Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-17, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

W przyszłym rozkładzie jazdy możliwe bezpośrednie pociągi z Nysy do Warszawy, Krakowa i Jeleniej Góry. W Brzegu może się zatrzymywać więcej składów międzynarodowych

Magistrala podsudecka w okolicach Nysy, wraz z linią do Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Magistrala podsudecka w okolicach Nysy, wraz z linią do Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
W przyszłorocznym kolejowym rozkładzie jazdy mogą pojawić się dalekobieżne połączenia przez Nysę.
Mieszkańcy jednego z największych powiatów regionu, zyskaliby możliwość bezpośredniego dojazdu między innymi do Warszawy, Krakowa, czy Jeleniej Góry.

O możliwości przywrócenia dalekobieżnych pociągów na magistralę podsudecką poinformował Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, który zapewnienie o rozważanym uruchomieniu połączeń, między innymi przez Nysę, uzyskał w Ministerstwie Infrastruktury. Mowa o dwóch pociągach kategorii TLK; Szczeliniec, relacji Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra, przez Częstochowę, Opole, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko i Wałbrzych oraz Sudety, relacji Jelenia Góra - Kraków, przez Świdnicę, Nysę, Prudnik, Racławice Śląskie, Kędzierzyn Koźle i Katowice.

Składy mogłyby wyjechać na wspomniane trasy najpóźniej w marcu przyszłego roku, jednak, jak podkreśla ministerstwo, to na razie jedynie projekt, którego ewentualne przyjęcie będzie uzależnione od wyniku dalszych konsultacji.

Nowe postoje, także pociągów międzynarodowych, planowane są z kolei dla stacji Brzeg. Zatrzymywać ma się tam między innymi skład jadący bezpośrednio do Zgorzelca, czy reaktywowany IC Wawel relacji Kraków - Berlin. Niewykluczony jest także postój pociągu Nightjet, jadącego między innymi do Wiednia, czy Budapesztu.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2020-06-02, godz. 08:47 CBŚP zatrzymało koło Opola poszukiwanego od 3 lat przestępcę. Znaleziono przy nim broń oraz narkotyki Funkcjonariusze z CBŚP w Opolu zatrzymali poszukiwanego od 3 lat 37-letniego mężczyznę. Zatrzymany miał do odbycia kilka kar pozbawienia wolności, łącznie w wymiarze… » więcej 2020-06-02, godz. 08:00 Prudnik: można już osobiście spotykać się z udzielającymi darmowych porad prawnych Wznowiono nieodpłatną pomoc prawną w powiecie prudnickim. Bezpośrednie spotkania z prawnikami zawieszono po wybuchu pandemii. Punkty udzielające takich porad funkcjonują… » więcej 2020-06-02, godz. 07:45 "Warunkiem jest porozumienie z rodzicami i przygotowanie dzieci". Opolskie parafie ustalają terminy Pierwszej Komunii … Limit wiernych w kościołach został zniesiony, więc opolskie parafie zaczęły przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Przypomnijmy, że pierwotnie, jak co roku… » więcej 2020-06-02, godz. 07:00 "Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów". Opole zaprasza do bezpiecznego zwiedzania Opole uruchomiło Miejską Informację Turystyczną, można już zwiedzać Wieżę Piastowską, Zamek Górny czy ZOO. Stolica regionu dołączyła do ogólnopolskiej akcji 'Jesteśmy… » więcej 2020-06-01, godz. 21:30 PSZOK w Szymiszowie już działa jak przed pandemią Od dzisiaj (1.06) Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Szymiszowie w gminie Strzelce Opolskie wrócił do normalnego trybu działania. Już nie trzeba się… » więcej 2020-06-01, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 9 nowych zakażeń koronawirusem i 11 ozdrowień. Kolejny dzień bez ofiar śmiertelnych 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ozdrowień potwierdzono dziś (01.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 w regionie wykryto u 652 osób… » więcej 2020-06-01, godz. 20:20 Opole: cmentarz przy Wrocławskiej wpisany do rejestru zabytków Cmentarz wielowyznaniowy przy ulicy Wrocławskiej w Opolu został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego. Taki wniosek ponad 10 miesięcy temu do Wojewódzkiego… » więcej 2020-06-01, godz. 20:13 Opole: zderzenie skutera z autem osobowym. Jedna osoba poszkodowana W Opolu przy ulicy Krzanowickiej po godz.16:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Poszkodowany został kierujący jednośladem. » więcej 2020-06-01, godz. 20:02 "Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji… » więcej 2020-06-01, godz. 20:00 Przez szpitalne okna "podawali" uśmiech. Doktorzy Clowni wystąpili dla małych pacjentów przed Uniwersyteckim Szpitalem… Tańce, żonglerka i ogromne bańki mydlane - takie atrakcje przygotowali wolontariusze fundacji Dr Clown dla najmłodszych pacjentów i personelu Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »