Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-06, 20:47 Autor: Witold Wośtak

Beata Kempa i Janusz Kowalski spotkali się z mieszkańcami Brzegu i Namysłowa.

Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z B. Kempą i J. Kowalskim w Brzegu [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski, trzeci na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, przypomniał o zobowiązaniu złożonym wspólnie z Jerzym Wrębiakem, burmistrzem Brzegu, odnośnie budowy drugiego mostu na Odrze. Jego zdaniem, równie ważne jest dokończenie części obwodnicy Brzegu.
Na spotkaniach z mieszkańcami Brzegu i Namysłowa były tez poruszane pozaregionalne, ogólnopolskie kwestie dotyczące programu PiS.

- Dzisiaj uczestnicy spotkań są przede wszystkim zainteresowani utrzymaniem programów społecznych, które wprowadzono przez ostatnie 4 lata. Mowa więc o 500 plus, trzynastej i czternastej emeryturze czy wyprawkach dla uczniów. O to ludzie pytają mnie najczęściej na spotkaniach bezpośrednich w świetlicach wiejskich i dużych ośrodkach miejskich. Myślę, że również mieszkańcy Brzegu są zainteresowani tymi kwestiami - mówił Janusz Kowalski.

Beata Kempa, europoseł PiS, przyjechała do Brzegu, aby podziękować za głosy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego i poprzeć kandydatów Zjednoczonej Prawicy. - Jestem gotowa do odpowiedzi na różne pytania - zaznacza.

- Czasami one dotyczą bardzo osobistych spraw, które mieszkańcy chcą rozwiązać. Pojawiają się też sprawy ogólnopolskie, a ja czekam także na kwestie europejskie - obecnie najczęściej jestem pytana o pana Janusza Wojciechowskiego. Jestem otwarta na wszystkie pytania. Jeżeli mogę odpowiedzieć od razu, oczywiście robię to. W niektórych kwestiach trzeba natomiast przygotować się, a bywa też, że umawiamy się indywidualnie.

Janusz Kowalski zapowiada aktywną kampanię "na ostatniej prostej" przed ciszą wyborczą i wyborami parlamentarnymi.

W brzeskim spotkaniu uczestniczyli też Antoni Duda, poseł PiS i kandydat do Sejmu, oraz Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.
Janusz Kowalski
Beata Kempa

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***