Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-03, 13:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Mandaty dla łamiących obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

patrole [fot. 13. Śląska Brygada OT]
patrole [fot. 13. Śląska Brygada OT]
Policja wystawia mandaty za nieprzestrzeganie zasad dotyczących ograniczeń związanych z rozwojem pandemii. Okazuje się, że nowych przepisów nie przestrzegają młodzi, ale też osoby w starszym wieku.
Na przykład policjanci z Kędzierzyna-Koźla na terenie byłego tartaku zatrzymali pięć młodych osób. To trójka nastolatków, która przyjechała do Kędzierzyna, by spotkać się tam z dwiema koleżankami. Dziewczyny były niepełnoletnie, dlatego odwieziono je do domów, a ich koledzy otrzymali mandaty. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

W środę (01.04) kędzierzyńska policja zatrzymała także 2 pijanych mężczyzn, którzy nie zachowując odległości 2 metrów zataczali się w drodze do sklepu monopolowego. Tłumaczyli później funkcjonariuszom, że alkohol jest dla nich ważniejszy niż zdrowie.

Policja odbiera również sygnały o naruszeniach zasad kwarantanny. W Prudniku to świadkowie poinformowali, że 3 mężczyzn w centrum miasta spożywa wspólnie alkohol, dlatego ta sprawa również znajdzie swój finał w sądzie.

Podobnie zakończyło się spotkanie 5 mężczyzn za jednym ze strzeleckich supermarketów. Zatrzymani między 20 a 50 rokiem życia zapewniali, że spotkali się przypadkiem a kolega, który rozpalił wcześniej za sklepem ognisko chciał się tylko ogrzać. Policjanci nie uwierzyli w te tłumaczenia i nałożyli 5 mandatów.

Od 1 kwietnia zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Przepisy te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. To między innymi zakaz korzystania z parków, bulwarów czy promenad. To też ograniczenia w przemieszczaniu się. Z informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wynika, że większość mieszkańców Opolszczyzny stosuje się do przepisów, ale zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »