Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-02-22, 14:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Koncert charytatywny dla Frania w zabytkowym kościele w Pokoju

Kościół Ewangelicki Księżnej Zofii w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kościół Ewangelicki Księżnej Zofii w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Ekumeniczny zespoł parafialny z Pokoju podczas próby [fot. materiały organizatora]
Ekumeniczny zespoł parafialny z Pokoju podczas próby [fot. materiały organizatora]
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia
Tworzą kartki okolicznościowe, spotykają się na próbach zespołu, upieką też ciasto specjalnie na koncert charytatywny - wszystko, żeby wesprzeć małego Franka Marcinkowskiego z Namysłowa. Roczny chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I, a na jego leczenie potrzeba w sumie ponad 9 milionów złotych.
W ślad za innymi mieszkańcami powiatu namysłowskiego, do pomocy postanowili włączyć się także członkowie ekumenicznego zespołu parafialnego działającego przy zabytkowym kościele Księżnej Zofii w Pokoju.

- Koncert jest przewodnim motywem, jeśli chodzi o wsparcie dla Frania - wyjaśnia ksiądz Eneasz Kowalski, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Pokoju. - Wystąpi zespół działający od dwóch lat przy parafii ewangelickiej w Pokoju, a także zespół Voice Quartet czyli dziewczyny śpiewające z Chróścic. Zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie małego Frania, będzie sprzedaż ciasta, a także kartek, które teraz są robione.

Uczestniczki warsztatów twórczych organizowanych przy parafii przez Katarzynę Kowalską wykonały już ponad 40 kartek okolicznościowych (np. urodzinowych czy ślubnych). Panie upieką także ciasto, część osób chce oprócz kartek zaofiarować własne rękodzielnicze wyroby.

- Czujemy się solidarni z Franiem - wyjaśnia Katarzyna Kowalska. - Bardzo nam zależy, żeby udało mu się pojechać na leczenie do Stanów Zjednoczonych, dlatego angażujemy się jak potrafimy.

- Chcemy uratować Frania i jego serduszko małe - wyjaśniają uczestniczki warsztatów. - Myślę, że to miłe spędzenie czasu, a oprócz tego możemy zrobić coś dobrego. Mam nadzieję, że kartki na koncercie będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Koncert charytatywny, w trakcie którego będzie można także nabyć wspomniane kartki czy ciasta domowej roboty, odbędzie się w ostatnią sobotę lutego (29.02). Początek koncertu o godzinie 16:30 w ewangelickim kościele Księżnej Zofii w Pokoju. Jak zaznaczają organizatorzy, na koncercie dominować będzie muzyka pasyjna, ale z pewnością nie zabraknie atrakcji. Cały czas pojawiają się bowiem kolejne pomysły na uatrakcyjnienie wydarzenia, by uzyskać jak największe wsparcie dla małego Frania. Więcej na ten temat w środowej (26.02) audycji "Dobry moment", a szerzej na temat koncertu i działalności parafii ewangelicko-augsburskiej w Pokoju w czwartkowej (27.02) audycji "O kulturze" w Radiu Opole 2 KULTURA.
Ksiądz Eneasz Kowalski, Katarzyna Kowalska, uczestniczki warsztatów

Kultura i rozrywka

2020-06-04, godz. 11:09 Zagroda rybacka ma powstać w Muzeum Wsi Opolskiej Ten najnowszy projekt będzie realizowany przy unijnym wsparciu i we współpracy m.in. z Lokalną Grupą Rybacką 'Opolszczyzna'. » więcej 2020-06-03, godz. 17:30 Teatr Dramatyczny przygotowuje premiery. "Skupiamy się na przyszłym sezonie" Opolski teatr nie otworzy swoich drzwi przed widzami z powodu remontu, który był zaplanowany do końca czerwca. A później nastąpi koniec sezonu artystycznego. » więcej 2020-06-03, godz. 15:30 Jan Leszek Wiącek zarapował w bluzie i czapce, aby wesprzeć medyków. "To nowe wyzwanie" Burmistrz Wołczyna zarapował w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #Hot16Challenge2. » więcej 2020-06-03, godz. 12:30 Przedstawienie "Wielkie mi Coś" zgłoszone do ogólnopolskiej nagrody Spektakl Opolskiego Teatru Lalki i Aktora 'Wielkie mi Coś' w reżyserii Marty Guśniowskiej dostał się do ścisłego finału 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie… » więcej 2020-06-03, godz. 10:15 Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza, ale nie wszystkich MDK w Opolu od poniedziałku (01.06) otworzył swoje drzwi, ale nie uruchomił wszystkich sekcji i zajęć dla najmłodszych. Dom kultury jest placówką oświatową i musi… » więcej 2020-06-02, godz. 10:15 Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza zwiedzających. I wraca do cyklu "Światło na obraz" Po przerwie w działalności, którą wymusiła sytuacja epidemiologiczna w kraju i wprowadzone obostrzenia, w tym zamknięcie placówek kultury, Muzeum Śląska Opolskiego… » więcej 2020-06-01, godz. 19:00 Nowe muzeum powstało na Górze św. Anny Muzeum Krzyża Świętego to nowe miejsce na Górze św. Anny do odwiedzenia. Stworzył je kolekcjoner i pasjonat, Ryszard Makowiecki. Jego prywatna kolekcja krzyży… » więcej 2020-06-01, godz. 17:00 Konkurs Energetyczny Śmieszkowiec rozstrzygnięty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozstrzygnęła Ogólnopolskie Konkurs Plastyczny 'Energetyczny Śmieszkowiec'. Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs odbył… » więcej 2020-06-01, godz. 14:00 Już nadajemy! Festiwalowe Radio Opole na FM i w internecie Niezapomniane utwory i wykonania, najlepsze koncerty i pamiętne debiuty. To wszystko znajdzie się na antenie specjalnie uruchomionego przez naszą stację Festiwalowego… » więcej 2020-06-01, godz. 12:00 KFPP: Tomasz Jaros wystąpi na opolskich Debiutach Tomasz Jaros wygrał finał Szansy na Sukces Opole 2020. I za sprawą głosów telewidzów wystąpi w koncercie Debiuty tegorocznego 57. Krajowego Festiwalu Polskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »