Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-06, 15:52 Autor: Mariusz Chałupnik

Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK

Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Mikołajki na oddziele pediatrii USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Powód, to oczywiście mikołajki. Oddział pediatrii odwiedziło bowiem kilku mikołajów.
Z prezentami przybyli policjanci oraz studenci Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Opolskiego.

- Taki dzień pozwala zapomnieć o największych troskach - uważa Janusz Zaryczański, zastępca kierownika oddziału pediatrii. - Święty Mikołaj przychodzi do nas co roku. Uśmiech na twarzy dziecka pozwala im szybciej wrócić do zdrowia. Wszyscy są zadowoleni, uśmiechnięci i będą wspominać, że w szpitalu dostali prezenty od św. Mikołaja. Nie ma lepszego leku, jak uśmiech na twarzy dziecka.

Mikołajów w szpitalu pojawiło się kilku, więc każdy z młodych pacjentów odebrał też wiele prezentów.

- Dostaliśmy prezenty, śpiewaliśmy kolędy, było fajnie - wymieniają pacjenci. - Mamy pluszaki, koparkę, auto, śmieciarkę i do tego czołg i koło zapasowe do czołgu.

Opolska policja wraz ze studentami oddział pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego odwiedza regularnie.

- To czwarty rok, kiedy jesteśmy, aby podarować przede wszystkim uśmiech, ale nie tylko - zaznacza nadkomisarz Hubert Adamek z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Jesteśmy tutaj dzisiaj z maskotkami z książeczkami profilaktycznymi, z odblaskami. Przemycamy jak zwykle trochę bezpieczeństwa i takiej profilaktyki. Przyjemne z pożytecznym.

Prezenty dla pacjentów przywiozła również posłanka PiS Violetta Porowska.

- Szczególnie w taki dzień, kiedy każde dziecko chce być w domu, to trzeba zrobić wszystko, aby je uszczęśliwić - mówi Porowska. - Cieszę się, że była taka piękna, radosna, śpiewająca atmosfera. Że było bardzo dużo prezentów, a przede wszystkim, że była radość. Do tego mikołajów było bez liku.

Obecnie na oddziale pediatrii USK w Opolu przebywa 25 dzieci.
Janusz Zaryczański
obdarowane dzieci
nadkomisarz Hubert Adamek
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-08-05, godz. 08:00 Amstaff Jogi odebrany przez TOZ ma się coraz lepiej. "Blizny zostaną do końca życia, ale pies czuje, że teraz otaczają… 14-letni amstaff Jogi, który w lipcu został interwencyjnie odebrany przez wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu czuje się coraz lepiej… » więcej 2020-08-05, godz. 07:00 Tour de Pologne: od środy do czwartku utrudnienia w ruchu w centrum Opola oraz na drogach wojewódzkich Z powodu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne zmieni się organizacja ruchu w Opolu. W środę (05.08) od godziny 15.00 z powodu organizacji trasy dla kolarzy… » więcej 2020-08-05, godz. 07:00 Opolski sanepid przypomina, gdzie podczas wakacji można jeszcze kąpać się bez obaw Na terenie Opolszczyzny bez przeszkód do 31 sierpnia można kąpać się jedynie na kąpielisku Sielska Woda II w powiecie brzeskim. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna… » więcej 2020-08-04, godz. 21:30 Uwaga: od środy (5.08) na krapkowickim rynku obowiązuje strefa zamieszkania Uwaga, zmiany w organizacji ruchu na rynku w Krapkowicach. Od środy (05.08) zacznie obowiązywać tam strefa zamieszkania. Samochody będą zmuszone poruszać… » więcej 2020-08-04, godz. 21:00 Raport dnia: 7 nowych zachorowań na Opolszczyźnie. Kolejny dobowy rekord zakażeń w Polsce 7 nowych zakażeń koronawirusem oraz 8 przypadków ozdrowień, tak przedstawia się wtorkowy (04.08) bilans dnia na Opolszczyźnie. Od początku pandemii patogen… » więcej 2020-08-04, godz. 20:00 Strażacy z Wilkowa ratowali bociana porażonego prądem. Zwierzę prawdopodobnie spędzi zimę w kraju Na co dzień ratują życie i mienie ludzkie, jednak gdy trzeba niosą pomoc także potrzebującym zwierzętom. Mowa o strażakach-ochotnikach z Wilkowa, którzy… » więcej 2020-08-04, godz. 18:52 WOPR-owcy i policja wydobyli łódź, która zatonęła na Jeziorze Otmuchowskim. W jednostce znajdowało się paliwo… Wtorek to pracowity dzień dla nyskich WOPR-owców. Po powrocie z poszukiwań mężczyzny, który uciekając przed Strażą Rybacką wskoczył do Nysy Kłodzkiej… » więcej 2020-08-04, godz. 17:15 Pierwszy miesiąc wakacji na Opolszczyźnie bez utonięć. W lipcu opolska policja wykryła 13 usterek autobusów i 500… Ponad 100 sprawdzonych autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek, 70 wypadków i 500 kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu. Opolska policja… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Urząd Gminy w Skarbimierzu pracuje przy zamkniętych drzwiach. Wójt miał kontakt z osobą, która po pokonaniu koronawirusa… Do Urzędu Gminy w Skarbimierzu, a także miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej od dziś (04.08) nie są wpuszczani interesanci. To dodatkowe środki ostrożności… » więcej 2020-08-04, godz. 16:30 Przy wyborze szkoły ponadpodstawowej warto kierować się swoją pasją Wtorek (04.08) jest ostatnim dniem na złożenie dokumentów do szkół ponadpodstawowych. Młodzież stoi często przed bardzo trudnym wyborem. Czy kontynuować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »