Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-15, 18:30 Autor: Daniel Klimczak

Samochody od ZAK SA trafią do szpitali w regionie. To kolejny element wsparcia walki z koronawirusem

Szpitale w regionie będą mogły korzystać z samochodów użyczonych przez Zakłady Azotowe Kędzierzyn [fot. ZAK SA]
Szpitale w regionie będą mogły korzystać z samochodów użyczonych przez Zakłady Azotowe Kędzierzyn [fot. ZAK SA]
6 szpitali w regionie będzie mogło w czasie epidemii koronawirusa korzystać z samochodów przekazanych przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. To kolejny etap wsparcia placówek przez wspomnianą spółkę skarbu państwa.
Szpitale będą mogły korzystać z pojazdów według własnego uznania, w tym przewozić sprzęt, personel czy pacjentów. Jak wskazuje wiceprezes Grupy Azoty ZAK SA Artur Kamiński, część aut już trafiła do placówek.

- Chodzi o placówki medyczne w Kędzierzynie-Koźlu, w Opolu, w Głubczycach, w Nysie oraz 2 szpitale w Głuchołazach. To będzie miało formę użyczenia. Będzie to umowa o charakterze czasowym, jednak w miarę zmieniającej się dynamicznie sytuacji, jeśli zajdzie taka potrzeba, te umowy będą przedłużane lub ewentualnie będą wzbogacane dodatkowymi zapisami - tłumaczy.

W całym kraju, spółki wchodzące w skład Grupy Azoty przekażą łącznie 40 pojazdów na potrzeby szpitali.

Wcześniej chemiczny gigant przeznaczył łącznie ponad 3 miliony złotych na wsparcie jednoimiennych szpitali zakaźnych. 750 tysięcy złotych od Zakładów Azotowych Kędzierzyn trafiło do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

Jednocześnie władze spółki zapewniają, że w razie potrzeby firma jest przygotowana na uruchomienie kolejnych form wsparcia walki z koronawirusem.
Artur Kamiński

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg na szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej 2021-05-13, godz. 17:10 Wypadki z udziałem rowerzystów na Opolszczyźnie Dzisiaj popołudniu (13.05) mieliśmy w regionie dwa zdarzenia z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Brzegu na ulicy Zielonej samochód… » więcej 2021-05-13, godz. 16:45 Wielkie sprzątanie w Jędrzejowie. Spływające z pól błoto zalało kilkanaście posesji. Spokojnej nocy nie mieli także… Niewielki Jędrzejów walczy ze skutkami nocnej ulewy. Miejscowość okazała się najbardziej poszkodowaną w powiecie brzeskim, podtopionych zostało tam kilkanaście… » więcej 2021-05-13, godz. 16:00 "Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »