Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-30, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Najlepsi uczniowie w regionie odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. "To ciężka praca i systematyczna nauka"

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów [fot. Katarzyna Doros]
93 uczniów opolskich liceów ogólnokształcących i techników otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów zorganizowano w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Do końca roku szkolnego konto stypendystów będzie zasilane o 300 złotych.
- Po maturze zamierzam iść na akademię wojsk lądowych. Chciałbym spróbować swoich sił w jednostkach specjalnych. Być w gronie najlepszych uczniów to dla mnie niesamowite wyróżnienie - mówi Denis Pawełek z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie. - Uzyskałem średnią 5,64, co nie było takie łatwe, biorąc pod uwagę, że jestem w klasie mundurowej i miałem bardzo dużo wyjazdów i zawodów wojskowych, w których również udawało mi się zdobyć wysokie miejsca.

- Była wysoka średnia 5,76. To jest ciężka praca i przede wszystkim systematyczna nauka. Były tylko cztery piątki, reszta szóstek na 12 przedmiotów. To ja się tak właśnie garnę do nauki, a to rodzice mówią czasem, żebym przestał tak się uczyć. Są ze mnie dumni i mnie wspierają - dodaje Filip Szpryngiel z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.

Każda szkoła mogła wytypować do stypendium tylko jednego ucznia. - Trzeba mieć albo najwyższą średnią w szkole, albo wyróżniać się spośród innych osób i mieć średnią ocen powyżej 4,75 - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Są takie średnie, które zapierają dech w piersiach. Trzeba naprawdę wykazać się niesamowitą wiedzą, bo ocena celująca jest wtedy, kiedy uczeń zdecydowanie wybiega poza podstawę, poza program. To jest to, co wie dodatkowo. Naprawdę trzeba ściągać czapki z głów przed takimi osobami.

30 wniosków o przyznanie jednorazowego stypendium 3 000 złotych trafiło do ministra edukacji narodowej. Wnioski zostaną dopiero rozpatrzone.
stypendyści
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2020-02-17, godz. 21:30 Namysłów nie chce płacić prawie 7-milionowej kary za nieprawidłowości przy wycince drzew. Miasto odwołało się od kary nałożonej… Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-17, godz. 20:30 Ozimek ma nowego sternika. Mirosław Wieszołek został zaprzysiężony na stanowisko burmistrza Mirosław Wieszołek oficjalnie przejął urząd burmistrza Ozimka. Zaprzysiężenie odbyło się podczas uroczystej sesji rady gminy. » więcej 2020-02-17, godz. 19:00 Głogówek: problemy związane z oczyszczalnią ścieków groziły katastrofą ekologiczną Zagrożeniem dla środowiska naturalnego stała się oczyszczalnia ścieków w Głogówku. Dlatego zdecydowano o jej modernizacji. Oczyszczone ścieki z tej instalacji… » więcej 2020-02-17, godz. 18:30 Policja szuka właściciela, który porzucił głodzonego psa. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą Porzucony pies z łapami związanymi taśmą klejącą i wystającymi żebrami został znaleziony przy drodze w kierunku Bogacicy w powiecie kluczborskim. Na zagłodzonego… » więcej 2020-02-17, godz. 18:00 "To nie tylko wspaniały dziennikarz, ale i dobry człowiek". Tak Janusz Sanocki wspomina Marka Świercza - Marka Świercza znałem od lat 90. i zawsze uważałem go za niebywale rzetelnego, odważnego i uczciwego dziennikarza - tak zmarłego w czwartek (13.02) redaktora… » więcej 2020-02-17, godz. 16:45 Rajmund Miller krytykuje głosowanie nad budżetem państwa. Wylicza odrzucone poprawki Koalicja Obywatelska zgłaszała poprawki do budżetu, Prawo i Sprawiedliwość odrzucało je. Na konferencji prasowej mówił o tym Rajmund Miller, opolski poseł Platformy… » więcej 2020-02-17, godz. 16:30 Młodzieżowi działacze PiS zainaugurowali kampanię prezydencką w regionie. "Jako młodzi ludzie możemy wpływać na Polskę" Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zainaugurowało kampanię prezydencką. Podczas dzisiejszej (17.02) konferencji prasowej w Namysłowie działacze młodzieżówki… » więcej 2020-02-17, godz. 16:20 Opolscy parlamentarzyści wspominają Marka Świercza. Pożegnanie naszego kolegi jutro 'Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata dziennikarskiego. Nikt nie będzie go w stanie zastąpić'. Tuż po zakończeniu Niedzielnej Loży Radiowej… » więcej 2020-02-17, godz. 16:00 Marszałkowska Inicjatywa Sołecka, czyli 5 tysięcy dla każdej wsi w ciągu 3 lat Do 5 tysięcy złotych pomocy na sołectwo - to pomysł urzędu marszałkowskiego, który w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej chce pomóc mieszkańcom najmniejszych… » więcej 2020-02-17, godz. 15:00 Marcin Ociepa popiera reelekcję Andrzeja Dudy. "Celem jest zwycięstwo w pierwszej turze, bo w drugiej bywa różnie" Rozpoczęła się opolska część kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Reelekcję poparł na konferencji prasowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i wiceprezes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »