Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 20:44 Autor: Katarzyna Doros

Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego. "Głodówkę będę kontynuował"

Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusz Sanockiego z gmachu urzędu wojewódzkiego [fot. Katarzyna Doros]
Policja wyprowadziła posła Janusza Sanockiego z gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poseł startujący w nadchodzących wyborach do senatu rozpoczął w południe strajk głodowy w siedzibie opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Przypomnijmy poseł uzbrojony w śpiwór i wodę domagał się przywrócenia biernego prawa wyborczego i przywrócenia możliwości indywidualnego kandydowania do sejmu.
- Wiedząc, że jestem posłem policja wywlekła mnie siłą, tutaj przed urząd wojewódzki. Wyrzucili moje rzeczy. Jeśli tak można traktować posła, to co zrobią ze zwykłym obywatelem. Jako posłowi przysługuje mi immunitet, ochrona prawna. Nie można posła szarpać. Po raz kolejny to zlekceważono, jutro złożę na ten temat zawiadomienie. Głodówkę będę kontynuował - mówi poseł Sanocki.

Dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie komentuje tej sprawy.

Mimo, że Janusz Sanocki strajk rozpoczął w KBW w Opolu, ostatnie godziny poseł Sanocki spędził już na terenie urzędu wojewódzkiego. Poseł Sanocki zadeklarował, że wzorem Gandhiego będzie kontynuować strajk głodowy, a o swoich dalszych krokach poinformuje jutro (09.10) rano podczas konferencji prasowej.
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***