Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-21, 19:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina

Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Czterech opolskich samorządowców dołączyło do partii Porozumienie Jarosława Gowina. W szeregi ugrupowania wstąpili burmistrzowie Paczkowa, Głogówka, Baborowa oraz wójt Lubrzy. Dzisiaj (21.05) podczas wizyty Jarosława Gowina w stolicy regionu zostali uroczyście przyjęci.
- Jednym z filarów naszej partii jest samorządność i zawsze bardzo mocno na nią stawialiśmy - mówi Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia i wiceminister obrony narodowej. - Kwestia stawiania na samorządność i wiary w niego, jest kwestią wiary w państwo polskie. To państwo skuteczne, sprawne i przyjazne obywatelom. Nie będzie takiego państwa bez silnego samorządu, dlatego bardzo mocno chcemy na to stawiać.

Jarosław Gowin, prezes Porozumienia podkreślił, że dzisiaj w czasach pandemii rola samorządów jest bardzo ważna i potrzebne jest im wsparcie ze strony rządu. - Ja patrzę na to wsparcie dla samorządów jako na wielką szansę całego społeczeństwa i na szybsze wydźwignięcie się z kryzysu. Inwestycje samorządowe mogą być dźwignią szybszego rozwoju gospodarczego w czasach kryzysu - podkreśla Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

- Polska samorządowa jest na pierwszej linii, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów Polaków - mówi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa. - Bardzo się cieszę, że mogłem przystąpić do partii, z którą wspólnie będziemy współtworzyć program i tożsamość dla samorządów w naszym kraju. - Ten głos samorządów zaczyna być słyszalny od samego dołu i to jest ta nowość, którą myślę, że tutaj wprowadzimy. Pokazane nam jest zrozumienie. Jest z kim rozmawiać i o czym - dodaje Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy.

Wcześniej do partii dołączyli wiceburmistrzowie Brzegu i Prudnika.
Marcin Ociepa
Jarosław Gowin
Artur Rolka i Mariusz Kozaczek

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 11:30 Marszałek wyróżnił najlepsze pomysły sołtysów. Żeby na wsi żyło się lepiej Wawelno najlepsze, dobrze działają także sołectwa Stradunia, Kadłub i Mochów. Te wioski zostały wyróżnione w ramach konkursu Fundusz Sołecki Najlepsza… » więcej 2021-01-23, godz. 11:00 Raport MZ: 6 322 nowe zachorowania i 346 przypadków śmiertelnych. Opolszczyzna jednym z regionów, w których stwierdzono… 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w tym czasie zmarło też kolejnych… » więcej 2021-01-23, godz. 10:20 "220 mln na dziecięcą psychiatrię to wielka nadzieja" - komentuje Roman Kolek, wicemarszałek regionu Na psychiatrię dzieci i młodzieży rząd przekaże dodatkowe 220 milionów złotych. To pieniądze między innymi na inwestycje w infrastrukturę szpitalną… » więcej 2021-01-23, godz. 09:30 Kolejny etap ocieplenia szkoły gotowy Ocieplenie największej szkoły w gminie Zdzieszowice to zadanie podzielone na etapy. Prace rozpoczęto kilka lat temu, w ubiegłym roku udało się wyremontować… » więcej 2021-01-23, godz. 08:00 Nawet 4 tysiące dostaniesz na wymianę kopciucha na nowoczesny piec Mieszkańcy gminy Gogolin mogą dostać pieniądze na wymianę starych pieców na nowoczesne i ekologiczne. W kasie samorządu na ten cel zabezpieczono prawie… » więcej 2021-01-23, godz. 07:00 Ponad 70% pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zaszczepiło się na koronawirusa Ponad 70% pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. W piątek (22.01) ostatnie osoby przyjęły pierwszą… » więcej 2021-01-22, godz. 21:00 Strażacy ochotnicy z Gorzowa Śląskiego pomagają w transporcie pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19 Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim poinformowali o rozpoczęciu akcji związanej z transportem pacjentów do punktów szczepień. » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Raport dnia: 113 nowych zakażeń w regionie. Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 70+ 113 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (22.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo… » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Strażacy udzielili pomocy mężczyźnie, który wpadł do rowu melioracyjnego Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj (22.01) w Rozmierzy pod Strzelcami Opolskimi. Przypadkowi świadkowie powiadomili służby ratunkowe o mężczyźnie… » więcej 2021-01-22, godz. 19:00 KAS w Opolu odzyskała dla skarbu państwa 55 mln zaległych podatków. Spółka uregulowała zaległości Jedna z firm z branży telekomunikacyjnej wpłaciła 55 mln złotych zaległego podatku wraz z odsetkami. To efekt kontroli, którą prowadziła Krajowa Administracja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »