Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-21, 19:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina

Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Czterech opolskich samorządowców dołączyło do partii Porozumienie Jarosława Gowina. W szeregi ugrupowania wstąpili burmistrzowie Paczkowa, Głogówka, Baborowa oraz wójt Lubrzy. Dzisiaj (21.05) podczas wizyty Jarosława Gowina w stolicy regionu zostali uroczyście przyjęci.
- Jednym z filarów naszej partii jest samorządność i zawsze bardzo mocno na nią stawialiśmy - mówi Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia i wiceminister obrony narodowej. - Kwestia stawiania na samorządność i wiary w niego, jest kwestią wiary w państwo polskie. To państwo skuteczne, sprawne i przyjazne obywatelom. Nie będzie takiego państwa bez silnego samorządu, dlatego bardzo mocno chcemy na to stawiać.

Jarosław Gowin, prezes Porozumienia podkreślił, że dzisiaj w czasach pandemii rola samorządów jest bardzo ważna i potrzebne jest im wsparcie ze strony rządu. - Ja patrzę na to wsparcie dla samorządów jako na wielką szansę całego społeczeństwa i na szybsze wydźwignięcie się z kryzysu. Inwestycje samorządowe mogą być dźwignią szybszego rozwoju gospodarczego w czasach kryzysu - podkreśla Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

- Polska samorządowa jest na pierwszej linii, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów Polaków - mówi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa. - Bardzo się cieszę, że mogłem przystąpić do partii, z którą wspólnie będziemy współtworzyć program i tożsamość dla samorządów w naszym kraju. - Ten głos samorządów zaczyna być słyszalny od samego dołu i to jest ta nowość, którą myślę, że tutaj wprowadzimy. Pokazane nam jest zrozumienie. Jest z kim rozmawiać i o czym - dodaje Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy.

Wcześniej do partii dołączyli wiceburmistrzowie Brzegu i Prudnika.
Marcin Ociepa
Jarosław Gowin
Artur Rolka i Mariusz Kozaczek

Wiadomości z regionu

2020-06-02, godz. 08:47 CBŚP zatrzymało koło Opola poszukiwanego od 3 lat przestępcę. Znaleziono przy nim broń oraz narkotyki Funkcjonariusze z CBŚP w Opolu zatrzymali poszukiwanego od 3 lat 37-letniego mężczyznę. Zatrzymany miał do odbycia kilka kar pozbawienia wolności, łącznie w wymiarze… » więcej 2020-06-02, godz. 08:00 Prudnik: można już osobiście spotykać się z udzielającymi darmowych porad prawnych Wznowiono nieodpłatną pomoc prawną w powiecie prudnickim. Bezpośrednie spotkania z prawnikami zawieszono po wybuchu pandemii. Punkty udzielające takich porad funkcjonują… » więcej 2020-06-02, godz. 07:45 "Warunkiem jest porozumienie z rodzicami i przygotowanie dzieci". Opolskie parafie ustalają terminy Pierwszej Komunii … Limit wiernych w kościołach został zniesiony, więc opolskie parafie zaczęły przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Przypomnijmy, że pierwotnie, jak co roku… » więcej 2020-06-02, godz. 07:00 "Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów". Opole zaprasza do bezpiecznego zwiedzania Opole uruchomiło Miejską Informację Turystyczną, można już zwiedzać Wieżę Piastowską, Zamek Górny czy ZOO. Stolica regionu dołączyła do ogólnopolskiej akcji 'Jesteśmy… » więcej 2020-06-01, godz. 21:30 PSZOK w Szymiszowie już działa jak przed pandemią Od dzisiaj (1.06) Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Szymiszowie w gminie Strzelce Opolskie wrócił do normalnego trybu działania. Już nie trzeba się… » więcej 2020-06-01, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 9 nowych zakażeń koronawirusem i 11 ozdrowień. Kolejny dzień bez ofiar śmiertelnych 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ozdrowień potwierdzono dziś (01.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 w regionie wykryto u 652 osób… » więcej 2020-06-01, godz. 20:20 Opole: cmentarz przy Wrocławskiej wpisany do rejestru zabytków Cmentarz wielowyznaniowy przy ulicy Wrocławskiej w Opolu został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego. Taki wniosek ponad 10 miesięcy temu do Wojewódzkiego… » więcej 2020-06-01, godz. 20:13 Opole: zderzenie skutera z autem osobowym. Jedna osoba poszkodowana W Opolu przy ulicy Krzanowickiej po godz.16:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Poszkodowany został kierujący jednośladem. » więcej 2020-06-01, godz. 20:02 "Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji… » więcej 2020-06-01, godz. 20:00 Przez szpitalne okna "podawali" uśmiech. Doktorzy Clowni wystąpili dla małych pacjentów przed Uniwersyteckim Szpitalem… Tańce, żonglerka i ogromne bańki mydlane - takie atrakcje przygotowali wolontariusze fundacji Dr Clown dla najmłodszych pacjentów i personelu Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »