Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-04, 11:55 Autor: Maria Klusik

W PSL trwają przymiarki do wyborów prezydenckich. Władysław Kosiniak-Kamysz naturalnym kandydatem

Antoni Konopka [fot. Martyna Bobrowska]
Antoni Konopka [fot. Martyna Bobrowska]
- Jesteśmy otwarci na dyskusję, zależy nam na kandydacie, który skutecznie będzie w stanie zjednoczyć opozycję - przyznał w rozmowie "W cztery oczy" radny wojewódzki PSL Antoni Konopka pytany o kandydata ludowców w wyborach prezydenckich.
- Jesteśmy otwarci, myślimy o tym, ażeby kontrkandydatem dla obecnego prezydenta Andrzeja Dudy był najlepszy kandydat, który ma największe szanse, aby tutaj odnieść zwycięstwo jako Polskie Stronnictwo Ludowe, ale i nie tylko. Jako ta grupa, która uważa, że należy dokonać zmiany myśląc o przyszłości Polski.

Polskie Stronnictwo Ludowe zaapelowało do partii opozycyjnych o wyłonienie jednego kandydata do startu w wyborach prezydenckich. W ocenie naszego rozmówcy wyborcy oczekują raczej kandydatów wyrazistych. Pytaliśmy, czy to prawda, że Władysław Kosiniak- Kamysz ma poparcie Donalda Tuska?

- Oczywiście możemy powiedzieć, ze nie ma dymu bez ognia, zawsze gdzieś jest ziarenko prawdy, ale plotki.... My wszyscy lubimy plotki, bardzo są interesujące, a myślę, że czas pokaże, bo mówi się o tym, że ktoś czeka na decyzję Tuska dotyczącą jego decyzji, czy będzie startował na prezydenta. Jest chyba pewne, że kiedy minister Kosiniak był w rządzie Donalda Tuska, to był jednym z tych ministrów, do którego pan premier Tusk miał bardzo duże zaufanie.

Naturalnym kandydatem ludowców jest prezes PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz jednak podkreślił, że jeśli jakiś inny kandydat opozycji będzie miał większe poparcie, to ustąpi i będzie go wspierał.

Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski potwierdził dziś w radiowej jedynce, że kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda, a jego obóz czeka na decyzję urzędującego prezydenta. Wybory prezydenckie odbędą się w maju przyszłego roku.

Konopka pytany o ewentualny powrót na stanowisko marszałka regionu odpowiadział, że jak najbardziej zakłada swój powrót do zarządu województwa. Najbliższa sesja sejmiku odbędzie się najprawdopodobniej w ostatni wtorek listopada.
Antoni Konopka
Antoni Konopka

Wiadomości z regionu

2019-11-21, godz. 21:45 Niebezpieczny wieczór na opolskich drogach. Śmiertelny wypadek koło Praszki Na drodze krajowej nr 45 miejscowości Kowale samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Do tego zdarzenia doszło po godzinie 21. To jest odcinek między Praszką… » więcej 2019-11-21, godz. 21:00 Na Politechnice Opolskiej gotowali studenci z całego świata. Bariera językowa nie stanowiła problemu Międzynarodowy Dzień Gotowania na Politechnice Opolskiej. Dział współpracy międzynarodowej wraz z Instytutem Konfucjusza zorganizował smaczny wieczór. Studenci… » więcej 2019-11-21, godz. 20:00 Nyski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ma 15 lat. "Z cukrzycą da się żyć, tylko trzeba wiedzieć jak" Nyscy diabetycy świętowali dziś (21.11) 15-lecie istnienia zrzeszającej ich organizacji. Podczas gali w miejscowym muzeum nie brakowało wspomnień, wzruszeń, a… » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Opole będzie miało autobusy elektryczne Ratusz zakupi elektryczne autobusy dla Opola. Urząd miasta wygrał konkurs ogólnopolski, dzięki któremu Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało 14 milionów… » więcej 2019-11-21, godz. 19:00 Do trzech razy sztuka? Skarbimierz-Osiedle zapowiada kolejne podejście do walki o prawa miejskie Skarbimierz-Osiedle nie rezygnuje ze starań o prawa miejskie. Władze gminy ponownie zachęcają mieszkańców do wypełniania ankiet, w których mogą oni określić, jaki… » więcej 2019-11-21, godz. 18:45 Trzy nowe wozy dla strażaków z gminy Walce W tym roku strażacy z gminy Walce wzbogacili się o trzy nowe samochody. Nie wszystkie są firmowo nowe, ale i tak druhowie są z nich zadowoleni, bo wymieniły wysłużone… » więcej 2019-11-21, godz. 18:00 Na co dzień pomagają innym, dzisiaj mają święto. W Opolu zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Pracownicy socjalni mają dziś (21.11) swoje święto. W Opolu szczególny dzień dla wszystkich pracowników służb społecznych połączono z 20-leciem Regionalnego Ośrodka… » więcej 2019-11-21, godz. 16:54 Policjanci poszukują świadków wypadku Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku drogowego z 12 listopada. Do zdarzenia doszło na ulicy Wrocławskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Niemodlińską. » więcej 2019-11-21, godz. 16:45 Ostatnia droga Jana Labusa. W pożegnaniu burmistrza Ozimka wzięły udział setki osób Ozimek pożegnał Jana Labusa. W ostatniej drodze zmarłemu w niedzielę (17.11) burmistrzowi towarzyszyli współpracownicy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych… » więcej 2019-11-21, godz. 16:45 Droga wojewódzka 414 w Lubrzy oddana do użytku. Przecięcia wstęgi nie było. "Wybudowaliśmy coś na kształt obwodnicy..… Droga wojewódzka 414 w Lubrzy oddana do użytku. Zakończono przebudowę drogi między Białą a Prudnikiem. Za blisko 30 mln złotych wymieniono 4 kilometry nawierzchni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »