Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 20:44 Autor: Katarzyna Doros

Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego. "Głodówkę będę kontynuował"

Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusza Sanockiego z gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poseł startujący w nadchodzących wyborach do senatu rozpoczął w południe strajk głodowy w siedzibie opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Przypomnijmy poseł uzbrojony w śpiwór i wodę domagał się przywrócenia biernego prawa wyborczego i przywrócenia możliwości indywidualnego kandydowania do sejmu.
- Wiedząc, że jestem posłem policja wywlekła mnie siłą, tutaj przed urząd wojewódzki. Wyrzucili moje rzeczy. Jeśli tak można traktować posła, to co zrobią ze zwykłym obywatelem. Jako posłowi przysługuje mi immunitet, ochrona prawna. Nie można posła szarpać. Po raz kolejny to zlekceważono, jutro złożę na ten temat zawiadomienie. Głodówkę będę kontynuował - mówi poseł Sanocki.

Dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie komentuje tej sprawy.

Mimo, że Janusz Sanocki strajk rozpoczął w KBW w Opolu, ostatnie godziny poseł Sanocki spędził już na terenie urzędu wojewódzkiego. Poseł Sanocki zadeklarował, że wzorem Gandhiego będzie kontynuować strajk głodowy, a o swoich dalszych krokach poinformuje jutro (09.10) rano podczas konferencji prasowej.
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »