Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-05, 18:45 Autor: Daniel Klimczak

Ciąg dalszy problemów brzeskiego szpitala. "To może doprowadzić do wyprowadzenia placówki z sieci szpitali"

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Mimo przyjętego w ubiegłym tygodniu planu naprawczego brzeskiego szpitala, lecznica wciąż zmaga się z problemami. Dyrekcja placówki ma coraz mniej czasu na znalezienie obsady mogącej zapewnić dalszą pracę oddziału wewnętrznego.
Trudna sytuacja interny rozpoczęła się, gdy 4 lekarzy złożyło wypowiedzenia skarżąc się na przeciążenie obowiązkami. Szpitalowi do tej pory nie udało się znaleźć lekarza chcącego podjąć pracę na oddziale, co może grozić jego zamknięciem od grudnia, kiedy skończą się okresy wypowiedzeń rezygnujących z pracy medyków.

- Lekarza trzeba znaleźć do końca miesiąca. Ta obsada, która jest nie gwarantuje ciągłości pracy oddziału, możemy zabezpieczyć ewentualnie dyżury, natomiast oddział nie będzie zabezpieczał SOR-u, nie będzie przyjmował pacjentów planowych, więc to oznacza w praktyce likwidację oddziału - wyjaśnia dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Kamil Dybizbański.

Zamknięcie interny mogłoby wywołać poważne problemy w działaniu SOR-u, a nawet całej lecznicy, jednak dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk uspokaja, że taki scenariusz jest jego zdaniem mało prawdopodobny.

- Szpital bez oddziału internistycznego miałby duże problemy z funkcjonowaniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mogłoby to doprowadzić do wyprowadzenia szpitala z sieci, aczkolwiek nie przewidujemy, że będzie problem poważniejszy z oddziałem internistycznym. Dyrektor poszukuje i zabiega o pozyskanie obsady - wskazuje.

Dodajmy, że personalny kryzys na brzeskiej internie rozpoczął się latem, gdy z pracy odszedł jeden z medyków, a kolejny poszedł na zwolnienie lekarskie. Wówczas obowiązki spadły na resztę personelu, która uznała, że nie jest w stanie pracować w takich warunkach.
Kamil Dybizbański
Robert Bryk

Wiadomości z regionu

2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej 2019-11-13, godz. 16:30 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 15:45 Prace ekshumacyjne w grobie powstańczym pod Górą św. Anny [ZDJĘCIA] Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. Zarośnięte miejsce było od dawna zapomniane… » więcej 2019-11-13, godz. 15:30 Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Mieszkańcy plotkowali, że oskarżona przekazywała dzieci do adopcji - Mówiło się o tym, że dzieci rodziła w szpitalu, a później przekazywała je do adopcji - twierdzi jedna z byłych mieszkanek Ciecierzyna, która zeznawała ws. zabójstwa… » więcej 2019-11-13, godz. 15:15 Oleska w Opolu będzie przejezdna, ale... nie do końca Będzie przejezdna, jednak w części - ślepa. Od piątku (15.11) zmieni się organizacja ruchu na ul. Oleskiej w Opolu. Zakończy się oficjalnie remont ulicy od strony… » więcej 2019-11-13, godz. 14:45 W Kędzierzynie-Koźlu sadzą drzewa wysokie na 6 metrów Tych sadzonek nie można nazwać małymi - mają od 6 do 8 metrów wysokości. Te największe, dostępne w szkółkach drzewa, sadzone są właśnie wzdłuż wyremontowanej niedawno… » więcej 2019-11-13, godz. 14:15 Mieszkańcy Czarnowąs w czwartek i piątek będą mieli zimne kaloryfery Jutro (14.11) od godziny 8 do 15 nastąpi przerwa w dostawie ciepła do odbiorców w Opolu-Czarnowąsach, mieszkań przy ulicach: Zamoyskiego, Jaśminowej, Dolnej, Nowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »