Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-15, 20:49 Autor: Daniel Klimczak

Namysłów wspiera chorego Frania. W ten weekend można wykonać tatuaż i pomóc chłopcu

Tatuaż dla Frania [fot. Daniel Klimczak]
Tatuaż dla Frania [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Namysłowa prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób pomóc w leczeniu chorego na SMA Frania Marcinkowskiego. Nietypową akcję charytatywną zorganizowało tamtejsze studio tatuażu, w którym można ozdobić swoje ciało i przekazać w ten sposób pieniądze na leczenie chłopca.
Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, dlatego zaplanowaną tylko na walentynki akcję przedłużono aż do jutra (15.02).

- Wcześniej były zapisy na tatuaże i piercing. Można też zakupić ciasto. Cały dochód z 3 dni przeznaczymy na leczenie Frania. Wczoraj wykonaliśmy 19 tatuaży, dzisiaj chyba nie będzie mniej - mówi Anna Pasiecznik ze studia tatuażu Zombi Black-Art.

Ci, którzy zdecydowali się wykonać tatuaż właśnie w bieżący weekend, nie kryli, że charytatywny wymiar akcji dodatkowo wzmocnił chęć posiadania dodatkowej ozdoby.

- Już wcześniej chciałam zrobić tatuaż, ale miało to nastąpić dopiero w kwietniu. Dowiedziałam się o tej akcji, więc stwierdziłam, że warto zrobić teraz, żeby pieniądze zostały przeznaczone na chorego chłopca - wskazuje pani Ola.

Podobnie wypowiada się pan Błażej, na którego ciele pojawił się dziś symbolizujący harmonię i równowagę motyw słońca i księżyca.

- To był główny powód, dla którego się tutaj znalazłem - wskazuje.

Przypomnijmy, że aby chłopiec miał szansę na normalne życie, potrzebna jest kosztująca ponad 9 milionów złotych terapia w Stanach Zjednoczonych. Rodzina prowadzi także zbiórkę na portalu siepomaga.pl, gdzie do tej pory zebrano ponad 5 milionów złotych.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 21:45 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 21:22 Raport dnia: 5 nowych zarażonych koronawirusem na Opolszczyźnie. Nowe obostrzenia weszły w życie Mamy 2 nowe zakażenia koronawirusem w regionie - poinformowało po 21:20 na twitterze ministerstwo zdrowia. Wcześniej, po południu, 3 nowe zakażenia w regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 21:15 Remont szkoły w Domecku. "Z mapy gminy zniknie największy kopciuch" Milion 400 tysięcy złotych będzie kosztowała kompleksowa termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku w gminie Komprachcice. Prace remontowe już … » więcej 2020-04-01, godz. 20:45 Fałszywką o zakażeniu koronawirusem zajęła się prokuratura Surowa kara grozi sprawcy, który w Głuchołazach rozpowszechniał pisemną informację o rzekomym zakażeniu koronawirusem mieszkańca tamtejszej kamienicy. Sprawą zajmuje… » więcej 2020-04-01, godz. 20:22 Pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej i altany w Wilkowie 5 jednostek straży pożarnej dogasza pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej, w powiecie prudnickim. Spalił się cały dach budynku, który znajduje się w pobliżu… » więcej 2020-04-01, godz. 19:30 Nie miał gdzie odbyć kwarantanny, więc zgłosił się na policję. Skończyło się na częściowej dezynfekcji komendy Część budynku nyskiej komendy policji przeszła dezynfekcję. Środki ostrożności wdrożono po wizycie mężczyzny, który zgłosił, że powinien przebywać na kwarantannie… » więcej 2020-04-01, godz. 18:04 Miasta nie zamykają parków, jednak zakazują do nich wstępu. Niektóre place zabaw były zamknięte już wcześniej W Brzegu i Namysłowie parki fizycznie nie są zamknięte. Przy wejściach zawisły jednak informacje o zakazie wstępu. » więcej 2020-04-01, godz. 17:45 Wyniki pierwszych badań nie potwierdzają obecności koronawirusa w głuchołaskim szpitalu 13 ujemnych wyników wykazały badania przeprowadzone w związku z podejrzeniem koronawirusa w Głuchołazach. W poniedziałek wprowadzono kwarantannę na oddziale psychiatrii… » więcej 2020-04-01, godz. 16:46 Opolska Betania w czasie epidemii nie korzysta z pomocy wolontariuszy, bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów. "Jest trudno… Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka… » więcej 2020-04-01, godz. 16:15 3 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie osoby zaraziły się lokalnie Jak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia opublikowanym na twitterze w całym kraju odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W naszym regionie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »