Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-08, 10:40 Autor: Piotr Wrona

Motocykle to ważna część ich pasji. Uczą się w opolskim „mechaniczniaku”

Uczniowie opolskiego mechaniczniaka zakończyli sezon motocyklowy [fot. Piotr Wrona]
Uczniowie opolskiego mechaniczniaka zakończyli sezon motocyklowy [fot. Piotr Wrona]
Uczniowie opolskiego mechaniczniaka kolejny raz przyjechali do szkoły na swoich motorach, tym razem po to, aby zakończyć sezon motocyklowy.
To już szkolna tradycja, która związana jest z tym, że większość uczniów to miłośnicy dwóch kółek, którzy w ciepłe dni do szkoły dojeżdżają właśnie na motorze. Przyszli mechanicy często sami dbają o sprawność silnika, są też tacy, którzy zdecydowali się na własne konstrukcje i ulepszenia.

- Jak tylko jest okazja, sami rozkręcamy motory, składamy i przy okazji uczymy się na zajęcia. Tuningujemy, zmieniamy cylindry, naprawiamy wydechy. Zawsze chcemy mieć większe osiągi – mówi Kuba Warsitz.

- Zawsze można podrasować motocykl, to jest modne w naszej szkole. Przyjechałem dziś na ścigaczu. Często się spotykamy i razem jeździmy po mieście, sprawia nam to przyjemność – mówi Sebastian Pańczyk.

- Każdy, kto chodzi do tej szkoły, interesuje się konstrukcją motocykli. Ulepszamy je, zaglądamy do silnika – mówi Przemysław Sproch.

Sobotnie spotkanie uczniów to również okazja do przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa na drodze i szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. W programie pikniku motocyklowego są też zawody sprawnościowe.
Kuba Warsitz, Sebastian Pańczyk, Przemysław Sproch

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »