Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-10, 14:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Malujemy, bo chcemy pomóc chorym dzieciom". Uczniowie opolskiej budowlanki remontują sale w USK

Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Malowanie sal szpitalnych przez uczniów [fot.M.Matuszkiewicz]
Gruntowanie, wyrównywanie i malowanie - tak ponad 30 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im Jana Pawła II rozpoczęło ferie zimowe. Przez dwa tygodnie w ramach wolontariatu będą odnawiać dwie sale na oddziale chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
- W związku z tym, że mamy teraz dużo młodszych uczniów, którzy ulegają różnym kontuzjom postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla tego oddziału - mówi Violetta Szczepkowska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu. - Dzisiaj zaczęliśmy przygotowania. Kładziemy podkłady i malujemy, a jutro będziemy malować. A w trzy lub cztery następne dni - zależy, jak nam będzie szło - będziemy malować sale w różne obrazki - żeby dzieci, które przebywają tutaj na oddziale miały piękne widoki.

- Na razie prace idą dobrze, ale to dopiero początek. Zobaczymy, jak będzie dalej - dodają uczniowie. - Trzeba to wytynkować, pomalować. - Dzisiaj rozkręcaliśmy jeszcze szafki. - Zdecydowałem się pomóc ludziom z dobrego serca, a szczególnie małym dzieciom. - Pozostawimy coś po sobie i mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni. - Pomagam, bo kocham to robić i staram się pomagać w każdym wolnym czasie jaki mam.

Fundusze na remont sal zostały zebrane przez Stowarzyszenie "Opolska Pozytywka", z którym szpital i szkoła współpracują od końca 2019 roku. Darczyńcami zostali uczniowie i ich rodzice.
Violetta Szczepkowska
Uczniowie
Malowanie w szpitalu

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »