Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-12, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy sprzęt

Nowa część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Nowa część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Nowa część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Nowa część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ośrodek Medyczny Samarytanin w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ośrodek Medyczny Samarytanin w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż wcześniej.
Teraz pacjenci będą mieć do dyspozycji również kaplicę, sale terapeutyczne oraz specjalny taras.

- Spełniło się moje marzenie - mówi Cezary Juda, lekarz onkolog i właściciel Samarytanina. - Wcześniej mieliśmy sale dwuosobowe, ale życie wymusiło ich przekwalifikowanie na trzyosobowe. Poza tym nie w każdej sali była łazienka. Teraz mamy sale głównie dwuosobowe, wyposażone w łazienki. Są także sale trzyosobowe dla pacjentów bardziej lubiących towarzystwo i bardziej sprawnych. Dzięki Unii Europejskiej mamy specjalne maszyny do dźwigania pacjentów, system do rolowania w łóżku i przekładania przy odleżynach.

Alicja Drzewiecka, pielęgniarka koordynująca Oddziału Medycyny Paliatywnej, ocenia, że rozbudowa to wyjście naprzeciw potrzebom pacjentów. - Mamy wiele osób, które pytają, bo chcą położyć się na oddział lub istnieje potrzeba położenia na oddział. Dodatkowo dla nas udogodnieniem jest fakt, że mamy dużo nowego sprzętu, który ułatwia nam codzienną pracę i pielęgnację chorych. Chodzi o koncentrator tlenu, inhalatory, ssaki elektryczne i EKG.

Pacjent Krzysztof Ścigała bardzo chwali sobie opiekę w Samarytaninie. Wtóruje mu żona Ewelina Wójciak-Ścigała. - Na samym początku zaskoczyła mnie opieka codzienna, ponieważ bywałem już w innych szpitalach. Tutaj jest pełno sympatii i rodzinnej atmosfery - bardzo zżyłem się z personelem, który doceniam za udzielaną pomoc.

- Panie są zawsze uśmiechnięte. Któregoś dnia byłam tu w odwiedzinach z moją siostrą. Ją również zaskoczyło, że w ośrodku jest tak czysto, przyjemnie i rodzinnie.

Rozbudowa kosztowała 5 milionów złotych, a dzięki dotacji unijnej drugie tyle wydano na nowoczesny sprzęt.
Cezary Juda
Alicja Drzewiecka
Krzysztof Ścigała i Ewelina Wójciak-Ścigała

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 20:45 Najbliższa "Środa z profilaktyką" pod znakiem aktywności fizycznej Kolejna z serii akcja opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod nazwą „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-26, godz. 19:15 Marznące opady, gołoledź na drogach. Jest ostrzeżenie meteo W nocy w całym regionie możliwe jest wystąpienie marznących opadów. IMGW wydało ostrzeżenie meteo. Opady marznącego deszczu będą powodować gołoledź. Co oznacza… » więcej 2020-01-26, godz. 18:30 "Chcemy pamiętać o tych wszystkich, którzy zostawili tutaj swoje życie". W Łambinowicach upamiętniono ofiary wojny oraz… '75. rocznica zakończenia wojny i powojennej tragedii Niemców'- taki tytuł przyświecał niedzielnym uroczystościom w Łambinowicach. Organizatorem uroczystości… » więcej 2020-01-26, godz. 17:28 Będzie drugi oddział żłobkowy w Wołczynie. Gmina otrzymała rządową dotację z programu Maluch Plus Ponad 350 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus otrzymała gmina Wołczyn na utworzenie drugiego oddziału żłobkowego. » więcej 2020-01-26, godz. 15:45 Pierwszy "Bieg Morsa" w Opolu Dobra rozgrzewka, zajęcie odpowiednich miejsc i strat. Na kąpielisku Bolko w Opolu odbył się po raz pierwszy Bieg Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego w Opolu. Wystartowało… » więcej 2020-01-26, godz. 13:00 Jechał bez przerwy blisko 15 godzin, kartę kierowcy schował do kieszeni. Interwencja WITD na opolskiej autostradzie Kierowcę lawety, wiozącego 3 samochody osobowe zatrzymał do kontroli na opolskim odcinku autostrady A4 patrol inspekcji transportu drogowego delegatury śląskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »