Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-05, 18:45 Autor: Daniel Klimczak

Ciąg dalszy problemów brzeskiego szpitala. "To może doprowadzić do wyprowadzenia placówki z sieci szpitali"

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Mimo przyjętego w ubiegłym tygodniu planu naprawczego brzeskiego szpitala, lecznica wciąż zmaga się z problemami. Dyrekcja placówki ma coraz mniej czasu na znalezienie obsady mogącej zapewnić dalszą pracę oddziału wewnętrznego.
Trudna sytuacja interny rozpoczęła się, gdy 4 lekarzy złożyło wypowiedzenia skarżąc się na przeciążenie obowiązkami. Szpitalowi do tej pory nie udało się znaleźć lekarza chcącego podjąć pracę na oddziale, co może grozić jego zamknięciem od grudnia, kiedy skończą się okresy wypowiedzeń rezygnujących z pracy medyków.

- Lekarza trzeba znaleźć do końca miesiąca. Ta obsada, która jest nie gwarantuje ciągłości pracy oddziału, możemy zabezpieczyć ewentualnie dyżury, natomiast oddział nie będzie zabezpieczał SOR-u, nie będzie przyjmował pacjentów planowych, więc to oznacza w praktyce likwidację oddziału - wyjaśnia dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Kamil Dybizbański.

Zamknięcie interny mogłoby wywołać poważne problemy w działaniu SOR-u, a nawet całej lecznicy, jednak dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk uspokaja, że taki scenariusz jest jego zdaniem mało prawdopodobny.

- Szpital bez oddziału internistycznego miałby duże problemy z funkcjonowaniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mogłoby to doprowadzić do wyprowadzenia szpitala z sieci, aczkolwiek nie przewidujemy, że będzie problem poważniejszy z oddziałem internistycznym. Dyrektor poszukuje i zabiega o pozyskanie obsady - wskazuje.

Dodajmy, że personalny kryzys na brzeskiej internie rozpoczął się latem, gdy z pracy odszedł jeden z medyków, a kolejny poszedł na zwolnienie lekarskie. Wówczas obowiązki spadły na resztę personelu, która uznała, że nie jest w stanie pracować w takich warunkach.
Kamil Dybizbański
Robert Bryk

Wiadomości z regionu

2020-12-05, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 359 nowych zachorowań i 23 zgony. To bilans kolejnej doby pandemii na Opolszczyźnie U kolejnych 359 mieszkańców Opolszczyzny potwierdzono w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem. W regonie mamy też 23 nowe ofiary śmiertelne wśród… » więcej 2020-12-05, godz. 20:03 Potrzebny sprzęt do gimnastyki stawów. Rada Seniorów Miasta Opola prosi o pomoc Rada Seniorów Miasta Opola chce zebrać sprzęt do drobnej gimnastyki domowej dla najstarszych mieszkańców osiedla Dambonia. To osoby, które borykają się… » więcej 2020-12-05, godz. 18:22 Zderzenie trzech pojazdów na DK 40. Są ranni [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe zderzyły się z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Wierzbiec w powiecie prudnickim. Dwie osoby odniosły obrażenia. » więcej 2020-12-05, godz. 17:30 Rekonstruktorzy odtworzyli fragment walk o Górę św. Anny. Widowisko będzie można wkrótce obejrzeć w internecie Rekonstruktorzy z Poznania, Kielc i Rzeszowa odtworzyli fragment bitwy o Górę św. Anny, do której doszło w czasie III Powstania Śląskiego. To kolejna tego… » więcej 2020-12-05, godz. 17:23 Silny wiatr spowodował straty nad Jeziorem Nyskim. Uszkodzone zostały łodzie i pomost Niespokojny weekend na wodach Jeziora Nyskiego. Silny wiatr uszkodził jeden z pomostów a także 4 łodzie. » więcej 2020-12-05, godz. 17:00 51 elewów będzie mogło wstąpić w szeregi armii. Złożyli przysięgę wojskową w jednostce opolskich logistyków 51 elewów służby przygotowawczej złożyło przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Tym samym zakończyli oni 4-tygodniowe szkolenie podstawowe… » więcej 2020-12-05, godz. 16:28 Zamek Piastów Śląskich będzie lepiej chroniony. W zabytkowym obiekcie będzie nowy monitoring i system antywłaman… Brzeski zamek będzie wkrótce lepiej chroniony przed wandalami i złodziejami. Zabytkowy obiekt doczeka się wymiany i rozbudowy prawie 20-letniego systemu antywłamaniowego… » więcej 2020-12-05, godz. 15:46 Młodzi z Zawadzkiego mogą mieć wpływ na życie gminy. Trwa nabór do Zespołu Konsultacyjno-Doradczego Młodzieży… Młodzi z Zawadzkiego chcą mieć wpływ na życie gminy. Trwa nabór chętnych do Zespołu Konsultacyjno-Doradczego Młodzieży przy burmistrzu Zawadzkiego na… » więcej 2020-12-05, godz. 15:22 Program likwidacji "kopciuchów" w gminie Kluczbork ma już 3 lata. W tym roku dofinansowano blisko 50 inwestycji w nowoczesne… 47 starych pieców udało się tego roku wymienić w gminie Kluczbork dzięki programowi samorządu. » więcej 2020-12-05, godz. 14:58 Kędzierzyn-Koźle: Od stycznia nowe zasady dotacji do zbiorników na deszczówkę, wymianę pieców i fotowoltaikę Od nowego roku w Kędzierzynie-Koźlu będzie możliwe dofinansowanie zakupu i montażu zbiorników na deszczówkę. Zmieniły się również zasady otrzymywania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »