Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-30, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Najlepsi uczniowie w regionie odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. "To ciężka praca i systematyczna nauka"

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
93 uczniów opolskich liceów ogólnokształcących i techników otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów zorganizowano w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Do końca roku szkolnego konto stypendystów będzie zasilane o 300 złotych.
- Po maturze zamierzam iść na akademię wojsk lądowych. Chciałbym spróbować swoich sił w jednostkach specjalnych. Być w gronie najlepszych uczniów to dla mnie niesamowite wyróżnienie - mówi Denis Pawełek z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie. - Uzyskałem średnią 5,64, co nie było takie łatwe, biorąc pod uwagę, że jestem w klasie mundurowej i miałem bardzo dużo wyjazdów i zawodów wojskowych, w których również udawało mi się zdobyć wysokie miejsca.

- Była wysoka średnia 5,76. To jest ciężka praca i przede wszystkim systematyczna nauka. Były tylko cztery piątki, reszta szóstek na 12 przedmiotów. To ja się tak właśnie garnę do nauki, a to rodzice mówią czasem, żebym przestał tak się uczyć. Są ze mnie dumni i mnie wspierają - dodaje Filip Szpryngiel z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.

Każda szkoła mogła wytypować do stypendium tylko jednego ucznia. - Trzeba mieć albo najwyższą średnią w szkole, albo wyróżniać się spośród innych osób i mieć średnią ocen powyżej 4,75 - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Są takie średnie, które zapierają dech w piersiach. Trzeba naprawdę wykazać się niesamowitą wiedzą, bo ocena celująca jest wtedy, kiedy uczeń zdecydowanie wybiega poza podstawę, poza program. To jest to, co wie dodatkowo. Naprawdę trzeba ściągać czapki z głów przed takimi osobami.

30 wniosków o przyznanie jednorazowego stypendium 3 000 złotych trafiło do ministra edukacji narodowej. Wnioski zostaną dopiero rozpatrzone.
stypendyści
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej 2020-10-21, godz. 16:57 Koronawirus w dwóch szkołach podstawowych z Opola. 63 uczniów skierowano na dozór epidemiczny Kolejne infekcje koronawirusem potwierdzono w dwóch szkołach podstawowych z Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***