Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-22, 07:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Odmrażanie" opolskich uczelni. Od poniedziałku ruszają wybrane zajęcia dydaktyczne

Uniwersytet Opolski [fot.M.Matuszkiewicz]
Uniwersytet Opolski [fot.M.Matuszkiewicz]
Środki dezynfekcji na Uniwersytecie Opolskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Środki dezynfekcji na Uniwersytecie Opolskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Opolskie uczelnie przygotowują się do wznowienia zajęć dydaktycznych. Od poniedziałku (25.05) będą prowadzone wybrane wykłady i ćwiczenia, których nie można prowadzić na odległość. Uruchomione zostaną także domy studentów.
- Obecnie dziekani poszczególnych wydziałów prowadzą analizę dotyczącą tego, które zajęcia laboratoryjne musimy przeprowadzić jeszcze w tym semestrze - mówi profesor Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. - Będziemy maksymalnie ograniczać liczbę laboratoriów, aby ograniczyć mobilność i konieczność przeprowadzania fizycznie zajęć. Tam, gdzie nie będzie możliwości zdalnego nauczania, będziemy przeprowadzać zajęcia zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Natomiast tam, gdzie będzie możliwość, chcemy zrobić taką rzecz, że laboratoria z tego semestru będziemy przesuwać na semestr następny.

Na Uniwersytecie Opolskim przywrócone zostaną głównie zajęcia na wydziale chemii i fizyki. Prowadzone będą z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.

- Jeżeli zajęcia będą musiały być w większej liczbie osób, to wtedy po każdych z nich będzie dezynfekcja sali, przemycie ławek, krzesełek, klamek i wietrzenie, tak aby studenci na następne wykłady mogli wejść do bezpiecznego i czystego pomieszczenia. Wszystkie budynki wyposażone są w dozowniki z płynem dezynfekującym. Będziemy również zachęcać studentów, aby korzystali z maseczek w budynkach, jeżeli będą spotykali się z większą grupą osób - mówi Maciej Kochański, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

Dla studentów, którzy będą musieli skorzystać z noclegu, zostanie otwarty Dom Studenta "Kmicic".
prof.Marcin Lorenc
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg na szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej 2021-05-13, godz. 17:10 Wypadki z udziałem rowerzystów na Opolszczyźnie Dzisiaj popołudniu (13.05) mieliśmy w regionie dwa zdarzenia z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Brzegu na ulicy Zielonej samochód… » więcej 2021-05-13, godz. 16:45 Wielkie sprzątanie w Jędrzejowie. Spływające z pól błoto zalało kilkanaście posesji. Spokojnej nocy nie mieli także… Niewielki Jędrzejów walczy ze skutkami nocnej ulewy. Miejscowość okazała się najbardziej poszkodowaną w powiecie brzeskim, podtopionych zostało tam kilkanaście… » więcej 2021-05-13, godz. 16:00 "Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »