Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 16:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Patryk Jaki prosi o głosy dla Janusza Kowalskiego i Marka Kawy

Konferencja P. Jakiego, J. Kowalskiego i M. Kawy [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja P. Jakiego, J. Kowalskiego i M. Kawy [fot. Mariusz Chałupnik]
Patryk Jaki zwrócił się do swoich wyborców, aby głosy w niedzielę (13.10) przekierowali na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu. W Opolu europoseł potwierdził swoje poparcie dla Janusza Kowalskiego i udzielił go Markowi Kawie.
- To są ludzie, których Opolszczyzna potrzebuje w parlamencie - mówi Jaki. - Jest to dla nas wielka szansa, żeby Opolszczyzna się jeszcze szybciej rozwijała. Dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy rozwija się bardzo szybko, ale potrzebujemy dobrych przedstawicieli w senacie. Nie takich jak pani Danuta Jazłowiecka, która już w Europarlamencie pokazała, co robi, a tak naprawdę czego nie robi. Kolejny komunikat to moja prośba o głosy wszystkich mieszkańców regionu, aby poparli pana Janusza Kowalskiego do sejmu. Mamy fundamentalny, bardzo ważny temat z punktu widzenia wszystkich mieszkańców Opolszczyzny. Obrona SOR-u w szpitalu na Katowickiej.

Europoseł podkreślił, że gdyby nie działania Janusza Kowalskiego, to SOR w szpitalu wojewódzkim w Opolu zostałby zamknięty, a winę za to poniósłby zarząd województwa opolskiego.

- Z Patrykiem Jakim kilka już kilka lat temu mówiliśmy, że potrzebujemy silnej Opolszczyzny - dodaje Kowalski. - Opolszczyzny, która będzie miała silne instytucje, a przede wszystkim będzie broniła najsłabszych. Tych, którzy potrzebują na przykład wsparcia medycznego. Niestety zarząd województwa, to co podczas tej kampanii pokazaliśmy, zajmuje się wieloma rzeczami, ale nie rzeczą najważniejszą. To zarząd województwa za bezcen sprzedał ośrodek rehabilitacji dla dzieci w Suchym Borze. Ta sprawa jest już w prokuraturze.

Za poparcie Patrykowi Jakiemu dziękował kandydat PiS do senatu Marek Kawa i skrytykował działania kandydatki Koalicji Obywatelskiej do senatu Danuty Jazłowieckiej, gdy ta była europosłanką.

- Nie dbała ani o interesy Opolszczyzny, ani tym bardziej głosując za sankcjami i otwarciem procedury art. 7 za interesem kraju - wylicza Kawa. - Co dzisiaj by się działo, gdyby otwarto tę procedurę i uderzono by w podstawowe interesy państwa polskiego.

Patryk Jaki, Janusz Kowalski i Marek Kawa spotkają się z mieszkańcami Brzegu o godz. 15.30. Później politycy odwiedzą Namysłów (17.00), Kluczbork (18.30) i Praszkę (20.00).
Patryk Jaki
Janusz Kowalski
Marek Kawa

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 09:45 20-latek oskarżony o zgwałcenie 17-latki stanął przed sądem W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się proces Bogdana R. Prokuratura zarzuca mu, że w połowie maja w czasie imprezy w lesie, w centrum Kędzierzyna-Koźla, najpier ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:15 Sąd skazał 29-latka, który rzucał koktajlami Mołotowa. Więzienie i naprawa wyrządzonych szkód 29-letni Damian O., który w lutym obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa, został skazany. Sąd uznał, że mężczyzna planował podpalenie ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 "Blisko" - nowa miejska aplikacja w Kędzierzynie-Koźlu. Łatwa w obsłudze i darmowa Najważniejsze informacje o wydarzeniach w mieście, ostrzeżenia pogodowe, alerty o awariach sieci wodociągowych czy komunikaty policji mogą znaleźć mieszkańcy ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 Noc z benzenem w Kędzierzynie-Koźlu Od wczorajszego (21.10) wieczoru nieco podwyższony jest poziom benzenu w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Ś ... » więcej 2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »