Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-05, 22:06 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolski Mechaniczniak zamknął sezon motocyklowy 2019

Koniec sezonu motocyklowego ZSMotka 1 [fot.P.Wójtowicz]
Koniec sezonu motocyklowego ZSMotka 1 [fot.P.Wójtowicz]
Koniec sezonu motocyklowego ZSMotka 2 [fot.P.Wójtowicz]
Koniec sezonu motocyklowego ZSMotka 2 [fot.P.Wójtowicz]
Koniec sezonu motocyklowego ZSMotka 3 [fot.P.Wójtowicz]
Koniec sezonu motocyklowego ZSMotka 3 [fot.P.Wójtowicz]
Koniec z jazdą. Opolski Mechaniczniak zakończył sezon motocyklowy. Do szkoły przyjechało kilkadziesiąt jednośladów. Pojawiły się kilkusetkilogramowe Triumph'y, BMW, Suzuki i odrestaurowane klasyki polskich dróg z lat 80.
Był to już XVI zlot, popularnie nazywany ZSMotką, podczas którego usłyszeliśmy brzmienie jednośladów i to, jak ich właściciele oceniają mijający sezon motocyklowy.

Organizator i dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych, Bogusław Januszko, odnosząc się do nieszczęść na drogach z udziałem motocyklistów tłumaczy, że mijający sezon nie różni się od poprzednich lat. - W tym roku na drogach zginęły dwie osoby, ale warto podkreślić, że większość wypadków nie jest spowodowana przez motocyklistów.

Jacek Kłeczek, pseudonim "Jaco Szajba", który na zlot przyjechał na swoim skuterze, tak ocenia warunki poruszania się po drogach - Na pewno kierowcy samochodów częściej patrzą w lusterka i uważają na motocykle. A jeśli dochodzi do sytuacji niebezpiecznych, to często uzmysławiam kierowcom samochodów: proszę pana, ja mam tylko dwa kółka i nie zatrzymam się w miejscu.

Przypomnijmy, impreza organizowana przez Zespół Szkół Mechanicznych, adresowana jest do fanów "dwóch kółek" pragnących obejrzeć dawne i współczesne motocykle. Udział w spotkaniu biorą również policjanci opolskiej drogówki, którzy przybliżają gościom tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Koniec sezonu motocyklowego

Wiadomości z regionu

2019-11-18, godz. 22:00 W Opolu wybrano najlepsze propozycje w ramach Inicjatywy Lokalnej Projekty dla seniorów, rewitalizacje podwórek i placów zabaw, czy strefy aktywności. W Opolu wybrano wnioski w ramach Inicjatywy Lokalnej. » więcej 2019-11-18, godz. 20:45 "Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza Problem jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu był głównym tematem „okrągłego stołu” władz miasta z mieszkańcami. Początkowo zwołany w kwestii benzenu, przerodził… » więcej 2019-11-18, godz. 20:00 Czy czeka nas medyczna pustyniae Za kilka lat lekarze mogą nie mieć narzędzi do walki z bakteriami Za 5 lat będziemy bezbronni w walce z bakteriami - tak sugerują specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia. Powóde Nadużywanie antybiotyków nawet przy najmniejszych… » więcej 2019-11-18, godz. 18:30 Społeczna Staż Rybacka odkryła pułapkę kłusowniczą w kamionce Bolko w Opolu Kłusownicy nie próżnują na opolskich akwenach. Przekonała się o tym Społeczna Straż Rybacka w Opolu, która wczoraj (17.11) otrzymała telefon od jednego z wędkarzy… » więcej 2019-11-18, godz. 16:00 Urząd miasta w Ozimku musi funkcjonować normalnie po śmierci burmistrza Labusa. Wspomina go burmistrz Kluczborka - Urząd gminy funkcjonuje bez zastojów - mówi Barbara Durkalec, sekretarz gminy Ozimek po śmierci burmistrza Jana Labusa. Wieloletni włodarz Ozimka zmarł dziś… » więcej 2019-11-18, godz. 16:00 Chcą służyć narodowi i społeczeństwu. Opolszczyzna ma 25 nowych policjantów Za nimi sprawdziany, testy fizyczne i psychologiczne. Dziś (18.11) oficjalnie zasili szeregi opolskiego garnizonu policji. 25 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie… » więcej 2019-11-18, godz. 15:15 Opolskie: 800 tysięcy złotych na szkolenie przyszłych liderów Urząd marszałkowski i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej wyłonili 200 osób, które w przyszłości mają stać się lokalnymi liderami i aktywizować innych… » więcej 2019-11-18, godz. 13:00 Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle trafią przed sąd. Chodzi o narkotyki o wartości 225 tys. zł Śledztwo objęło 49 osób, a ponad 20 już skazano. Mowa o grupie przestępczej, rozboju, handlu, posiadaniu i uprawie narkotyków. Opolska prokuratura skierowała do… » więcej 2019-11-18, godz. 13:00 Kto będzie rządził Ozimkiem po śmierci Jana Labusae Premier wskaże, kto będzie rządził Ozimkiem i kiedy odbędą się nowe wybory. Tak wygląda proces wyłonienia następcy po śmierci burmistrza Jana Labusa. Rafał Tkacz… » więcej 2019-11-18, godz. 12:15 Coraz więcej osób z Opolszczyzny zgłasza się po świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych Do opolskiego ZUS-u wpłynęło ponad 7600 wniosków o przyznanie świadczenia uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. 2,5 tysiące formularzy rozpatrzono pozytywnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »