Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Poseł Sanocki urządził pikietę przed urzędem wojewódzkim. Trzeci dzień kontynuuje głodówkę

Poseł Sanocki urządził pikietę przed urzędem wojewódzkim. Trzeci dzień kontynuuje głodówkę [fot. Katarzyna Doros]
Poseł Sanocki urządził pikietę przed urzędem wojewódzkim. Trzeci dzień kontynuuje głodówkę [fot. Katarzyna Doros]
Poseł Sanocki urządził pikietę przed urzędem wojewódzkim. Trzeci dzień kontynuuje głodówkę [fot. Katarzyna Doros]
Poseł Sanocki urządził pikietę przed urzędem wojewódzkim. Trzeci dzień kontynuuje głodówkę [fot. Katarzyna Doros]
Poseł Janusz Sanocki trzeci dzień prowadzi protest głodowy w obronie - jak twierdzi - praw obywatelskich, czyli przywrócenia biernego prawa wyborczego do sejmu. Dziś (10.10) przed urzędem wojewódzkim zorganizował pikietę, w której wsparli go ludzie z różnych zakątków Polski.
- W całym kraju tworzy się ruch, który będzie walczył o podstawowe prawo wolnego kandydowania do sejmu. Takie głodówki i protesty będziemy cyklicznie powtarzać w kolejnych miesiącach - mówi poseł Sanocki. - Kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości indywidualnego ubiegania się o mandat posła. To przekłada się na to, że to nie posłowie i sejm kontrolują administracje ministrów, tylko jest zupełnie odwrotnie. Te partie są zorganizowane na zasadzie gangów, co degeneruje nasze życie publiczne i odbiera nam obywatelskie prawo. Protest głodowy, głodówka i okupacja pokojowa instytucji jest cywilizowaną formą walki bez użycia przemocy, którą stosował Ghandi, Martin Luter King. Wszędzie na świecie, gdzie dzieje się nieprawość, to nie podkłada się bomby, tylko ludzie właśnie w taki sposób protestują.

Przypomnijmy, Janusz Sanocki wczoraj (09.10) zamienił miejsce protestu na siedzibę swojego biura poselskiego w Nysie. We wtorek w południe "uzbrojony" w śpiwór i wodę rozpoczął strajk głodowy w siedzibie opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, ale wieczorem został wyprowadzony przez policję z gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
poseł Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2019-12-06, godz. 11:16 Sąd: pielęgniarz nie gwałcił więźnia, ale przekroczył uprawnienia Pielęgniarz z głubczyckiego więzienia Łukasz H., początkowo był oskarżany przez więźnia o przymuszenie do kontaktów seksualnych. Miało do tego dochodzić na terenie… » więcej 2019-12-06, godz. 11:14 Jazda "na suwak" i korytarze życia - to nowe obowiązki kierowców Od dziś (6.12) kierowcy mają obowiązek tworzenia tak zwanych 'korytarzy życia' oraz jazdy na suwak. Celem nowych regulacji jest ułatwienie służbom ratunkowym dojazdu… » więcej 2019-12-06, godz. 10:51 Zderzenie czterech samochodów na DK 46 [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Opola w Jakubowicach zderzyły się cztery samochody. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2019-12-06, godz. 10:30 Będzie kolorowo i świątecznie w Kluczborku. Po południu rozpocznie się Święto Światła Święto Światła połączone z Mikołajkami zaplanowano na dzisiejsze (06.12) popołudnie w Kluczborku. » więcej 2019-12-06, godz. 09:00 Otwarcie rynku w Dobrodzieniu połączono z kiermaszem bożonarodzeniowym. Początek dziś po południu Rusza jarmark bożonarodzeniowy w Dobrodzieniu. Organizatorzy zapewniają, że warto odwiedzić rynek dziś (06.12) po południu, jutro i w niedzielę. » więcej 2019-12-06, godz. 08:00 Henryk Jaschik z Krapkowic już rozwiesza lampki. W tym roku jego posesja ma być jeszcze piękniejsza Henryk Jaschik z Krapkowic coraz mocniej przygotowuje się do świąt. Czas goni i choć prace rozpoczął kilka tygodni temu, to codziennie poświęca kilka godzin na… » więcej 2019-12-06, godz. 08:00 Mieszkańcy Prudnika wspierają rodaków na Kresach. Transport z darami wyruszy w poniedziałek Zakończyła się zbiórka darów organizowana pod hasłem „Święty Mikołaj z Prudnika dla Nadwórnej”. Ta przedświąteczna akcja charytatywna ma już 20-letnią tradycję… » więcej 2019-12-05, godz. 22:00 Część nyskiego śródmieścia będzie wkrótce udostępniona dla ruchu. Na zakończenie prac w rynku trzeba będzie poczekać do… Za kilka dni kierowcy i piesi będą mogli korzystać z przebudowanej ulicy Wrocławskiej w Nysie. Na otwarcie reszty śródmieścia trzeba będzie poczekać kilka mie… » więcej 2019-12-05, godz. 21:30 Opolscy wolontariusze nagrodzeni za swoją pracę Podczas XIX Opolskiej Gali Wolontariatu nagrodzono 100 osób, które wyróżniają się pomocą na rzecz innych. Działają jako wolontariusze przy Miejskim Ośrodku Pomocy… » więcej 2019-12-05, godz. 20:30 "Cegiełki Wdzięczności". Opolska katedra wyróżniła swoich darczyńców Ponad 120 osób otrzymało dzisiaj (05.12) 'Cegiełki Wdzięczności'. Są one podziękowaniem za wsparcie przy renowacji Katedry Opolskiej. Remont świątyni trwa od 2015… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »