Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-27, 11:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: korty tenisowe przy Katowickiej do likwidacji. Powstanie tam parking?

Teren przy ulicy Katowickiej w Opolu [fot.archiwum prywatne]
Teren przy ulicy Katowickiej w Opolu [fot.archiwum prywatne]
Teren przy ulicy Katowickiej w Opolu [fot.archiwum prywatne]
Teren przy ulicy Katowickiej w Opolu [fot.archiwum prywatne]
Teren przy ulicy Katowickiej w Opolu [fot.archiwum prywatne]
Teren przy ulicy Katowickiej w Opolu [fot.archiwum prywatne]
Jeszcze rok temu przy ulicy Katowickiej w Opolu funkcjonowały korty tenisowe. Teraz to miejsce jest zniszczone, zaśmiecone i służy do spotkań hałasujących grup, które przeszkadzają wieczorami mieszkańcom. Radny Marek Kawa złożył w imieniu mieszkańców interpelacje do prezydenta, w której pyta, kto jest odpowiedzialny za obiekt?
- W tym miejscu robi się nie tylko chaos estetyczny, ale też zagraża on bezpieczeństwu mieszkańców - mówi Marek Kawa, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Bardzo destrukcyjny, odrzucający widok. Znajdują się tam śmieci, pojawiają się szczury, gryzonie. To miejsce nie zasługuje na taką sytuację, jaka w tej chwili tam panuje.

Ponad miesiąc temu na terenie obiektu doszło do podpalenia drewnianych pomieszczeń. Niedaleko terenu znajduje się przedszkole i teatr.

- Robi się niebezpiecznie, bo spotykają się tam różne podejrzane osoby. Teren jest nieoświetlony. Różne osoby znalazły tam miejsce schadzek i jest tam spożywany alkohol. Staje się to niebezpieczne w tak ścisłym centrum Opola - mówi Dariusz Całus, mieszkaniec Opola.

- Szukaliśmy najemcy na ten obiekt, ale żaden z klubów tenisowych nie był zainteresowany. Będziemy zmieniać funkcję tego miejsca i prawdopodobnie powstanie tam parking - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza.
Marek Kawa
Dariusz Całus

Wiadomości z regionu

2020-11-27, godz. 11:30 Alert dotyczący jakości powietrza na granicy Opola i gminy Chrząstowice Wzrosły wartości pyłu zawieszonego PM 10. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu poinformowało o ryzyku wystąpienia tzw. przekroczenia poziomu… » więcej 2020-11-27, godz. 09:16 Opole: awaria wodociągu usunięta. Woda może mieć jeszcze zmieniony kolor, ale jest zdatna do picia Za wczorajszą (27.11) awarię wody w stolicy regionu odpowiada prywatna firma. Podczas prac związanych z budową zbiornika została uszkodzona jedna głównych… » więcej 2020-11-27, godz. 09:15 W Murowie rezygnują z remontu starego urzędu gminy i dworca PKP. W zamian powstanie nowy obiekt magistratu Zamiast dwóch remontów, jeden budynek powstanie od podstaw. W Murowie będzie nowy urząd gminy. » więcej 2020-11-27, godz. 08:45 Mieszkańcy regionu otrzymają kolejne "koperty życia". "Koperta może nas uratować" Urząd marszałkowski przygotował 20 tysięcy tzw. kopert życia. Trafią one do potrzebujących osób w naszym regionie. Koperta to tak naprawdę formularz… » więcej 2020-11-27, godz. 08:00 Strażacy ochotnicy też walczą z pandemią. Opolskie jednostki OSP otrzymały ponad 2,5 miliona złotych na zakup namiotów… Około 40 procent jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie otrzymało sprzęt do walki z koronawirusem. Za sprawą unijnych funduszy do 165 drużyn… » więcej 2020-11-26, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 587 przypadków COVID-19. W kraju zmarło 580 osób 23 zgony i 587 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-26, godz. 21:15 47-letni seryjny włamywacz wpadł w ręce brzeskiej policji. Mężczyzna miał przy sobie także narkotyki Policjanci z Brzegu zatrzymali seryjnego włamywacza. Łupem mężczyzny padały pieniądze, a także alkohol i papierosy. » więcej 2020-11-26, godz. 20:12 Usuwanie awarii ujęcia wody w Zawadzie trwa. Spółka WiK wystawiła beczkowozy w mieście Nadal na kilku osiedlach w Opolu nie ma wody. Trwa usuwanie awarii przez spółkę WiK. Przypomnijmy, że doszło do niej dzisiaj w godzinach popołudniowych w… » więcej 2020-11-26, godz. 20:00 20 posypywarek jest w gotowości. Tej nocy czeka nas mróz i gołoledź Tej nocy będzie ślisko na drogach województwa. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wieczorem ma zacząć padać marznący deszcz a do… » więcej 2020-11-26, godz. 18:45 Gdy nawet respirator staje się zagrożeniem, jest jeszcze ratunek. W Opolu u pacjentów chorych na COVID-19 prowadzona… 'Terapia ostatniej szansy' w Opolu. W stolicy regionu od miesiąca pacjenci z koronawirusem poddawani są leczeniu metodą ECMO, czyli pozaustrojowym utlenowaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***