Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-06, 20:47 Autor: Witold Wośtak

Beata Kempa i Janusz Kowalski spotkali się z mieszkańcami Brzegu i Namysłowa.

Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski, trzeci na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, przypomniał o zobowiązaniu złożonym wspólnie z Jerzym Wrębiakem, burmistrzem Brzegu, odnośnie budowy drugiego mostu na Odrze. Jego zdaniem, równie ważne jest dokończenie części obwodnicy Brzegu.
Na spotkaniach z mieszkańcami Brzegu i Namysłowa były tez poruszane pozaregionalne, ogólnopolskie kwestie dotyczące programu PiS.

- Dzisiaj uczestnicy spotkań są przede wszystkim zainteresowani utrzymaniem programów społecznych, które wprowadzono przez ostatnie 4 lata. Mowa więc o 500 plus, trzynastej i czternastej emeryturze czy wyprawkach dla uczniów. O to ludzie pytają mnie najczęściej na spotkaniach bezpośrednich w świetlicach wiejskich i dużych ośrodkach miejskich. Myślę, że również mieszkańcy Brzegu są zainteresowani tymi kwestiami - mówił Janusz Kowalski.

Beata Kempa, europoseł PiS, przyjechała do Brzegu, aby podziękować za głosy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego i poprzeć kandydatów Zjednoczonej Prawicy. - Jestem gotowa do odpowiedzi na różne pytania - zaznacza.

- Czasami one dotyczą bardzo osobistych spraw, które mieszkańcy chcą rozwiązać. Pojawiają się też sprawy ogólnopolskie, a ja czekam także na kwestie europejskie - obecnie najczęściej jestem pytana o pana Janusza Wojciechowskiego. Jestem otwarta na wszystkie pytania. Jeżeli mogę odpowiedzieć od razu, oczywiście robię to. W niektórych kwestiach trzeba natomiast przygotować się, a bywa też, że umawiamy się indywidualnie.

Janusz Kowalski zapowiada aktywną kampanię "na ostatniej prostej" przed ciszą wyborczą i wyborami parlamentarnymi.

W brzeskim spotkaniu uczestniczyli też Antoni Duda, poseł PiS i kandydat do Sejmu, oraz Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.
Janusz Kowalski
Beata Kempa

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »