Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-05, 20:22 Autor: Piotr Wójtowicz

Lewicobus w Opolu. "Stabilna Praca - Dynamiczna Gospodarka"

Adrian Zandberg udzielił poparcia Marcelinie Zawiszy [fot.P.Wójtowicz]
Adrian Zandberg udzielił poparcia Marcelinie Zawiszy [fot.P.Wójtowicz]
Lewica obiecuje wyższe pensje, zniesienie umów śmieciowych, czy świadczenie 100 procent płacy na chorobowym. To część postulatów, które poznaliśmy podczas konferencji w Opolu, na którą zaproszono Adriana Zandberga. Polityk, który do stolicy regionu przyjechał lewicobusem, oficjalnie udzielił poparcia Marcelinie Zawiszy a następnie zaprezentowano pakt "Stabilna Praca - Dynamiczna Gospodarka".
To program, który ma zatrzymać depopulację i emigrację "za chlebem". Usłyszeliśmy, że najniższa pensja w urzędach powinna wynosić 3,5 tys. złotych brutto, w gospodarce 2,7 tys. i koniec z pracą na umowach śmieciowych. Tłumaczono, że sposobem na likwidację śmieciówek jest wzmocnienie uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy, której inspektorzy obecnie idą tylko tam, gdzie są zgłoszenia pracownicze - Marcelina Zawisza tłumaczyła, że to powinno się zmienić.

Pakt "Stabilna Praca - Dynamiczna Gospodarka" ma sprzyjać również przedsiębiorcom. Zakłada się m.in. możliwość opłacania ZUS-u proporcjonalnie do dochodów. Lewica zapewnia, że jak dojdzie do władzy, to państwo przejmie połowę ryzyka w innowacyjnych inwestycjach do poziomu 3,5 mld zł rocznie.
Marcelina Zawisza, pracodawca i Adrian Zandberg
Konferencja lewicy

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »