2020-08-07, godz. 20:00 Ekipy remontowe zamkną na kilka dni most im. Ireny Sendlerowej na wyspę Bolko Most imienia Ireny Sendlerowej w Opolu będzie ponownie zamknięty. Przez przeprawę na wyspę Bolko nie przejdziemy przez trzy dni przyszłego tygodnia. » więcej 2020-08-07, godz. 19:00 W Kędzierzynie-Koźlu rusza kolejna akcja odkomarzania w ponad 40 lokalizacjach W Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się kolejna akcja odkomarzania. Opryskiwane będą m.in. parki, skwery, place zabaw. Specjalistyczna firma potraktuje środkami chemicznymi… » więcej 2020-08-07, godz. 18:00 5 tysięcy złotych kary i prace społeczne za wyrzucanie śmieci w lesie - nowy pomysł Ministerstwa Środowiska Ministerstwo Środowiska zapowiedziało zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci do lasu. Grzywny miałyby zostać podniesione z 500 złotych do nawet 5 tysięcy złotych… » więcej 2020-08-07, godz. 17:15 Wypożyczalnie skuterów elektrycznych i miejskich rowerów w Opolu cieszą się dużym powodzeniem Do tej pory z możliwości wypożyczenia skuterów elektrycznych w Opolu skorzystało blisko 2 tysiące mieszkańców stolicy regionu i okolic. Jazda ekologicznym pojazdem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »