Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-06, 19:11 Autor: Piotr Wójtowicz

Janusz Kowalski wspiera Namysłów i Brzeg w staraniach o most i obwodnicę

Janusz Kowalski wspiera Namysłów i Brzeg [fot.P.Wójtowicz]
Janusz Kowalski wspiera Namysłów i Brzeg [fot.P.Wójtowicz]
Janusz Kowalski na tydzień przed wyborami zapewnia, że jak zostanie posłem, będzie zabiegał o budowę obwodnicy Namysłowa i mostu w Brzegu. Burmistrzowie tych miast - Jerzy Wrębiak i Bartłomiej Stawiarski, oficjalnie poparli kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Janusz Kowalski tłumaczy, że w 2021 roku na finansowanie takich inwestycji ma trafić 2 mld złotych i zapewnia, że skorzystają z nich Brzeg i Namysłów.
- Włodarze tych miast, to samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością, którzy aktywnie działają na rzecz lokalnych społeczności, ale należy pamiętać, że żadna duża inwestycja infrastrukturalna w samorządach nie może być zrealizowana bez silnego wsparcia rządu - mówił Janusz Kowalski. Bartłomiej Stawiarski następnie zaznaczył - Jest nam potrzebny skuteczny poseł, który będzie pilotował te sprawy w Warszawie. - Przypominam, że obwodnica ma w przyszłości omijać Namysłów od strony południowo-wschodniej. Obecnie jej nie ma, dlatego przez centrum na dobę przejeżdża 10 tysięcy samochodów.

Burmistrz Jerzy Wrębiak odnosząc się do potrzeby budowy drugiego mostu w Brzegu podkreślał, że inwestycję wyceniono na 500 mln złotych - Ten most jest potrzebny, ponieważ obecnie samochody rozjeżdżają centrum miasta. Mamy tam ratusz i Zamek Piastów Śląskich, które pod wpływem pojazdów ciężkich ulegają degradacji.

Janusz Kowalski spotkanie z dziennikarzami na moście Piastowskim w Opolu rozpoczął od słów; silne opolskie, to silna infrastruktura i współpraca z samorządowcami.
Janusz Kowalski, Bartłomiej Stawiarski, Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »