Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-26, 14:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

Z Opola późnym wieczorem nie dojedziemy pociągiem do Nysy czy Kluczborka

Pociągi POLREGIO foto: archiwum
Pociągi POLREGIO foto: archiwum
Dworzec kolejowy w Opolu [fot. M. Matuszkiewicz]
Dworzec kolejowy w Opolu [fot. M. Matuszkiewicz]
Odmrażanie gospodarki nie idzie w parze z przywracaniem połączeń kolejowych - skarżą się nasi słuchacze. Pracownicy wrócili do zakładów, ale nie mają jak, po skończonej pracy dotrzeć do domów. Przykładowo ostatni pociąg z Opola do Nysy, czy Kluczborka odjeżdża po godzinie 20.00. Autobusy PKS również w większości są nadal zawieszone.
- Od wczoraj nasza spółka w porozumieniu z urzędem marszałkowskim stopniowo przywróciła kursowanie pociągów, które zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa - mówi Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

- Są połączenia, w których dołożyliśmy składy, aby ludzie mogli się zmieścić i wpisać w rozporządzenie resortu zdrowia odnośnie zachowywania odpowiednich odległości. Cały czas analizujemy sytuację. Te wszystkie odwołania, które są w tej chwili wprowadzone, wyznaczone są do 13 czerwca. W tym czasie dyskutujemy i zastanawiamy się, czy to będzie ten moment, kiedy połączenia powrócą w całości, czy tylko część połączeń, być może tych wieczornych.

- Uruchomienie połączeń dla kilku osób jest dużą stratą, jeśli chodzi o finanse publiczne - podkreśla Sylwester Brząkała.

Dodajmy, że pasażerowie wybierający się w podróż muszą pamiętać o zasłanianiu ust i nosa, a także o zachowaniu odpowiedniej odległości od pozostałych podróżnych.
Sylwester Brząkała

Wiadomości z regionu

2020-08-10, godz. 21:43 Badania przesiewowe na COVID-19 w szpitalu ginekologicznym w Opolu. Zakażonych jest 18 pracowników Do 18 wzrosła liczba zakażonych pracowników Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Po tym jak placówka poinformowała o uzyskaniu… » więcej 2020-08-10, godz. 21:37 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK 46 w Chrząstowicach Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej 46 w Chrząstowicach. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2020-08-10, godz. 20:15 Raport dnia. 7 kolejnych zarażeń i 2 ozdrowienia w regionie. W kraju znów ponad 600 nowych zakażeń 7 nowych zarażeń koronawirusem i 2 ozdrowienia odnotowano dzisiaj (10.08) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619… » więcej 2020-08-10, godz. 19:30 Rosną piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy przypominają o problemie uciążliwej substancji w mieście Chcą przypomnieć, że problem benzenu w Kędzierzynie-Koźlu nie zniknął, a latem piki tego związku chemicznego potrafią drastycznie wzrastać. Grupa mieszkańców… » więcej 2020-08-10, godz. 19:15 Strażacy z Szybowic przesiądą się do nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego Za 787 tysięcy złotych zakupiono wóz strażacki dla jednostki OSP Szybowice. Zwiększy to bezpieczeństwo przeciwpożarowe w powiecie prudnickim. Przetarg na… » więcej 2020-08-10, godz. 18:30 Szpital w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny. Powodem koronawirus u jednego z… Szpital Powiatowy w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny do soboty (15.08). U jednego z pacjentów wykryto koronawirusa… » więcej 2020-08-10, godz. 18:15 Dwa światopoglądy, dwie równoległe manifestacje. Sympatycy Tęczowego Opola i narodowców przekonywali o swoich ra… Warszawskie starcia osób wspierających środowiska LGBT z policją były przyczyną dwóch dzisiejszych (10.08) manifestacji w Opolu. » więcej 2020-08-10, godz. 18:00 Namysłów odświeża plany dotyczące bioróżnorodności. To inwestycja, której początki sięgają jeszcze poprzedniej… Namysłów wraca do planów utworzenia Centrum Bioróżnorodności nad Widawą. To projekt, którego realizację zapowiadano już prawie 3 lata temu. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Z brzeskiej Fontanny Trytona znów poleci woda. Rzeźba stanie w ogrodach klubu garnizonowego Fontanna Trytona wróci do krajobrazu Brzegu. Najprawdopodobniej już we wrześniu będzie ją można oglądać w ogrodach przy ulicy Piastowskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Głogówek: ogromne szkody na polach plantatorów zbóż, rolnicy chcą ogłoszenia stanu klęski Plaga gryzoni niszcząc plony zbóż pustoszy pola w gminie Głogówek. Kolejne samorządy z powiatu prudnickiego podejmują uchwały popierające ogłoszenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***