Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-26, 13:45 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg umarza zadłużenie szpitalowi. "Dziś jest na to najwłaściwszy moment"

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
426 tysięcy złotych zaległego podatku od nieruchomości umorzy Brzeskiemu Centrum Medycznemu gmina Brzeg. W ten sposób samorząd chce wspomóc lecznicę w rozwiązaniu jej problemów finansowych.
Zaległości narastały od kilku lat, jednak samorząd tłumaczy, że wcześniej nie mógł zdecydować o tego typu pomocy. Burmistrz Jerzy Wrębiak wskazuje, że spory wpływ na decyzję miały zapoczątkowane pod koniec ubiegłego roku zmiany zaproponowane przez nowe władze lecznicy.

- Dzisiaj wydaje mi się, że jest to najwłaściwszy moment, aby wesprzeć szpital i te zadania są zasadne. Te rozmowy toczyły się od dłuższego czasu, tyle tylko, że aby skorzystać z tych możliwości, muszą być przesłanki odpowiednie spełnione. Wcześniej nie było programu restrukturyzacji, nie było działań naprawczych - dodaje.

Decyzja władz miasta oznacza sporą poprawę kondycji szpitala, którego zadłużenie wymagalne oscyluje w granicach 5 milionów złotych. Dzięki umorzeniu podatku, lecznica zyska większe możliwości w zakresie, między innymi, sięgania po kredyty.

To jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów BCM-u. W ostatnim czasie sporym wyzwaniem dla większości szpitali jest epidemia koronawirusa. Placówka zmaga się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na środki ochrony osobistej, dlatego też apeluje o przekazywanie kombinezonów, masek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji. Osoby bądź firmy, które mogą pomóc, proszone są o kontakt pod numerem 77 444 65 72.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2020-04-10, godz. 20:35 Orędzie Prezydenta RP w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. "Ofiarami były osoby, które kochały Polskę" Prezydent Andrzej Duda wygłosił uroczyste orędzie w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Powiedział, że była to największa tragedia w powojennej historii Pols… » więcej 2020-04-10, godz. 20:30 Mimo pandemii zachowali tradycje. Opolscy rolnicy przygotowali krzyżyki Mają przynieść urodzaj i zabezpieczyć uprawy przed klęskami żywiołowymi, a samym rolników ochronić przed wypadkami i nieszczęściem. Zgodnie z wielkanocną tradycją… » więcej 2020-04-10, godz. 20:00 Życzenia od harcerek i harcerzy ZHR na czas świąt Wspólnota Podsudeckich Związków Drużyn Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za pośrednictwem Radia Opole składa wszystkim świąteczne życzen… » więcej 2020-04-10, godz. 20:00 Choć nie przecinano wstęgi, to nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu już działa. Przez koronawirusa nie pracuje jednak… Mimo, że nie przecinano wstęgi, to nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu przeprowadza już zabiegi medyczne. » więcej 2020-04-10, godz. 19:45 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. "Suwerenne państwo powinno w pełni wyjaśnić okoliczności śmierci jego elit w Smol… Katastrofa smoleńska była też wstrząsem dla opolskiego parlamentarzysty Jerzego Czerwińskiego. Będąc posłem poznał część z uczestników tragicznego lotu do Smoleńska… » więcej 2020-04-10, godz. 19:15 10. rocznica katastrofy smoleńskiej - z archiwum Radia Opole. Opolskie Krystyny wspominają Krystynę Bochenek - Odeszli politycy, mężowie stanu. Od nas odeszła przyjaciółka - Kryśka - tak zmarłą tragicznie w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek senatu Krystynę Bochenek… » więcej 2020-04-10, godz. 19:00 Program „Maseczka ochronna dla mieszkańców” rusza w gminie Prudnik Dwie maseczki ochronne wielorazowego użytku trafią do każdej rodziny w gminie Prudnik. Po raz pierwszy przeprowadzono też antywirusową dezynfekcję tego miasta… » więcej 2020-04-10, godz. 18:45 Cztery kolejne osoby w regionie zakażone koronawirusem. COVID-19 potwierdzono już u 132 osób Ministerstwo Zdrowia potwierdziło obecność koronawirusa u czterech kolejnych osób na Opolszczyźnie. To trzy kobiety oraz mężczyzna. W sumie na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-04-10, godz. 18:30 Ministerstwo Zdrowia zezwoliło na sezonową wymianę opon. Jednak pod pewnymi warunkami Sezonowa wymiana opon jest dozwolona w trakcie pandemii, ale pod pewnymi warunkami - poinformował w komunikacie na swojej stronie Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego… » więcej 2020-04-10, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka nie poddaje się epidemii. Jest wsparcie dla seniorów i językowe lekcje online Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim dołączyło do akcji #opolskiesiewspiera. Przypomnijmy, to inicjatywa pod patronatem marszałka Andrzeja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »