Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 16:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Patryk Jaki prosi o głosy dla Janusza Kowalskiego i Marka Kawy

Konferencja P. Jakiego, J. Kowalskiego i M. Kawy [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja P. Jakiego, J. Kowalskiego i M. Kawy [fot. Mariusz Chałupnik]
Patryk Jaki zwrócił się do swoich wyborców, aby głosy w niedzielę (13.10) przekierowali na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu. W Opolu europoseł potwierdził swoje poparcie dla Janusza Kowalskiego i udzielił go Markowi Kawie.
- To są ludzie, których Opolszczyzna potrzebuje w parlamencie - mówi Jaki. - Jest to dla nas wielka szansa, żeby Opolszczyzna się jeszcze szybciej rozwijała. Dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy rozwija się bardzo szybko, ale potrzebujemy dobrych przedstawicieli w senacie. Nie takich jak pani Danuta Jazłowiecka, która już w Europarlamencie pokazała, co robi, a tak naprawdę czego nie robi. Kolejny komunikat to moja prośba o głosy wszystkich mieszkańców regionu, aby poparli pana Janusza Kowalskiego do sejmu. Mamy fundamentalny, bardzo ważny temat z punktu widzenia wszystkich mieszkańców Opolszczyzny. Obrona SOR-u w szpitalu na Katowickiej.

Europoseł podkreślił, że gdyby nie działania Janusza Kowalskiego, to SOR w szpitalu wojewódzkim w Opolu zostałby zamknięty, a winę za to poniósłby zarząd województwa opolskiego.

- Z Patrykiem Jakim kilka już kilka lat temu mówiliśmy, że potrzebujemy silnej Opolszczyzny - dodaje Kowalski. - Opolszczyzny, która będzie miała silne instytucje, a przede wszystkim będzie broniła najsłabszych. Tych, którzy potrzebują na przykład wsparcia medycznego. Niestety zarząd województwa, to co podczas tej kampanii pokazaliśmy, zajmuje się wieloma rzeczami, ale nie rzeczą najważniejszą. To zarząd województwa za bezcen sprzedał ośrodek rehabilitacji dla dzieci w Suchym Borze. Ta sprawa jest już w prokuraturze.

Za poparcie Patrykowi Jakiemu dziękował kandydat PiS do senatu Marek Kawa i skrytykował działania kandydatki Koalicji Obywatelskiej do senatu Danuty Jazłowieckiej, gdy ta była europosłanką.

- Nie dbała ani o interesy Opolszczyzny, ani tym bardziej głosując za sankcjami i otwarciem procedury art. 7 za interesem kraju - wylicza Kawa. - Co dzisiaj by się działo, gdyby otwarto tę procedurę i uderzono by w podstawowe interesy państwa polskiego.

Patryk Jaki, Janusz Kowalski i Marek Kawa spotkają się z mieszkańcami Brzegu o godz. 15.30. Później politycy odwiedzą Namysłów (17.00), Kluczbork (18.30) i Praszkę (20.00).
Patryk Jaki
Janusz Kowalski
Marek Kawa

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***