Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-06, 15:52 Autor: Mariusz Chałupnik

Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK

Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Powód, to oczywiście mikołajki. Oddział pediatrii odwiedziło bowiem kilku mikołajów.
Z prezentami przybyli policjanci oraz studenci Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Opolskiego.

- Taki dzień pozwala zapomnieć o największych troskach - uważa Janusz Zaryczański, zastępca kierownika oddziału pediatrii. - Święty Mikołaj przychodzi do nas co roku. Uśmiech na twarzy dziecka pozwala im szybciej wrócić do zdrowia. Wszyscy są zadowoleni, uśmiechnięci i będą wspominać, że w szpitalu dostali prezenty od św. Mikołaja. Nie ma lepszego leku, jak uśmiech na twarzy dziecka.

Mikołajów w szpitalu pojawiło się kilku, więc każdy z młodych pacjentów odebrał też wiele prezentów.

- Dostaliśmy prezenty, śpiewaliśmy kolędy, było fajnie - wymieniają pacjenci. - Mamy pluszaki, koparkę, auto, śmieciarkę i do tego czołg i koło zapasowe do czołgu.

Opolska policja wraz ze studentami oddział pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego odwiedza regularnie.

- To czwarty rok, kiedy jesteśmy, aby podarować przede wszystkim uśmiech, ale nie tylko - zaznacza nadkomisarz Hubert Adamek z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Jesteśmy tutaj dzisiaj z maskotkami z książeczkami profilaktycznymi, z odblaskami. Przemycamy jak zwykle trochę bezpieczeństwa i takiej profilaktyki. Przyjemne z pożytecznym.

Prezenty dla pacjentów przywiozła również posłanka PiS Violetta Porowska.

- Szczególnie w taki dzień, kiedy każde dziecko chce być w domu, to trzeba zrobić wszystko, aby je uszczęśliwić - mówi Porowska. - Cieszę się, że była taka piękna, radosna, śpiewająca atmosfera. Że było bardzo dużo prezentów, a przede wszystkim, że była radość. Do tego mikołajów było bez liku.

Obecnie na oddziale pediatrii USK w Opolu przebywa 25 dzieci.
Janusz Zaryczański
obdarowane dzieci
nadkomisarz Hubert Adamek
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-01-26, godz. 20:45 Raport dnia: 78 nowych zakażeń w regionie. Z powodu COVID-19 na Opolszczyźnie zmarło 10 osób Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (26.01) 78 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 10 mieszkańców. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-26, godz. 20:42 Na terenie Elektrowni Opole doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą Policja bada okoliczności kolizji do jakiej doszło wieczorem na terenie Elektrowni Opole. Samochód osobowy marki skoda zderzył się z lokomotywą. » więcej 2021-01-26, godz. 19:45 Pijany kierowca podróż zakończył w rowie. Wydmuchał ponad 3 promile Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi z powiatu kluczborskiego, który pijany kierował autem. Podróż zakończył w przydrożnym rowie. » więcej 2021-01-26, godz. 19:45 Przez lewą rękę prosto do serca. Nowatorski zabieg w USK w Opolu Zespół lekarzy Oddziału Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował nowy rodzaj zabiegu umieszczenia zastawki aortalnej… » więcej 2021-01-26, godz. 19:30 W powiecie oleskim nie powinno być problemu z dowozem na szczepienie przeciw COVID-19. Gminy deklarują gotowość Wszystkie gminy powiatu oleskiego zapewniają dowóz do punktów szczepień przeciwko koronawirusowi. » więcej 2021-01-26, godz. 18:22 Pęknięta szyba i wyciekające płyny wykluczyły ukraiński autobus z dalszej jazdy. Kontrola WITD Pęknięta szyba czołowa i wyciekające płyny eksploatacyjne uniemożliwiły dalszą podróż autobusu z Poznania na Ukrainę. Podczas rutynowej kontroli drogowej… » więcej 2021-01-26, godz. 17:45 Radni Ozimka zmienili regulamin. Osierocona czwórka dzieci ma dostać mieszkanie 3-pokojowy lokal mieszkalny o powierzchni 47 m2 przekaże gmina Ozimek dzieciom Katarzyny Konieczko-Pałgan, która zmarła - najprawdopodobniej na skutek zatrucia… » więcej 2021-01-26, godz. 16:30 Prowadziła mając 3 promile. Podróż zakończyła na ścianie stodoły Pijana kobieta zakończyła podróż wjeżdżając w ścianę budynku w Szymiszowie pod Strzelcami Opolskimi. » więcej 2021-01-26, godz. 16:30 Gmina Radłów: można szykować dokumenty do rekrutacji dzieci w wieku przedszkolnym. Nabór ruszy wcześniej Wcześniej niż zwykle rozpocznie się rekrutacja do dwóch publicznych przedszkoli w gminie Radłów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nabór ruszy… » więcej 2021-01-26, godz. 15:15 Opolski ratusz przekazał kilkanaście przedmiotów na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Festiwalowa suknia Justyny Steczkowskiej, scenariusz pierwszego odcinka serialu 'Szadź', czy koszulka polskiej reprezentacji piłki nożnej z autografami zawodników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »