Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 10:15 Autor: Maria Klusik

"Mamy wspólne cele i pokażemy to w przyszłym sejmie". Kandydatka Lewicy w Radiu Opole

Marcelina Zawisza [fot. Marcin Skomudek]
Marcelina Zawisza [fot. Marcin Skomudek]
- Dla nas przyszły sejm będzie miejscem, w którym pokażemy po co Polsce jest lewica - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcelina Zawisza, "jedynka" na liście Lewicy do sejmu.
Jednym z postulatów wyborczych ugrupowania jest świeckie państwo. - Są wśród nas ateiści, protestanci, katolicy, ale wszyscy zgadzamy się co do tego, że musimy mieć rozdział kościoła od państwa, że kościół powinien być opodatkowany - stwierdził nasz gość.

- Ja szanuję ludzi wierzących, ale Polska nie jest krajem wyznaniowym - tłumaczyła Marcelina Zawisza.

- Ja absolutnie nie atakuję kościoła, zupełnie nie, bo to nie o to chodzi. To chodzi o to, żebyśmy w końcu wszyscy byli traktowani w naszym kraju równo. Żeby nie było uprzywilejowanych organizacji, które więcej mogą. My uważamy, że kościół powinien zostać opodatkowany, że powinien, tak jak na przykład kwiaciarka, która wykonuje usługę na ślub na przykład: robi wiązankę dla panny młodej. To ona musi zapłacić podatek a ksiądz, który tego ślubu udziela, już nie. I to jest niesprawiedliwość.

Dodajmy, że Marcelina Zawisza opowiedziała się dziś w porannej rozmowie za "bezpiecznym przerywaniem ciąży do 12 tygodnia na życzenie kobiety". - Uważamy, że powinno być w Polsce wprowadzone prawo, które w zasadzie funkcjonuje w każdym europejskim kraju poza Polską - stwierdziła.

- To nie jest tak, że aborcji w Polsce się nie dokonuje. One się dokonują w podziemiu aborcyjnym, albo one się dokonują w związku z tym, że kobiety wyjeżdżają poza granice Polski. Teraz to jest kwestia tego, ze w podziemiu aborcyjnym bardzo często narażamy swoje życie i zdrowie a wyjeżdżając za granicę, albo musimy się zadłużyć, albo musimy wydać pieniądze, których być może nie mamy. I nie może to być kwestią ekonomiczną, nie może to być kwestią, gdzie Polki narażają swoje życie i zdrowie po to, żeby decydować o swoim życiu.

Dodajmy, wybory parlamentarne już w niedzielę 13 października.
Marcelina Zawisza

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »