Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-02-22, 14:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Koncert charytatywny dla Frania w zabytkowym kościele w Pokoju

Kościół Ewangelicki Księżnej Zofii w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kościół Ewangelicki Księżnej Zofii w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kartki wykonane podczas warsztów w Pokoju © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Ekumeniczny zespoł parafialny z Pokoju podczas próby [fot. materiały organizatora]
Ekumeniczny zespoł parafialny z Pokoju podczas próby [fot. materiały organizatora]
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia
Tworzą kartki okolicznościowe, spotykają się na próbach zespołu, upieką też ciasto specjalnie na koncert charytatywny - wszystko, żeby wesprzeć małego Franka Marcinkowskiego z Namysłowa. Roczny chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I, a na jego leczenie potrzeba w sumie ponad 9 milionów złotych.
W ślad za innymi mieszkańcami powiatu namysłowskiego, do pomocy postanowili włączyć się także członkowie ekumenicznego zespołu parafialnego działającego przy zabytkowym kościele Księżnej Zofii w Pokoju.

- Koncert jest przewodnim motywem, jeśli chodzi o wsparcie dla Frania - wyjaśnia ksiądz Eneasz Kowalski, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Pokoju. - Wystąpi zespół działający od dwóch lat przy parafii ewangelickiej w Pokoju, a także zespół Voice Quartet czyli dziewczyny śpiewające z Chróścic. Zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie małego Frania, będzie sprzedaż ciasta, a także kartek, które teraz są robione.

Uczestniczki warsztatów twórczych organizowanych przy parafii przez Katarzynę Kowalską wykonały już ponad 40 kartek okolicznościowych (np. urodzinowych czy ślubnych). Panie upieką także ciasto, część osób chce oprócz kartek zaofiarować własne rękodzielnicze wyroby.

- Czujemy się solidarni z Franiem - wyjaśnia Katarzyna Kowalska. - Bardzo nam zależy, żeby udało mu się pojechać na leczenie do Stanów Zjednoczonych, dlatego angażujemy się jak potrafimy.

- Chcemy uratować Frania i jego serduszko małe - wyjaśniają uczestniczki warsztatów. - Myślę, że to miłe spędzenie czasu, a oprócz tego możemy zrobić coś dobrego. Mam nadzieję, że kartki na koncercie będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Koncert charytatywny, w trakcie którego będzie można także nabyć wspomniane kartki czy ciasta domowej roboty, odbędzie się w ostatnią sobotę lutego (29.02). Początek koncertu o godzinie 16:30 w ewangelickim kościele Księżnej Zofii w Pokoju. Jak zaznaczają organizatorzy, na koncercie dominować będzie muzyka pasyjna, ale z pewnością nie zabraknie atrakcji. Cały czas pojawiają się bowiem kolejne pomysły na uatrakcyjnienie wydarzenia, by uzyskać jak największe wsparcie dla małego Frania. Więcej na ten temat w środowej (26.02) audycji "Dobry moment", a szerzej na temat koncertu i działalności parafii ewangelicko-augsburskiej w Pokoju w czwartkowej (27.02) audycji "O kulturze" w Radiu Opole 2 KULTURA.
Ksiądz Eneasz Kowalski, Katarzyna Kowalska, uczestniczki warsztatów

Kultura i rozrywka

2021-06-24, godz. 15:00 Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie Jeszcze tylko przez kilka dni w ramach projektu Najpiękniejsze Monety Polskie na placu Jana Pawła II w Opolu można oglądać wystawę, która składa się z… » więcej 2021-06-24, godz. 08:45 Dlaczego zabiła siostrę? Przed nami premiera "Balladyny" w OTLiA 'Balladynę' Juliusza Słowackiego w reż. Konrada Dworakowskiego zobaczą widzowie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl, którego premiera była wielokrotnie… » więcej 2021-06-24, godz. 08:00 Pierwsza odsłona jarmarku staroci startuje w Głubczycach W Głubczycach ruszy jarmark staroci i osobliwości. Pierwsza edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę (27.06). Impreza ma mieć charakter cykliczny i będzie… » więcej 2021-06-23, godz. 18:15 Festiwal Placu Teatralnego w Opolu potrwa 2 miesiące Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg inicjatyw artystycznych pod wspólnym tytułem Festiwal Placu Teatralnego. Podczas festiwalu odbędą się spotkania… » więcej 2021-06-23, godz. 16:00 Spotkanie online z holenderskim pisarzem proponuje WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu rusza z nowym cyklem spotkań autorskich 'Rozmowy bez granic'. Czytelnicy będą mogli spotykać się poprzez internet… » więcej 2021-06-23, godz. 14:28 Poezja, fotografia i muzyka na spotkaniu autorskim Marcina Weissa [ZDJĘCIA] Spotkanie poetyckie połączone z prezentacją zdjęć i muzyką graną na żywo odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W ramach spotkań… » więcej 2021-06-23, godz. 13:00 Ostatni dzień, by stworzyć "Amfiteatr Oczami Dziecka" Dziś (23.06) ostatni dzień, aby wziąć udział w konkursie „Amfiteatr Oczami Dziecka” organizowanym przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Ten… » więcej 2021-06-23, godz. 11:11 W Opolu trwa Strefa Mocy. "Jestem tutaj z powodu wdzięczności" Opole jeszcze dziś (23.06) będzie przystankiem 'Strefy Mocy'. Te plenerowe rekolekcje, które odbywają się w różnych częściach kraju, składają się między… » więcej 2021-06-23, godz. 10:25 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na wakacje „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to tylko dwie z wielu propozycji wakacyjnych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2021-06-23, godz. 08:00 Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach „Buen Camino, czyli szczęśliwej drogi” - takim pozdrowieniem witają się pielgrzymi na hiszpańskim szlaku. O swoich doświadczeniach na trasie Camino de… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »