Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-14, 18:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Jest akt oskarżenia ws. byłego burmistrza Głogówka. Samorządowiec wystąpił o warunkowe umorzenie postępowania

[zdj. Jan Poniatyszyn]
[zdj. Jan Poniatyszyn]
Do trzech lat więzienia grozi byłemu burmistrzowi Głogówka. Akt oskarżenia przeciw niemu skierowano do sądu. Andrzejowi K. zarzuca się, że wbrew zastrzeżeniu właściciela sprzedał tereny, które gmina Głogówek dzierżawiła od powiatu prudnickiego. Tym samy miał złamać przepisy ustawy o samorządzie gminnym i gospodarce nieruchomościami. Zdaniem oskarżonego mogło dojść do takiej transakcji, a finalizując ją opierał się na opinii prawnika urzędu miejskiego.
- Będąc burmistrzem Głogówka nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku gospodarowania mieniem komunalnym – przedstawia zarzuty Aneta Grzegorzek z Prokuratury Rejonowej w Prudniku. - Wbrew zawartej notarialnie umowie darowizny nie wykorzystał na cele publiczne nieruchomości o łącznym obszarze 0,72 hektara, którą powiat prudnicki darował gminie Głogówek. Nadto przekroczył swoje uprawnienia, sprzedając wydzieloną cześć tej nieruchomości parafii rzymskokatolickiej w Głogówku. W konsekwencji doprowadziło to do odwołania darowizny przez powiat prudnicki i naraziło gminę Głogówek na konieczność zwrotu jej przedmiotu, czym działał na szkodę interesu publicznego gminy Głogówek.

W toku postępowania przygotowawczego Andrzej K. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wystąpił o warunkowe umorzenie postępowania. Termin rozprawy sąd wyznaczył na 26 listopada. Gmina Głogówek wypłaciła powiatowi prudnickiemu uzyskane za sprzedaż terenu ponad 30 tysięcy złotych. Z oskarżonym w tej sprawie nie udało nam się dzisiaj skontaktować.
Aneta Grzegorzek

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Kędzierzyn-Koźle: 3 oszustki splądrowały mieszkanie 78-latki Poprosiły o szklankę wody, w zamian splądrowały mieszkanie i okradły 78-latkę. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (4.12) w Kędzierzynie-Koźlu na Osiedlu Piastów… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej. Dwie osoby lekko ranne Dwie osoby, w tym 3-letnie dziecko zostały niegroźnie ranne w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Sucha pod Strzelcami… » więcej 2019-12-05, godz. 13:15 Karetki będą stały w kolejce przed SOR-em. Lekarze z USK w Opolu nie są w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów Zmiany na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Karetki z pacjentami muszą czekać przed kliniką do momentu, aż lekarze skończą przyjmować… » więcej 2019-12-05, godz. 13:07 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej w powiecie strzeleckim Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 12.00. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, najprawdopodobniej nikomu nic się nie… » więcej 2019-12-05, godz. 12:30 Zmiany personalne we władzach gminy Krapkowice Zmiany personalne w urzędzie gminy Krapkowice i jednej z podległych spółek. Fotel stracił prezes spółki zarządzającej basenem, zastąpi go pierwszy zastępca burmistrza… » więcej 2019-12-05, godz. 12:15 Krapkowice: chciał nastraszyć recepcjonistkę, więc zgłosił napad, którego nie było 62-latek postawił na nogi wszystkich policjantów z Krapkowic. Zgłosił napad, którego nie było, bo… chciał przestraszyć pracownicę hotelu. Czym kobieta mu się naraziła… » więcej 2019-12-05, godz. 11:30 Opole zajęło 10 miejsce w rankingu „Najlepsze miasta dla seniorów 2019”. "Codziennie z tych placówek korzysta blisko 900… - Myślę, że powinniśmy znaleźć się w rankingu zdecydowanie wyżej - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »