Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-14, 10:41 Autor: Maria Klusik

"Właściwie wszyscy są zadowoleni oprócz Koalicji". Powyborczy komentarz Bogusława Mrukota w Radiu Opole

Bogusław Mrukot [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bogusław Mrukot [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych jest zasłużone i przewidywalne. Relatywnie o przegranej może mówić tylko Koalicja Obywatelska.
- Koalicja procentowo ma mniej niż cztery lata temu łącznie z Nowoczesną - skomentował w "Poglądach i osądach" wstępne wyniki wyborcze redaktor Nowej Trybuny Opolskiej Bogusław Mrukot.

- Właściwie wszyscy są zadowoleni oprócz Koalicji. Myślę, że narośnie jakiś trend do przeszeregowań. Mówiąc krótko, możliwy jest "zamach" na Schetynę - stwierdził dziennikarz.

- Moja refleksja jest taka, że od chyba wyborów samorządowych gdzie Platforma relatywnie, czyli Koalicja wypadła, dość dobrze w stosunku do PiS, bo wtedy mówili o klęsce 7% było różnicy, no dzisiaj tej różnicy jest grubo więcej. Coś zaspała, albo czegoś nie zrobiła, albo coś zrobiła źle i jak się nie zastanowią co zrobili źle, no to przy następnych wyborach może być już te 11%, 12%.

W ocenie redaktora NTO o sukcesie może mówić Lewica, która wróciła do sejmu, a także Koalicja Polska, czyli PSL i Ruch Kukiz '15.

- Choć tu bym poczekał na informację, kto ma więcej mandatów: ludowcy, czy kukizowcy - powiedział Bogusław Mrukot.

Jak ocenił nasz gość Mniejszość Niemiecka przespała ostatnie 2 - 3 lata i ona także może się czuć przegraną.

- Część elektoratu Mniejszości Niemieckiej dotychczasowego, moim zdaniem zagłosowała na PiS. To było już widać od wyborów samorządowych przez europarlament. Co wskazuje, że tak zwany element poczucia tożsamości się wypala. Mówiąc cynicznie kiedyś to był ten paszport niemiecki i praca... Teraz jest dla każdego i poza tym elektorat Mniejszości zazwyczaj był elektoratem wiejskim. Na wsi jest powszechna aprobata raczej dla polityki PiS-u.
Bogusław Mrukot
Bogusław Mrukot

Wiadomości z regionu

2019-12-15, godz. 19:15 Mieszkańcy Głogówka mogą korzystać z bezpłatnego lodowiska. Niewykluczone, że w przyszłości ślizgawka trafi na miejscowy… Mieszkańcy Głogówka mogą już korzystać z lodowiska przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 2. Pierwszy raz po niemal rocznej przerwie, na taflę wyjechało kilkanaścioro… » więcej 2019-12-15, godz. 19:15 Głogówek bawi się i pomaga, także Polakom na Litwie. W mieście odbył się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy Stoiska ze smakołykami i świątecznymi ozdobami, przejażdżki saniami Mikołaja czy świąteczne pieśni. To wszystko czekało dziś (15.12) na odwiedzających jarmark… » więcej 2019-12-15, godz. 19:00 Wypadek przy ul. Technologicznej w Opolu Do zderzenia trzech aut doszło w Opolu, przy ul. Technologicznej. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jeden z samochodów leży na boku. Trasa jest całkowicie zabl… » więcej 2019-12-15, godz. 18:15 Będą mówić o przebiegu obwodnicy Olesna. Ruszają spotkania w terenie Ruszają spotkania informacyjne dot. planowanej budowy obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Pierwsze - w poniedziałek (16.12) o godz 16 w Miejskim Domu… » więcej 2019-12-15, godz. 17:50 O prawyborach w PO i kandydatach na prezydenta Polski rozmawiali goście Niedzielnej Loży Radiowej Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała Jacka Jaśkowiaka w prawyborach i została oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Prawybory w… » więcej 2019-12-15, godz. 17:15 Na jeden dzień Opole stało się stolicą niemieckiej kolędy. Weihnachtsmarkt na rynku Dbają o zachowanie tożsamości kulturowej i pokazują, że Opole może kojarzyć się także z kolędą niemiecką. Z inicjatywy Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2019-12-15, godz. 16:50 Jest już dwóch kandydatów na burmistrza Ozimka Opolska delegatura PKW potwierdza na swojej stronie, że zarejestrowały się dwa komitety, które chcą wystawić swoich kandydatów w wyborach uzupełniających na burmistrza… » więcej 2019-12-15, godz. 15:30 Opolski biskup pomocniczy z opłatkiem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Opolski biskup pomocniczy ks. Paweł Stobrawa odprawił mszę w szpitalnej kaplicy oraz podzielił się opłatkiem z pracownikami i pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2019-12-15, godz. 14:51 "Rękodzieło ucieszy bardziej, niż chińszczyzna". W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Prezentów Świąteczne kawy, szydełkowe chusty, czy afrykańskie instrumenty mają być alternatywą dla marketowych zestawów kosmetyków i nietrafionych prezentów. Ponad 20 wystawców… » więcej 2019-12-15, godz. 14:45 "Nie ma wygranych, czy przegranych. Liczy się właściwa komunikacja." Opolskie Centrum Profilaktyki Środowiskowej realizuje… Poszerzenie wiedzy rodziców na temat aktualnych trendów w wychowywaniu dzieci jest celem cyklu spotkań 'Skuteczne Wychowanie 2019', organizowanych przez stowarzyszenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »