Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-07, 15:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Wybory parlamentarne: Sławomir Kłosowski rozlicza kontrkandydatów

Sławomir Kłosowski odnosi się do spotów opozycji [fot.P.Wójtowicz]
Sławomir Kłosowski odnosi się do spotów opozycji [fot.P.Wójtowicz]
Sławomir Kłosowski startujący z list PiS do Sejmu postanowił rozliczyć konkurentów politycznych ze spotów wyborczych emitowanych w telewizji. Na 6 dni przed wyborami zaatakował Mniejszość Niemiecką. Przypomniał m.in, że to nie PiS, tylko mniejszość najpierw zwiększyła o 200 procent administracje w samorządach, a teraz postanowili z nią walczyć. Na konferencji prasowej odniósł się także do spotu kandydatki do Senatu z Koalicji Obywatelskiej Danuty Jazłowieckiej. Druga strona także nie pozostała dłużna w wypominaniu błędów PiS.
- Pani Danuta Jazłowiecka występując w telewizyjnym spocie siedzi sobie na ławeczce i stwierdza, że za naszych rządów obniżono standardy nauki i na tym koniec. Nasuwa mi się tutaj skojarzenie z Kononowiczem - podkreśla polityk Prawa i Sprawiedliwości. Ubiegająca się o miejsce w Senacie Danuta Jazłowiecka z Koalicji Obywatelskiej wyjaśnia, skąd w spocie odniesienie do tematu edukacji. - Jeżeli my dzisiaj doprowadzamy do sytuacji, że nauczyciele mówią nam o włoskim strajku w szkołach, to oznacza, że nie będzie zajęć poza lekcyjnych. Przecież to nie jest droga do tego, byśmy mogli przygotowywać młodzież, by mogła konkurować w przyszłości na rynkach pracy.

Sławomir Kłosowski odniósł się również do kwestii ustrojowych. - PO twierdzi, że za czasów rządów PiS obniżono poziom demokracji. No to ja odsyłam Panią Danutę Jazłowiecką do konsultacji z byłym wicemarszałkiem Tomaszem Kostusiem, który pełniąc funkcję "uczył urzędników komend waruj i siad".

Tomasz Kostuś odpowiada na zarzuty: - Niech Pan Kłosowski zajmie się rozliczeniem swoich towarzyszy partyjnych, wobec których prowadzone jest postępowanie prokuratorskie, zamiast prowadzić brudną kampanie wyborczą, wracając do spraw dawno zakończonych i wyjaśnionych - ripostuje polityk Platformy Obywatelskiej.

Konfederacji "Wolność i Niepodległość" Sławomir Kłosowski wypomniał pomysł wprowadzenia Bonu Oświatowego. - Ultrakonserwatyści wprowadzają ultraliberalne rozwiązania w szkołach. Przypomnę, że prezentując pomysł przekazania rodzicom pieniędzy na edukację dzieci, nie biorą pod uwagę jednego: rodzice będą chcieli posłać dzieci do najlepszych placówek, natomiast obecnie nie mamy takiej liczby szkół, które je pomieszczą.

Lewicy przypomniał, że skoro narzekają na brak bezpłatnych posiłków w szkołach, to powinni pamiętać, że to SLD w latach 2001 - 2005 kontynuowało wycofywanie stołówek ze szkół i zastępowało je zewnętrznym cateringiem - mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Romanowi Kolkowi z KWW Mniejszość Niemiecka zarzucił niskie finansowanie w służbie zdrowia. - Będąc w koalicji z PSL i PO nie zwiększyli finansowania na ten cel - mówił Sławomir Kłosowski.
Sławomir Kłosowski, Danuta Jazłowiecka, Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »